Šta je novo?

Blue Screen

Ima slucajeva ako je u pitanju samo jedan modul da se uvek stavlja na prvo mesto do procesora (kod tebe slot 2)
Moguce da posto ploca podrzava i ddr2 i ddr3 memorije da je taj slucaj i kod tebe.
Naravno postoji mogucnost da su slotovi defektni, zato ti kazem da pozajmis ako imas gde, najbolje da popunis sve slotove
pa da vidis hoce li tako da rade.
Kada stavis memoriju u drugi slot(bilo koji ddr3), odradi reset biosa, izvadis naponski kabal iz napajanja, vadis bateriju sa ploce,
i par puta na prazno start dugme.
 
Poslednja izmena:
Mogu samo na prazna da spojim zice,to mi je start.Ok,hvala ti na pomoci puno.
Elem,dok mi ta memorija nije pocela da dziguljigavi,radile su obe skoro 2 godine bez ikakvih problema.Sve je pocelo pre par nedelja otkako je prvi put bacio plavi ekran.
 
ja poceo da dobijam blue screen, win 8,1 u pitanju, imam 3 x 2gb ddr2 Kingston.. Pojavljuje se tek posle nekih 20 tak minuta rada, vadio sam po jednu i testirao tako i problem se opet pojavljuje.. Isplati li se novi sistem stavljati ili bolje prvo kjompletan test hardvera ?

p.s. probao preko CPUid da izvucem podatke procesora, memorije, grafike ali ne pokazuje niti preko speccy programa, izbacuje gresku pri ucitavanju podataka.. Radilo je do skoro, pa pretpostavljam da je nesto uslo u win...
 
Poslednja izmena:
Pa reklo bi se da ti se nesto pregreje za tih 20 minuta, skini OCCT ili AIDU64..
Sa BlueScreenView ocitaj minidump fajl.
 
Poslednja izmena:
kad izbaci plavi ekran pise " CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION "

a evo sta kaze bluescreenview:

==================================================
Dump File : 120714-31890-01.dmp
Crash Time : 7.12.2014. 10:11:20
Bug Check String :
Bug Check Code : 0x00000109
Parameter 1 : a3a00f5a`381c75b1
Parameter 2 : b3b71be0`8a9c6318
Parameter 3 : fffff800`ae730000
Parameter 4 : 00000000`00000019
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+153fa0
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+153fa0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\120714-31890-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 9600
Dump File Size : 278.544
Dump File Time : 7.12.2014. 10:13:45
==================================================
 
Poslednja izmena:
Kada stavis memoriju u drugi slot(bilo koji ddr3), odradi reset biosa, izvadis naponski kabal iz napajanja, vadis bateriju sa ploce,
i par puta na prazno start dugme.

Odradio kako si napisao,sada rade obe memare.Hvala ti puno.
 
Ja se izvinjavam sto sam upao u temu kao padobranac.

Ne rade mi usb 3 prikljuci pobrisao sam ove drajvere za usb3 ali i dalje isto.Capture minidump.PNG

Ovaj jedan fajl ima putanju al nece da se sjbe sistem ako ga obrisem?Sta raditi?
 
Ja se izvinjavam sto sam upao u temu kao padobranac.

Ne rade mi usb 3 prikljuci pobrisao sam ove drajvere za usb3 ali i dalje isto.Pogledajte prilog 156430

Ovaj jedan fajl ima putanju al nece da se sjbe sistem ako ga obrisem?Sta raditi?

Ne brisi nista, ne ide to tako, to sto si brisao su sistemski fajlovi koji su se kresovali.
Neces resiti problem njihovim brisanjem, naprotiv napravices gore...
Probaj da izgasis usb3 u biosu.
Koja je to revizija ploce 1.0 ili 3.1 ako je 3.1 pogledaj koji bios imas, zadnji je FFe beta.
 
Poslednja izmena:
@Vuk40, imao sam ;)

sve je obrisano, komplet hdd ocisceni i novi win stavljen... Vreme mu je bilo...
 
Ne brisi nista, ne ide to tako, to sto si brisao su sistemski fajlovi koji su se kresovali.
Neces resiti problem njihovim brisanjem, naprotiv napravices gore...
Probaj da izgasis usb3 u biosu.
Koja je to revizija ploce 1.0 ili 3.1 ako je 3.1 pogledaj koji bios imas, zadnji je FFe beta.

3.1 je MB

Bios je najnoviji serviser u servisu updejtovao.Nisma siguran za verziju.Provericu i probacu usb 3 da izgasim pa cu javiti.
 
Instalirao ponovo drajvere za usb3 portovi proradili ali opet imam BS.Gasi palio usb3 u biosu isti djavo.
.
 
Da ne bih otvarao novu temu,evo ovde da postavim.Imam problem sa BSOD vec neko vreme.Komp je nov ,kupljen prije 1,5 mesec.Plav ekran se desava makar 2x dnevno,uglavnom kad koristim Chrome + neku igricu .Tj.minimiziram igru da bih otvorio browser i najcesce se tad desi.Nije uvek,nema ni nekog pravila vremenskog.. Imam 2x 4 gb rama(konfiguracija iz potpisa) .Radio sam memtest tokom noci ,i ujtru test zavrsen,bez gresaka.Kad ostavim samu Kingston HyperX KHX1600C9D3 memoriju (inace ova dosla uz kuciste,drugu sam naknadno dodao i nije ovakva,ali je isto kingston na 1600mhz)nije mi se desavalo.Kad ubacim ovu drugu (samu il sa njom) desava se.Inace probao sam i drugu takvu samu,i isto se desava.Ne znam jel ima veze sa napajanjem ,posto su temperature dobre . Napajanje je neko od 550w ,ali nije sad neko brend name. Evo dole i dump file,uvek je isti i prikazuje ntoskrnl.exe gresku.Sam nisam mogo resit ovo,pa eto mozda ima neko ko bolje cita ove dmp greske.


==================================================
Dump File : 121914-27312-01.dmp
Crash Time : 12/19/2014 5:37:52 PM
Bug Check String :
Bug Check Code : 0x00000124
Parameter 1 : 00000000`00000000
Parameter 2 : ffffe000`a226c748
Parameter 3 : 00000000`00000000
Parameter 4 : 00000000`00000000
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+5bd991
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+5bd991
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\121914-27312-01.dmp
Processors Count : 6
Major Version : 15
Minor Version : 9600
Dump File Size : 262,144
Dump File Time : 12/19/2014 5:37:57 PM
==================================================
 
Poslednja izmena:
@zuke moze biti dosta toga, ali kao prvo imas li instaliran AVG?
Napajanje ako imas neko provereno da pozajmis da probas.
A imas i tu asus graficku, imao sam i ja samo 2Gb verziju, otisla na reklamaciju
zbog crnih ekrana, zamenjena ovom 270x.
Lose je odradjena karta pored navedenog problema ima i problem grejanja naponske.
Mozes da probas da oboris klokove i napon karte, da vidis da li je do toga.(imas asusov gpu tweak ili msi afterburner)
 
Antivirus nemam ni jedan osim onog defendera iz w8.1.Napajanje mozda nadjem da probam neko jace.Al cudi me sto se ne desava kad je ubacena samo ona jedna memorija kingston hiperx,vec samo sa ovom drugom?!I cini mi se da se ne desava kad koristim mozilu umesto chrome-a.Ne znam kolko je to logicno,al sam gotovo ubedjen u to.Normalno probacu i dalje sa mozilom ,da vidim kako ce se ponasat.Ovo sa klokovima na vga cu ostavit za kraj :). Inace grafika se ne greje,ponasa se naizgled normalno.
 
Ne vidoh ovo za drugu memoriju :D malo sam pospan...
Koje latencije i napon ima ta druga(problematicna)?
 
Provericu,al je jos jedna cudna stvar jer sam probao 2 takve :).Radim u jednom komp shopu pa sam bio u mogucnosti da probam .Znaci 2 takve nove iste,obe su pravile problem.Bilo da sam ih probao same,bilo u kombinaciju sa onom prvom.Oznaka ovih drugih je KVR16N11S8 kingston na 1600mhz,ako ti to znaci.
 
Podrzana je bas ta memorija za tvoju plocu.
Ali pitanje je kako ih ploca setuje, probaj da odradis reset biosa.
Ako to ne pomogne namesti rucno latencije u biosu na 11-11-11-28 i napon 1.5v.
 
Inace grafika se ne greje,ponasa se naizgled normalno.
Zaboravih da ti odgovorim ovo za graficku, ta asus nema senzor za VRM, a kuler ne naleze
na naponsku tako ti gledas temperature cipa i one normalne.
A ovamo naponska gori, lose je odradjena serija 260x neshvatljivo za asus..
 
Hvala na odgovorima ,videcu da odradim nesto ;) .
 
Nazad
Vrh Dno