Šta je novo?

Koliko bi mogla da kosta izrada obakvog sajta >> ?

mikiPSY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
4,109
Poena
290
Planiram da nadjem nekog da mi pravi sajt, a sto se tice dizajna, hteo bih ripoff ovog sajta http://www.bloody.tw/en/techsupport.php

Dakle, identican graficki dizajn, sa ovim padajucim menijima, sve ovako smooth i ugladjeno.
Sajt bi imao dosta slika srednje velicine, koje bi bile hostovane na flickr.
Posto se slabo razumem u izradu sajtova, zanima me dal bi ovo bilo tesko da se napravi od nule i srazmerno ulozenom trudu, koja bi cena bila adekvatna ?
 
Све зависи ко колико тражи, неко за две-три страница тражи и 100евра што је доста скупо, а ово је једноставан сајт са једноставним функцијама стога не би требало пуно да кошта ако нађеш јефтиног дизајнера.
 
Ovo je jako los dizajn za ripoff, za pocetak. Totalno je van danasnjih standarda. Za pocetak nam reci koja je poenta sajta, dal i je u pitanju staticki sajt ili treba da bude neka dinamicka aplikacija i sl.

A ovaj komentar iznad necu da komentarisem :)
 
Staticki sajt je u pitanju.
Imace bazu korisnika koji ce se registrovati da bi mogli da komentarisu.
Sajt ce imati specificnu namenu, bavice se tutorijalima i imace foto galerije koje ce biti hostovane na flickr.
Dakle, nije problem da se odradi ripoff, nije nista komplikovano za dizajnirati ?
Onda, po vasoj proceni, koja bi bila cena za ceo konacni proizvod ? Od - do ?
 
a) sajt nije staticki ako ima bazu korisnika i komentare
b) sajt nije staticki ako ces dodavati nove tutorijale i foto galerije osim ako neces rucno da menjas sve linkove i rucno ubacujes nove stranice
c) nije preterano komplikovan dizajn ali nisi specificirao:
c1) da li sve stranice treba da izgledaju kao kontakt stranica koju si linkovao
c2) kako mislis padajuci meni da resis? (kako ces da dodajes nove stvari i izbacujes stare ili ce jednom za svaga uvek da izgleda?)
c3) ako treba da izgledaju kao kontakt stranica koju si linkovao da li hoces onaj side meni na svakoj stranici? Da li hoces neka forma da postoji na koju ce ljudi nesto da postavljaju?
itd. itd. itd.

Graficki nije tesko sastaviti to sto si linkovao. Sredi ce CSS da ima odgovarajuce boje i pozadinske slike ocas posla. Tvoj problem je sto nam nisi nista rekao sta tebi u stvari treba (jer izgleda ne znas ni sam). Za dizajn mozes da ocekujes da ce da treba svuda izmedju 5 i 10 radnih sati (jer ako samo hoces isto ovo sto si linkovao to je otprilike to - zavisi od toga kakav ce meni da ti bude ali dobro). Racunaj sat dizajnerskog vremena da bude 10-20EUR po satu i eto ti tvoje cene.

Ono sto je tvoj problem jeste sto ne znas kako ces da gradis stranice iznutra niti koje funkcionalnosti treba da imaju. Da li ce da pravi Wordpress temu ili modifikuje postojecu? Da li ces uopste da koristis Wordpress radi dodavanja dinamickog sadrzaja ili hoces stvarno staticke stranice?

Suma sumarum - pitanje tipa - koliko kosta da se napravi sajt koji ce da izgleda kao (insert link ka kontakt stranici random firme sa neta) je pomalo nedoreceno...

P.S. Niti je smooth. Niti je ugladjeno. Padajuci meni im je strasno los jer se slova sire kako se meni box otvara. Ovaj koje je taj dizajn pravio je bio pocetnik ili je jako malo placen...
 
Sajt ce biti, da kazemo, blogerskog tipa.
Naslov teksta, pa ispod ide tekst, pa koja slika koje ce biti hostovana na flickr i poneki yt klip.
A ispod toga komentarisanje putem fb naloga (ko ima fb taj ce i da komentarise).

Svaka stranica ce biti dizajnerski ista kao i glavna, sa sve padajucim menijima itd.

Dodavanje novih tekstova bi trebalo da bude sto je moguce lakse, jer ce sajt da vodi jedna devojka koja nije u IT vodama.

Nadam se da sam pojasnio situaciju, bar malo.
Hvala na odgovorima, vrlo su upotrebljivi.

A dizajn se nekome svidja, nekome ne. Sve je stvar ukusa.
 
Onda preporucujem da koristite Wordpress. Mozda postoji neka besplatna tema koja odgovara potrebama ili da angazujete nekoga da vam napravi ovakvu temu. Ima plgu-in za Wordpress koji stavlja Facebook komentare umesto wordpress komentara a tekst/flickr i yt sadrzaj se lako ubacuje kroz Add Post u Wordpresssu tako da i osobe koje nisu u IT vodama mogu to da rade bez puno muke. Mislim i da moze da se nadju ljudi koji ce to dosta povoljno da urade i u kratkom roku.
 
Sjajno onda. :) Zahvaljujem
 
Izrada ovakvog sajta u recimo Wordpress-u, bi kostala izmenju 150€ i 200€. U HTML-u, odnosno izrada "staticnog" sajta bi kostala negde oko 100€. Sto se tice ovog dizajna, poprilicno je zastareo.
 
Moze li neko molim vas da mi pomogne da uradim dizajn za mobilne telefone i tablet svog sajta radjen u wordpress-starija verzija? Ako bi ikako mogao da se sačuva raniji templat, tema sajta, kontaktirajte me na mail o detaljima: [email protected]
 
Izrada ovakvog sajta u recimo Wordpress-u, bi kostala izmenju 150€ i 200€. U HTML-u, odnosno izrada "staticnog" sajta bi kostala negde oko 100€. Sto se tice ovog dizajna, poprilicno je zastareo.

Ko bi radio za 100E kad mora da pravi temu od nule... Ne verujem da postoji ovakva tema....
 
Nazad
Vrh Dno