Šta je novo?

Blue Screen

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Da ne davim...s vremena na vreme mi izbacuje plavi ekran,nije do pre nekih mesec dana.Ne stignem da zapamtim koja je greska.
Windows 7 x64 Ultimate SP1,zadnji apdejti.
Asrock p45r2000wifi
Core2Duo E8400
nVidia 8800GTX
2x2gb Patriot ddr3
ssd 60gb mushkin
2x1tb wd green
sharkoon 660w modular
Ono sto me nervira i buni,memorije su u slotovima za ddr3 memoriju koje su istih boja,a u biosu stoji da su nabodene u slotove a1 i b1,slobodni slotovi za ddr3 memoriju su a2 i b2.
Memoriju sam testirao mem testom pre oko 3 meseca,picio je test celu noc i nije bilo nikakvih gresaka.Malo sam zezao bios sa raid na ide pa na ahci.Medjtuim,imam utisak da je windows pokupio neki bag.
Sta vi mislite ? Trenutno nisam za svojim kompom kod kuce,dajte mi molim vas neka vasa misljenja.
 
Imas u C:\Windows\minidump folder.
Skini BlueScreenView ocitaj minidump fajl pa okaci ovde.
 
Sta te tu buni oko boja i oznaka, ne razumem?! A1 i B1 su jedna boja, A2 i B2 su druga boja. Dual channel je omogucen kada su u istoj boji.
Probaj da stavis u ove A2 i B2 slotove.
 
Ma ovo je jedna od "onih" ploca podrzava ddr2 i ddr3.
 
Update BIOS-a bi mogao pomogne, ali videcemo sta kaze BlueScreen...
 
To moze i procesor da ti prouzrokuje ako se pregreva.
Vidi temperature, testiraj jednu pa drugu memoriju.
 
Dobre su temperature, testiraj memorije ponovo jednu pa drugu.
 
Ovaj problem sam resio,memtest,pokazao milion gresaka,izvadio sam jedan slot od 2gb i sada ostao samo na 2gb memorije.Totalno sam zbunjen i ne znam cak ni koju memoriju bi uzeo za komp.
Napisite mi koju memoriju je najbolje uzeti,tj. koja ce mi raditi bez ikakvih problema ? Koje latencije su najbolje i voltaze ? Da li moze da se uzme memorija na 1600mhz i kako se klokuje?Treba mi samo 2x2gb ddr3.
Hvala
P.S. Videh na sajtu ploce da ne podrzava ddr3 na 1600,samo 1333mhz.
 
Poslednja izmena:
Za toliku razliku ubrzini, nema skoro nikave (u normalnom radu baš nikakve) veze dali je 1333 ili 1600.
Sa druge strane, i 1600 može da radi na 1333 MHz, možda može malo još i da se nategne pa eto iste realne brzine.
 
Poslednja izmena:
Nebitno. Uzimaj 1333 memoriju na 1.5V. Najbolje neki Kingston, da ne bude problema sa kompatibilnoscu.

Ili trazi identicnu kao sto je ta koju imas.
 
znaci ono sto pise cl11 ili cl9 je nebitno ?
To pitam zato sto bi mozda uzimao nove memorije 2x2gb ddr3.Vidim da je ok cena,jedan slot je 2300 din.
 
Tako je, nebitno i neprimetno u svakodnevnom radu.

Za 1500din ima da se nadje 2GB 1333, ja uzeo burazeru nedavno.
 
cl je nebitan,samo gledaj da rade na istom naponu na istoj brzini,npr 1600mhz cl9 memara koja je na 1.65v najcesce radi na 1.5v na 1333mhz,tojest radila bi sa tom memorijom koju imas 99 posto (1 posto uvek ostaje gremlinima).takodje,gledaj sto stariju memoriju,znam da zvuci cudno,ali najcesce prozivodjaci zabatale apdejt biosa kad izbace biose sa svim mikrokodovima za procesore koje inace cipset moze da podrzi,samim tim retko,ali moze da se desi da prosto ploca nece da radi sa nekim novijim cipovima na memoriji.dakle izbegavaj egzoticne proizvodjace,drzi se kingstona,crucial-a,i te ekipe i nema frke.
 
Ok,hvala ljudi.Nikad mi to nije bilo jasno oko latencija,napona,uparenih memorija...
 
Ljudi,na istoj ovoj masini,novi problem.
NTFS.Sys je problem.Odjednom brdo virusa,povremeni blue screen.
1 ssd,2xhdd 1tb,sve u sentinelu 100-100.instalacija uradjena malopre,samo sa ssd_om sve proslo ok,sa ssd_om i 2 hdd_a pred kraj instalacije baci plavi ekran,uglavnom neki problem oko ntfs.sys
 
Nova instalacija? raskaceni hardovi?
 
Bili su svi nakaceni.Izbacio je plavi ekran..pisalo je nesto tipa da uradim chdcheck diskova i problem oko NTFS.SYS
Posle sam raskacio oba harda i win7 instalirao na ssd.Nije bilo gresaka.Onda ide brdo virusa.Nakacio hardove.CPU isao na 100%.Cim je obrisao par virusa pao na 0%.I dalje cistim viruse.Trenutno nije bilo plavog ekrana za poslednjih 25 minuta.
 
Ako si clean install i imas viruse onda ti je ta verzija windowsa je inficirana.
Skidaj drugu...
 
Jos jedna stvar...Posto trenutno imam samo 2Gb ram memorije,jedan slot od 2gb ima par gresaka u memtestu,nju sam izbacio.E sada,ovaj modul od 2gb koji je potpuno ispravan,ubacim u drugi slot na ploci za ddr3 i nema sanse da dobijem sliku,radi bukvalno samo u jednom slotu.Sta bi to trtebalo da znaci ? Da li je moguce da crknu slotovi na ploci za ram ?
 
Sa BlueScreenView http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

Imas probleme sa usb, probaj da skines drajvere sa sajta ploce...
Mozda ti je nesto prikljuceno na usb 3 port, a nemas odgovarajuci drajver pa zeza.
Probaj da izvadis sve sa usb sem tastature i misa.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko misljenje u vezi mog problema sa slotovima ?
 
Jel moze neko misljenje u vezi mog problema sa slotovima ?
Moze, moze..:) gledah upustvo za tvoju plocu, nema pomena za jedan modul i slotove.
Radi li u prvom pink slotu?(DDR3 A2) koliko vidim uparuju se DDR3 A2 i DDR3 B2 ili DDR3 A1 i DDR3 B1.
Probaj da pozajmis jedan modul da isprobas mozda ce raditi u paru.
 
Trenutno mi je memorija u ddr3 b1,to je pink slot cini mi se.Kad stavim jos jedan modul od 2gbddr3 u drugi pink slot,nemam sliku.Hocu reci,samo na ovom ddr3 b1 imam sliku kad palim komp.Ta druga memorija koju stavljam ima jednu gresku pri memtestu,ali i kada nju izvadim a ova ispravna je u nekom od ova preostala 3 slota za ddr3 memorije,ja nemam sliku.Nista ne pisti,samo ne daje sliku.
 
Nazad
Vrh Dno