Šta je novo?

Preporucite mi napajanje

leteci_holandez

Poštovan
Učlanjen(a)
10.11.2014
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima, izvinjavam se ako je pogresan podforum, mozete li mi preporuciti napajanje
da nije najskuplje ni najjeftinije a da radi svoj posao... nemojte neko skupo :)

Konfiguracija:
CPU Intel i3
MBO Gigabyte
SSD Samsung 120
HDD Wester Digital 1TB
Sapphire Radeon 6950 256bit
DVD-RW
 
Dovoljno ti je krstenih 500w npr.

http://www.emmi.rs/napajanja-i-dodatni-ventilatori-napajanje-500w-chieftec-gpa-500s8.11.html?productId=18023
 
Sta mislite o Cooler Master G seriji? G750 konkretno?
 
Antec tp550c. Bolji od svih, a više snage ti ne treba.
 
Mislio sam da je on pitao za g750m, a antec je malo jeftiniji od njega. Sad vidim da je hidrogen pitao.
I B500 mu je dovoljan.
 
Hvala na odgovoru, nisam ni znao da je taj Antec u opticaju kod nas, zaista odlicno napajanje, mislim da cu ici na 750W varijantu, jer nije mnogo skuplja. Zaista sam mislio da cu barem jednom u zivotu da imam modularno napajanje, ali ne da mi se. Uvek izaberem neko mldularno i onda mi ispadne neko dobro nemodularno koje kao po obicaju ima dve porcije spageta od kablova sa kojim ne znam sta cu :)
 
Hvala na odgovoru, nisam ni znao da je taj Antec u opticaju kod nas, zaista odlicno napajanje, mislim da cu ici na 750W varijantu, jer nije mnogo skuplja. Zaista sam mislio da cu barem jednom u zivotu da imam modularno napajanje, ali ne da mi se. Uvek izaberem neko mldularno i onda mi ispadne neko dobro nemodularno koje kao po obicaju ima dve porcije spageta od kablova sa kojim ne znam sta cu :)

Icesi visak ;)
 
Drustvo hvala na odgovorima, nisam znao da i3 i 6950 nisu veliki potrosaci... Mislio da ova graficka bas mnogo trosi :S
Imam dobru ponudu za ovo:

Napajanje 600W LC Power LC600H-12, V2.31 (37E) ili
Napajanje 500W Chieftec GPS-500A8 500W
 
Zaboravi na LC.
 
Ma nista kupit cu ovaj Chieftec GPS-500A8 za nesto vise od 40E. Nema ovde ono sto ste naveli a nije velika razlika u lovi...
 
Drustvo hvala na odgovorima, nisam znao da i3 i 6950 nisu veliki potrosaci... Mislio da ova graficka bas mnogo trosi :S
Imam dobru ponudu za ovo:

Napajanje 600W LC Power LC600H-12, V2.31 (37E) ili
Napajanje 500W Chieftec GPS-500A8 500W

LC-Power je bolje napajanje od ta 2 konkretna.
Samo si mozda trebao da stavis punu oznaku LC napajanja da ne zbunjujes ljude. Na osnovu cene rec je o novom modelu 80+Bronze
 
Poslednja izmena:
Tako pise kod dobavljaca, nemam vise informacija o tom napajanju... Mislis da je LC Power bolji od Chiefteca?
 
Koliko sam mrtvih LC-a video u poslednje vreme, nešto mi se ni ime ne spomonje.
 
Hvala svima koji trubite o Antec Truepower Classic napajanju. Uzeo sam jedno od 750W, a uzecu nadam se jos jedno kad mi vrate novac od Seasonica koji je na reklamaciji jer bezveze krcka kao nenormalan (sumnjam da ce ga popraviti, mislim da ce vratiti novac). Jedina "mana" napajanju je sto konektor za graficku ima jako visoko postavljen onaj termoskupljajuci buzir, pa je tu kabl krut i ne moze da se savije, a GTX660 od Asusa ima konektor postavljen tako da "gleda" u bocnu stranicu kucista. Upari taj krut kabl od Anteca sa takvom grafickom j kucistem koje ima penu za zvucnu izolaciju dobijes jako nategnutu situaciju. Za ovo krivim iskljucivo Asusa, ali sta je tu je. Druga "mana" je sto nije modularno, ali ja sam se vec oprostio od bilo kakve mogucnosti da ikad u zivotu imam modularno napajanje, jer kad god cvrsto resim i kazem sebi: E vala sad ces da uzmes modularno napajanje pa kud puklo da puklo, uvek prelomim ka nekom nemodularnom jer je jednostavno mnogo bolje.
 
Ed, kolika je garancija na Antec?

edit: I kod MSI je tako namesten konektor.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu je nemodularno puno bolje? Ja sam kao sada resio da uzmem modularno, za oko mi je konkretno zapao TermalTake 530 ...
 
Modularna obicno skuplje kostaju, verovatno je mislio da je bolje kupiti kvalitetno nemodularno nego losije modularno. Ja imam modularno Tt 730W i prodao bih ga i kupio nemodularno ali kvalitetno. ,)
 
I još jedna stvar kod modularnih napajanja. Ako neki od konektora na napajanju ima lošiji kontakt(defektan konektor, klimav, ima luft, ili kabl nije "gurnut" do kraja...), može da dođe do topljenja konektora pri većem opterećenju.
Isti slučaj je i sa svim ostalim konektorima na matičnim pločama, grafičkim karticama.
Retko se dešava, ali nije nemoguće.
 
meni se istopio konektor za cpu na asus commando socket 775 ploči. procesor jeste debelo bio nasviran, ali opet -.-
 
Izgleda da mi je posle 5 godina otisao Cooler Master 620 real power

Odlicno je sluzilo za ovo vreme

Sta je danas kvalitetno od napajanjabza nekih 100ak evra i sledecih 5+godina

Konfa u profilu je pitanju

Pozdrav
 
Modularna obicno skuplje kostaju, verovatno je mislio da je bolje kupiti kvalitetno nemodularno nego losije modularno. Ja imam modularno Tt 730W i prodao bih ga i kupio nemodularno ali kvalitetno. ,)
A po cemu si zakljucio da taj tt nije kvalitetan? Imam par takvih napajanja koja rade 24/7 skoro godinu dana bez problema.
I još jedna stvar kod modularnih napajanja. Ako neki od konektora na napajanju ima lošiji kontakt(defektan konektor, klimav, ima luft, ili kabl nije "gurnut" do kraja...), može da dođe do topljenja konektora pri većem opterećenju.
Isti slučaj je i sa svim ostalim konektorima na matičnim pločama, grafičkim karticama.
Retko se dešava, ali nije nemoguće.
Napajanje moze da ima los konektor bilo modularno ili ne. Mogu da budu losi konektori za cpu na ploci npr.
 
Izgleda da mi je posle 5 godina otisao Cooler Master 620 real power

Odlicno je sluzilo za ovo vreme

Sta je danas kvalitetno od napajanjabza nekih 100ak evra i sledecih 5+godina

Konfa u profilu je pitanju

Pozdrav

Antec TP-650C ili Seasonic SS-620GB. Oko 90 evra kostaju.

Ja bih isao na Antec.
 
Poslednja izmena:
A po cemu si zakljucio da taj tt nije kvalitetan? Imam par takvih napajanja koja rade 24/7 skoro godinu dana bez problema.

U poredjenju sa ovim Antecom moze slobodno da se kaze da Tt nije kvalitetan. Ne kazem ja da je Tt lose napajanje, ali da sada kupujem, uzeo bih neko kvalitetnije kao sto je ovaj Antec ili Seasonic.
 
Ja se taman odlucio da uzmem Antec, zovem Monitor, a oni kazu da ga trenutno nemaju i da ce na kraju nedelje dobijati.
Pitao za garanciju, posto ne pise na sajtu i daju 2god garancije.
Sad koliko je to (ne)bitno, ne znam, posto mi se bas ne uzima sa dve god garancije, a proizvodjac daje 5g.

A sinoc sam video novog igraca u mojoj nedoumici koje napajanje uzeti: http://emmi.rs/napajanja-i-dodatni-...50w-seasonic-ss-550rt.11.html?productId=40448
Na Seasonic sajtu nisam nasao taj model (SS-550RT), ima SSR-550RT, sto je moguce da je taj.

Sad da pitam, da li se isplati dati malo vise za ovo Seasonic ili ici na Cooler Master V550S, ako se vec ne moze naci Antec sa 5g garancije po prodavnicama? Modularnost nije (toliko) bitna.
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno