Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Covek moze da bira a na neki nacin predstavlja miner zajednicu. Tako da je vise minus za eth nego za njega ili mozda zna nesto vise od nas.
 
Ok hvala nisam se udubio pa samo zato izgubio dva sata pokusavajuci da namestim.
 
Dok ne nadjem neku dobru kombinaciju za ETH+sia neka kopa ETC+SIA. NE znam sta se desilo u medju vremenu pola meseca nisam kopao na dwarfu i sada ista podesavanje nece da mi rade kao kopa ali koini ne idu na moju adresu. Obnovio sam IP aderse u proxy ju i miner u ali opet nema koina na dwrfu celu noc je drljao i ode sve u nebo.

@d.darko Hvala za pomoc. Dosao sa posla i seo to da nemestam pa nisam dovljno razmisljao. Ako imas neku dobro kombinacju za ETH + SIA pisi :wave:
 
Poslednja izmena:
Probaj ETH na NANO, a SIA na SIAMINING.COM , tj.

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.nanopool.org:9999 -ewal TVOJWALLET/IMEWORKERA/TVOJEMAIL -wd 1 -dbg -1 -r 0 -mport 0 -dpool http://siamining.com:9980/miner/header?"address=TVOJWALLET&worker=IMEWORKERA" -dcoin sia -dcri 21 -etha 0 -dcrt 10
 
ok hvala probacu veceras da pustim to sada neka drlja ETC + SIA da ne dangubi
 
Ne isplati se dual mining trenutno nikako karte trose vise preko 20%
 
Ja kako god da racunam jos uvek mi se isplati vaditi i SIA, nego recimo samo ETH ili ETC solo.
Jeste zarada mala, ali odbijem tu dodatnu potrosnju i opet ostane nesto $.
E sad jedino da razmisljam u kontekstu "trose se kartice sa siću", onda ih ne bi dodatno opterecivao sa SIA.
 
E ovako sto se tice dual mininga pustio sam 12x380 da kopaju 24h ETH +Sia i iskopale su 5280 SIA (eth kopa isto).
5280 SIA prodao sam za 0.00411BTC sto mu ga dodje trenutno 2.35$

Tih 12 kartica mjereno po satu vuce 300w vise nego solo kad se kopa ETH. 300wx24h=7.2Kw=0.7$

Cista zarada na 12 kartica tipa 380 iznosi 1.65$ (malo/puno procjenite sami)
 
o tome ja i pricam suvise malo da bi se trosile karte i ventovi
 
Kada sam ja probao dual mining, mislim da je temperatura svih kartica skočila za oko 4, 5 stepeni, što mi je neprihvatljivo, tako da sam se vratio na solo kopanje. Možda kada spoljna temperatura padne na 15c i niže :)
 
E ovako sto se tice dual mininga pustio sam 12x380 da kopaju 24h ETH +Sia i iskopale su 5280 SIA (eth kopa isto).
5280 SIA prodao sam za 0.00411BTC sto mu ga dodje trenutno 2.35$

Tih 12 kartica mjereno po satu vuce 300w vise nego solo kad se kopa ETH. 300wx24h=7.2Kw=0.7$

Cista zarada na 12 kartica tipa 380 iznosi 1.65$ (malo/puno procjenite sami)

Prosecna cena kilovata (plava zona - prosek nize-vise tarife) je oko 6 din ja mislim.
7.2kw*6 = 43.2 din ~ 0.4 $, a ne 0.7$ :)

Kako god da se okrene, po tvojoj matematici za mesec dana samo na SIA zaradis 50$ (znaci odbio si struju, cista zarada), po mojoj matematici 58.5$, tu su obe cifre blizu nije to uopste bitno, nego je pitanje da li neko hoce za tih dodatnih 50$ da malkice vise optereti kartice ili nece :)
 
da 50$ ali to je na 12 kartica, sad sto se tice opterecenja kartica ono nije bas "malkice" kao sto si ti napisao karte su bas nategnute za ovo 1010/1500 -75mv dize temperaturu na 70c sto sam eth nece nikad uraditi cak ni na sobnoj temperaturi od 30c.
Nateze znacajno kartice za ti 50$ mjesecno, kad bi ostalo i toliko jer svaki dan SIA tone :)
 
U pravu si, moram da priznam na kraju da ja ipak kopam SIA zato sto se nadam da ce mu skociti cena, a imam ustekano ihaj koina, a ne zbog te "jake" zarade :d
 
taman smo nekako pregurali leto i sad kad dolazi hladnije vreme nece biti nista isplativo za kopanje :)
 
Prosecna cena kilovata (plava zona - prosek nize-vise tarife) je oko 6 din ja mislim.
7.2kw*6 = 43.2 din ~ 0.4 $, a ne 0.7$ :)

Kako god da se okrene, po tvojoj matematici za mesec dana samo na SIA zaradis 50$ (znaci odbio si struju, cista zarada), po mojoj matematici 58.5$, tu su obe cifre blizu nije to uopste bitno, nego je pitanje da li neko hoce za tih dodatnih 50$ da malkice vise optereti kartice ili nece :)
zaboravio si porez i akcizu
 
+7,5% akciza + 20% porez i onda tek imas pravu cenu struje... Da napomenem, cuo se sa ortakom u Libiji, radi tamo vec mesec dana i covek kaze OVAMO SE STRUJA NE PLACA A ZA 1E 34L BENZINA...
 
Jel zna neko cenu famozne industrijske struje kod nas? Ja to ne umem da pronadjem...Ako neko ima info, neka napise koja je cena za recimo 50KW snage na mesecnom nivou...Znam sta je merna grupa, znam i sta je maksigraf, aktivna i reaktivana energija, ali koliko je to u praksi za rudarski posao...
 
Poslednja izmena:
Dok im ne dodju ameri, posle i vazduh ima da placaju...

Industrijska struja (u lokalu) kao i za domacinstvo

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko cenu famozne industrijske struje kod nas? Ja to ne umem da pronadjem...Ako neko ima info, neka napise koja je cena za recimo 50KW snage na mesecnom nivou...Znam sta je merna grupa, znam i sta je maksigraf, aktivna i reaktivana energija, ali koliko je to u praksi za rudarski posao...

http://www.eps.rs/SiteAssets/Lists/Sitemap/EditForm/20130708_EPS Snabdevanje.pdf

Imas

1. Niski napon - ovo mozes dobiti u kuci cca 32A ili 50A (malo teze) po fazi. racunaj na 20-30KW
2. Srednji napon - tvoja trafo stanica
3. Visoki napon - ovo racunaj da ti je van domasaja (110KV)

Imas cenovnik pa racunaj. Moja matematika kaze za cca 28KW u 1. Niskom naponu za rudarenje mesecno ces imati racun od 1227EUR
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko cenu famozne industrijske struje kod nas? Ja to ne umem da pronadjem...Ako neko ima info, neka napise koja je cena za recimo 50KW snage na mesecnom nivou...Znam sta je merna grupa, znam i sta je maksigraf, aktivna i reaktivana energija, ali koliko je to u praksi za rudarski posao...

Ma nema zvanicno jer potpisujes ugovor za EPS-om, znam da su u srbiji nekima sami slali ugovore (ako trosis godisnje vise od 30 000kw) i tada je struja nekih 12-13din KW, kakvi crnih 5din to je notorna laz kao i sve sto se laze i maze u srbiji, za vojvodinu znam da zavisi od regije i negde ako nisi poznat maloprdajni lanac ne mozes dobiti mernu grupu i przit ces crvenu zonu od 20 euro centi (takoreci pa najskuplje u evropi kad se dodaju akcijze)
E to to je lazovska politika ove kvazi tvorevine
Ja hteo da zovem za prelazak na trofazno brojilo, samaraju se cenama kao 1000e, posle kazu idu direktno pa sedni popricaj s covekom, takoreci tutni mu 200e pa ce biti manje ... e tako to ide

@nesicu da EPS kupe ameri struja bi bila samo jeftinija, a ako kupe patriJote nase ili zna se cije samo skuplja, u USA i celom normalnom svetu industrijska struje ja zavisnosti od dostupnosti 3-5 centi pa cak i u zlom zapadu, sto vise trosis bolji dil dobijas
 
Poslednja izmena:
Ma amerima je sve jeftino, ali cena toga je da porobljavaju druge narode zbog toga

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ne zivimo u 19 al je praksa ostala ista.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
A koliko moze trofazna struja da izgura?

Znaci objekat sa trofaznom strujom na kojem ne bi nista radilo nego mining.
Koliko ta trofazna struja moze 10-15-20KW ???
 
Nazad
Vrh Dno