Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
109.245.1 56 nov nalog napravih,
trebali bi da napisemo sve iskoriscene ip da ne pucamo sebi u noge
 
ban
93.86.112.123 sa ove sam kopao sve dok nisam doso do 10e po nalogu a onda izvrsio eksperiment 4 karte 8 naloga sa iste ip adrese kada sam popio ban
212.200.65.241 mobilni net sa telefona ....proveravao sam stanje na nalozima (vise ne ulazim jer znam sta me ceka nego idem na soluciju mobilni net teamviewer pa

Nije mi jasno samo zasto si to probao kada je vec testirano i sto puta napisano da to ne moze i da sledi ban.
 
212.200.65.105 - ban
212.200.65.127 - ban
212.200.65.111 - zauzeta :)
 
Ajde ko je voljan da pokupi sve banovane adrese i da napravi neki fajl, pa da ga svaki dan lagano editujemo sa banovanim adresama...
Kod mene stanje...
109.92.206.92 telekom ADSL ban,
109.245.1.111 iskoriscena za 10 naloga, Telenor
109.245.1.184 ban, Telenor
 
sto se tice ip adresa, udjite u moj potpis i na link oglasi mozete da unosite ip adrese, oni oglasi nisu aktuelni a i nema ij mnogo :p
da iskoristimo samo formu kad je vec uradjeno
dzabe sve ako u startu imamo dodeljenu banovanu ili jos gore neko kopa i neko drugi dobije istu i user3 mu sve
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja dobro skontao, ovo nece jos dugo sa ovim 3g netom...
ako je u Telekomu i Telenoru opseg zadnje tri cifre od 1-254...nemamo jos veliki izbor adresa koje nisu banovane ili se ne koriste...
 
Nije mi jasno samo zasto si to probao kada je vec testirano i sto puta napisano da to ne moze i da sledi ban.

ja sam prvi druze testirao to...rizikujuci 8 naloga zarad svih vas :)
na osnovu toga sam i napisao tutorijal
 
kupio sam jos jedan demo nalog ...onaj na kom sam imao oko 7 zarobljenih eura ...odmah mi je dozvolio da isplatim....kada se budu otplatili tj pred sam kraj zadnjeg dana izreskiracu i pokusacu da pustim minere sa tih naloga sa iste ip adrese da i to istestiram kako bi zavrsio i tu pricu da ne pravimo uzalud naloge u nedogled
 
Ajd neka dobra dusa koja koristi Telenor ( onaj crni stick) da mi pojasni kako da to poteram :)
Prvi put koristim to **vance, ali nesto ima sto ja ne znam ocigledno :)
Instalirao se sam sve ok, kao se konektuje ali nema Interneta...
Win 8.1
Sta jos da stelujem i tako to? Neko cudo u winu ili u samoj aplikaciji? Pise dole WDCMA Telenor, salje sms , mrda counter 0.5-1 kbs ali nema Neta...
Moze i na PM posto je offtopic, ili me uputite na neku temu da ne spamujem ovde :)
Hvala
 
Najbolje da ga ne koristis uopste, iz ovog gore napisanog kako ja kapiram, malte ne sve IP adrese sa telenora su otisle u :wc:, ili ce uskoro :(
A to ti je najverovatnije jako slab signal cim se konektuje i pokazuje jako mali protok, probaj sa nekim usb produznim, stavi pored prozora isl.

Ajd neka dobra dusa koja koristi Telenor ( onaj crni stick) da mi pojasni kako da to poteram :)
Prvi put koristim to **vance, ali nesto ima sto ja ne znam ocigledno :)
Instalirao se sam sve ok, kao se konektuje ali nema Interneta...
Win 8.1
Sta jos da stelujem i tako to? Neko cudo u winu ili u samoj aplikaciji? Pise dole WDCMA Telenor, salje sms , mrda counter 0.5-1 kbs ali nema Neta...
Moze i na PM posto je offtopic, ili me uputite na neku temu da ne spamujem ovde :)
Hvala
 
Nije do signala 99%
Probacu i to, ali sve mi smrdi na neku stelku :)
Kako da proverim stanje / kredit i sl? Cim se konektuje, moralo bi da ima bar onih 64k?
Posto sam pozajmio karticu uz USB pa i ne znam koja je i sta je, a kasno mi je da cimam coveka sada :)
A nervira meeeeeee :)
 
za sve one koji imaju problem sa 10x manjom snagom prikazanom na pool-u , samo neka promene miner sgminer 5.1 radi odlicno i skoro trenutno prikazuje stanje
 
jel hoce da vrati hash na nulu taj cgminer

sad sam na 77.243.20.79 i 77.243.20.82

proveravajte ip adrese, unesite banovane na link u mom potpisu, na oglasi pa na oglasi, nemojte da vas mrzi
 
dzaba vam cimati se oko ip adresa na mobilnom netu,platite demo,to je jedini nacin.
A ovo nek ide na prvu stranu: demo se moze platiti samo jednom sa jedne ip,zato se i zove demo :),starter 3 puta a pilot 5 puta,ostali su bez ogranicenja
 
A sta konkretno imamo od demoa?

Edit: obzirom u kom opsegu se krecu IP adrese cudi me da do sada nismo ostali bez istih. Za koji dan sve ce biti banovane definitivno, bar ove mobilne, bzvz, ispucacemo ih brzo :(
 
Poslednja izmena:
ne mogu da poteram 4 naloga na 280x pa to ti je, padnu na 20-50kh po nalogu


setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 123 -u f286f93ff9329aa6 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 12 -w 256
 
Nije do signala 99%
Probacu i to, ali sve mi smrdi na neku stelku :)
Kako da proverim stanje / kredit i sl? Cim se konektuje, moralo bi da ima bar onih 64k?
Posto sam pozajmio karticu uz USB pa i ne znam koja je i sta je, a kasno mi je da cimam coveka sada :)
A nervira meeeeeee :)

Jel to internet kartica ili si ubacio neku obicnu i uplatio kredit za internet.

Ako je internet kartica lici da je nisi aktivirao, kako se to radi pise u onoj maloj plavoj knjizici.

Cim se konektuje, moralo bi da ima bar onih 64k?
Na osnovu cega ti to zakljucujes?
Nema akticvacije, nema neta.
 
ne mogu da poteram 4 naloga na 280x pa to ti je, padnu na 20-50kh po nalogu


setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://66.55.92.73:8000 -p 123 -u f286f93ff9329aa6 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192 -g 1 -I 12 -w 256

Mora I13 i bice u redu.
 
A sta konkretno imamo od demoa?

Edit: obzirom u kom opsegu se krecu IP adrese cudi me da do sada nismo ostali bez istih. Za koji dan sve ce biti banovane definitivno, bar ove mobilne, bzvz, ispucacemo ih brzo :(

Ako ljudi i dalje ne budu citali nego samo srljali kroz neko vreme ce to postati problem. Za sada to i nije bas nesto izrazeno osim koliko vidim na mts-u.

Mislim da je veci problem sa onima koji koriste TOR jer je taj servis sa jako ogranicenim brojem adresa i ne koristimo ga samo mi u Srbiji za ovu namenu nego i mnogi drugi. Kada se banuju te adrese neko odavde je iskoristi za naloge i eto problema, cim pocne kopanje to automatski banuje i nase adrese.

Mislim da mnogi zbog toga popiju ta neobjasjniva banovanja.
Napravis naloge, kopas dva tri dana sve ok. U medjuvremenu neko banuje tu TOR adresu i eto tebi problema, ban niotkuda!
 
Kad bi bar demo nalog bio imun na banovanje zbog IP adresa, ovako nece valjati. Jedino da posle selim rigove preko Drine, posto mi je blizu granica. :D

Jutros me posle ko zna koliko vremena sacekao login ekran na IPTV, moracu izgleda ruter da nakacim na UPS, da bar eliminisem promenu IP-a zbog nestanka struje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam to testirao jos pre desetak dana :)
A probali su i neki drugi. Pisano xxx puta u ovoj temi.

Ma nije bitno ,tad kad sam pokusavao jos niko nije bio napisao da nemoze nismo jos znali koje su granice ,goldi zna to je bio period kada smo vrsili eksperimente da bi uputili ljude na to sta se sme a sta ne,mozda je jos neko pre mene probao al nije pisao o tome,ucesnik sam u temi od samog starta i tu sam da pomognem svima koji nalete na problem (al me nije sramota da i ja zatrazim pomoc kad naleti problem) ,vezano za ovaj pool
 
Ja javno trazim da se tema izbrise, ovako ako se nastavi nece niko moci kopati nestace ip adresa.
Nece niko da cita prva 2 posta ove teme e kad nece, JAVNO TRAZIM DA SE TEMA IZBRISE!!!
 
Čini mi se da je neko napisao da je kupovina demoa dovela do unban-a prethodno banovane IP ? Pitanje je šta se događa ako takav demo opet zakači neku banovanu IP, da li je unbanuje ili se sam opet banuje.
Goldi je u pravu, bolje da su neki od vas pažljivo pročitali temu od početka nego da rapidno trošite RS IP opseg :D
 
Ja javno trazim da se tema izbrise, ovako ako se nastavi nece niko moci kopati nestace ip adresa.
Nece niko da cita prva 2 posta ove teme e kad nece, JAVNO TRAZIM DA SE TEMA IZBRISE!!!

Mozda si i u pravu ,jer smo vec do 11-te strane sve objasnili,prvi je probao nenadubica vise od 4 naloga na ip reko da nece,ja sam 17.11. Potvrdio da banuju cim legne privi share od petog ukljucenog minera sa iste ip i posle toga sam sve dao na tacnu u onom tutorijalu na naslovnoj i ljudi verovatno zbog halapljivosti opet pokusavaju nesto sto ne treba i budu banovani a time ugrozavaju ostale koji se pridrzavaju pravila igre,da dodam ako ste pratili neki nalog koji je banovan sa telefona svaki put kad udjete na novootvoreni sa telefona bicete banovani jer je njegova adresa zarazena,takodje usb modemi su losa opcija koliko mogu da zapazim zbog ogranicenog broja ip adresa ,zato trazite alternativu putem wifi veze nekog komsije sto pre
 
Jednostavno imas bezobraznike koji su NE nedovoljno nego su totalno nestrucni a bave se miningom, ko je hteo i znao da cita i prati od pocetka taj je vec sve podesio.
Meni se zapalo da kad sam kupio modem i Telenor karticu, stavio je u rig i pogledao IP adresu skontao sam da mi je dao upravo istu IP adresu kao sto mi je bila na rigu gde mi je telefon sa telenor karticom i upravo IP adresu sa kojom sam pravio naloge.
Da sam srljao i bio nepazljiv, popio bi naravno ban na svih 8 naloga, ovako svi i dalje rade i strogo vodim racuna o tome, e sad sto se modem diskonektuje po 1-2 puta dnevno verovatno imam srece pa me jos nije zapala jedna od ovih hiljada IP-a koje su
pojedinci trosili ko da im je to bogom dano.
+1 da se brise tema, jer su pojedinci ocigledno napravili haos, ko je trebao da vidi taj se do sad snaso, mislim da je daleko korisnije da se tema brise, a Goldiju naravno ide zasluzena nagrada ako ovo opstane dovoljno da se nesto zaradi.

Mozda si i u pravu ,jer smo vec do 11-te strane sve objasnili,prvi je probao nenadubica vise od 4 naloga na ip reko da nece,ja sam 17.11. Potvrdio da banuju cim legne privi share od petog ukljucenog minera sa iste ip i posle toga sam sve dao na tacnu u onom tutorijalu na naslovnoj i ljudi verovatno zbog halapljivosti opet pokusavaju nesto sto ne treba i budu banovani a time ugrozavaju ostale koji se pridrzavaju pravila igre,da dodam ako ste pratili neki nalog koji je banovan sa telefona svaki put kad udjete na novootvoreni sa telefona bicete banovani jer je njegova adresa zarazena,takodje usb modemi su losa opcija koliko mogu da zapazim zbog ogranicenog broja ip adresa ,zato trazite alternativu putem wifi veze nekog komsije sto pre
 
Nazalost nije dovoljno da se unesu samo banovane, vec treba i IP adrese koje trenutno koristimo i sa kojima smo pravili naloge a to je druze moj nemoguc posao :(

jel hoce da vrati hash na nulu taj cgminer

sad sam na 77.243.20.79 i 77.243.20.82

proveravajte ip adrese, unesite banovane na link u mom potpisu, na oglasi pa na oglasi, nemojte da vas mrzi
 
Jel neko primetio kako zarada osciluje (u evrićima) na 12h? Za prvih 12h dobiješ 0.75 a za drugih 12h dobiješ 0.67 sve isto podešavanje, brzine, miner nije prekidao i sl.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno