Šta je novo?

Vsenn - evolucija pocinje

zechs

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2008
Poruke
8,776
Poena
625
vsenn.jpg


vsenn.png


http://www.androidauthority.com/vsenn-modular-smartphone-564901/

http://www.vsenn.com/

Izgleda da je Projekat Ara ipak zapoceo nesto sto ce stvarno doneti pravu evoluciju na polje mobilnih telefona...
 
Dopada mi se naziv novog brenda. Dimenzije su takodje super, 63 mm na ovu dijagonalu znaci da su ivice sa strane minimalne (skoro pa nepostojece), jos da je malo tanji ali da ne zakeram previse. Deluje kao nesto sto cu moci da koristim jednom rukom bez problema a dijagonala nije za bacanje. To sto stoje bivsi ljudi iz Nokia je samo plus, jos kada bi dizajn bio dobar, ma bombona.

Edit: Tek sam sada video ovo:

Keep your phone running smooth, fast and perfectly optimized. We know how it is important to take care of our customers, that is why we offer pure Vanilla Android with guaranteed updates for the next 4 years.

Ako bude ovako, ja znam koji ce biti moj sledeci telefon :)
 
Poslednja izmena:
Ako stvarno tako bude bilo, super.. Ja sam cekao Aru ali ako ovi prvi izadju sa gotovim proizvodom sto da ne :)
 
Ne verujem da će biti podrške 4 godine ili da preformulišem, ne verujem da će biti podrške za hadver koji danas izbace cele četri godine pošto mislim da android za 4 godine neće podržavati taj hardver(bez iymene delova). Ako je telefon kompletno modularan onda je 4 godine malo (ako računamo da ćemo lagano izmenjati sve delove u njemu osim ekrana) jer će praktično nov telefon posle 4 godine biti bez podrške.
 
Ne znam, modularni su kamera, baterija i procesor/ram..nadam se i da gpu spada u taj modul..ako open source-uju i ne moraju da pruzaju zvanicnu podrsku sve 4 godine, ali bilo bi lepo ako tako bude :)
 
Ovo moze biti ekstremno dobar projekat. Nadam se da ce da uspe prica!
 
Definitivno ce sledeci fon koji budem uzimao biti modularan...cao cao ostali brendovi i vasi flegsipovi na nedelju dana.
 
Koliko još godina planiraš da ne menjaš telefon?
 
Koliko još godina planiraš da ne menjaš telefon?

Ako sad ima poslednju generaciju moze komotno da ne menja jos barem dve godine, do tada ce se sigurno znati skoro svi detalji oko modularnih telefona, ako ne budu vec izasli prvi modeli.
 
Ja sumnjam da će to na nekom višem nivou zaživeti bar još 5 godina. Možda grešim, ali ne vidim trenutno potrebu i interes kompanija da guraju ovako nešto.
 
Ako pod "na visem nivou" smatras da pocnu da nam guraju u boolju agresivnim marketingom, da ne mozes da odes ni na sr@nje, a da ne vidis reklamu za Samsung ili Apple, onda ne jos pet godina. A ako pod "na visem nivou" smatras da ce entuzijasti moci da kupe tu i tamo par komada, onda ce to biti malo pre. U svakom slucaju znace se dovoljno detalja da ce covek moci da odluci sta da radi, da ceka ili da kupi jos jedan telefon pre ovoga.
 
Ja sumnjam da će to na nekom višem nivou zaživeti bar još 5 godina. Možda grešim, ali ne vidim trenutno potrebu i interes kompanija da guraju ovako nešto.

videcemo od nove godine kako ce to ici.Jos kad kinezi prihvate izazov za nekih godinu dana...:)
 
Da. To sto je PC postao danas je rezultat takve modularnosti. Red je da se to donese i u mobilno trziste. Ne trazim ja one kockice kao Ara. Trazim slot za procesor, za ram, za graficku, kuciste, bateriju. Pa sam covek da sklopi sta mu odgovara, i da instalira sta god hoce. To entuzijastima treba. Covek koji ima znanje, volje i vremena da uradi tako nesto treba da moze. Ko nema nesto od toga uvek ima gotovo resenje, sisanje je uvek in, Apple ceka takve.
 
Poslednja izmena:
Da. To sto je PC postao danas je rezultat takve modularnosti. Red je da se to donese i u mobilno trziste. Ne trazim ja one kockice kao Ara. Trazim slot za procesor, za ram, za graficku, kuciste, bateriju. Pa sam covek da sklopi sta mu odgovara, i da instalira sta god hoce. To entuzijastima treba. Covek koji ima znanje, volje i vremena da uradi tako nesto treba da moze. Ko nema nesto od toga uvek ima gotovo resenje, sisanje je uvek in, Apple ceka takve.
 
Nadam se da ce od ovoga biti nesto, cak i ako zavrsi kao 1+1 prica (mada su se oni opasno popravili u poslednje vreme). Treba nam neko manji, nezavisan, ko zna da napravi kvalitet.
 
2vijfc7.jpg
 
Aj da vidimo i to čudo... Možda stignu pre Are...
 
Jos malo novosti sa njihovog zvanicnog Twitter kanala :)

rlkrh0.jpg
 
ekselente. biće ovo zanimljivo...
 
B4X9BIaCcAAeKzL.png
 
dual boot android i ubuntu? no problemo :D
 
Treba samo da pozure sa ovim...rekose negde da je Q3 2015. sto ne znam kad mu dodje :D
 
Evo i potvrde za ugradjen amp...ne zna se koji

B5ZDWG0IYAASZIi.png
 
Otisli u istoriju...

Vsenn is licensing its technology to another brand. We tried everything to remain independent but we couldn't fight the financial pressure.

This means that Vsenn is no longer a brand, but a movement for modularity and low environmental impact electronics.
 
Nazad
Vrh Dno