Šta je novo?

R9 270x vs R9 280

Tih 4GB kod 270X je neupotrebljivo, posto je karta slaba za rezolucije vece od 1080p. Znaci marketinski trik za ljude koji nisu upuceni i time cisto bacanje para.

Dakle, R8 280 je bolja karta i pametnija kupovina za taj novac.

A, mogao bi da gledas i nesto polovno sa garancijom...recimo R9 280X za 150-190 evra. Dosta je bolja, mada ti uz taj procesor realno ne treba.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas neki ljubitelj kupovine polovnih stvari, pogotovo ne kada su u pitanju racunarske komponente. Jos kad na to dodam da Vrscu i okolini definitivno necu naci nikog ko je ima a kamoli prodaje, pa sam osudjen da pazarim od totalnog neznanca... Nema tih para koje ce mi smiriti savest... Ustvari ima, 300e sa kojima cu kupiti novu :D
U svakom slucaju hvala, mozda cak uzmem i Sapphire koji je 2.000 jeftiniji
 
Mozes slobodno i jos jeftiniji Powercolor. Oni i Sapphire imaju dve, a ostali proizvodjaci tri godine garancije.
 
Ne bih bas preterivao u tom pravcu posto mi je Powercolor totalno nepoznat. Mislim da je Sapphire skroz ok, ili se mozda varam?
 
Poslednja izmena:
jeste,naruci sa neta da mozes bez ojasnjavanja da u roku od 14 dana je vratis i da odmah dobijes zamenu ili pare ako te slucajno zapadne primerak sa labavom plastikom,mada su dani majnerskog frenzija prosli i ne bi trebalo da ima toliko fals kartica.
 
Tih 4gb je bitno ako ces terati mantle na karti. Posto taj api bas voli vise gpu memorije. A ako ne onda uzimaj ovu sa manje memorije.
 
Zasto mi se uvek cini da kada neko pita izmedju dve kartice jace i slabije koja je bolja da svi automatski preporucuju jacu :D .Vi sad hocete da kazete da r9 270x za gejming nije dobra?Spustit se malko na zemlju.Ja nista preko 270x ne bi uzimao sad...Azdaja od grafe da budes miran par godina i onda kad kupujes jacu uzeti nesto puno jace sto nadolazi..Svakako je 280x bolji gpu,ali ako tako gledamo zasto ne bi uzeli i 290 x.Poenta je proci dobro za sto bolji ulozen novac.Ako mene pitas ja nista preko 270x ne bi uzimao.Za svaku igru koja nije osakacena optimizacijom losom bice dovoljno da se igra na maks podesavanjima.Evo ja imam nesto slabij karticu i peglam The Evil Within sve na maks bez ikakvih problema.
 
Bas lepo, mada, mogao si da procitas naslov teme.
 
Zasto mislis da nisam procitao ?
 
Niko ovde nije rekao da 270x nije dobra za gaming, samo sam se pitao da li se isplati zrtvovati 1GB rama za siru magistralu i obrnuto kad su cene vec priblizne
 
Po približnoj ceni taj 1gb ne znači ništa.

3 gb su sasvim dosta za 4k rezolucije, koje ni jedna od ove dve kartice ne može da tera sa max detaljima.

Pri tom govorim o trenutnoj 11.2014. Situaciji.

Budućnost je oculus rift( ili sličan vr ) sa 2 x 4k rez na 120 hz.

A za to će da se pobrinu mnogo jače kartice i od gtx 980.

edit,
po istoj ceni imaš r9 280 x , i to vapor

http://www.emmi.rs/grafičke-kartice...apor-x-tri-x-oc-3g-gd.11.html?productId=40683

najviše za uloženi novac, od svih kartica , trenutno na tržištu .
 
Poslednja izmena:
Ova 280x je trenutno na akciji u EMMI-u, i to mislim samo preko vikenda. Inace je cena 32.000. A i vec sam se odlucio za Saphire r9 280 koja je 25.000 pre nego sto je ovo bilo na akciji, pa sam potrosio nesto novca iz "steka" :/ Ako se bas akcija produzi, i meni kane jos nesto novca rado cu je uzeti
 
uzimaj iz mesta, nemoj da bude ko za tamni vilajet .
 
Moracu da nabavim kes, ne bih voleo da se kajem ako je ne uzmem :D
 
EDIT:
Tek sad sam provalio...
Ova VAPOR-ka je dugacka 308mm, tako da necu moci da je uglavim u moje kuciste jer imam 300mm prostora :D
 
Poslednja izmena:
Stigla je Sapphire r9 280 Dual-X OC, i mogu reci da sam prezadovoljan njenim radom :)
Kad budem uhvatio malo vremena, uradicu bar benchmark-a i okaciti rezultate :)
I da, ako je neko zainteresovan za kupovinu Gainward GT640 kartice, neka se javi na PM :)
 
Pre neki dan sam primetio bag, za koji sam se ponadao da je vezan za mozillu, posto se posle restarta nije pojavljivao. Ali veceras sam primetio to isto i dok sam igrao FC4, samo sto nisam nikako uspeo da ga printscreen-ujem na vreme. Doduse uradio sam printscreen taj dan kad sam ga "upecao" na mozilli:

Taj dan mi je bio ukljucen boost, pa sam pomislio da sa tim nesto nije u redu zbog napona ili ko zna vec cega, i tada sam ga ugasio, ali izgleda da nije bilo do toga.
U cemu bi mogao da bude problem?
EDIT:
Evo uspeh i u igri da ga navatam
 
Probaj novije ili starije drajvere. Te trenutne ukloni sa Display Driver Uninstaller.
 
Ocistio drajvere sa Display Driver Uninstaller-om, instalirao opet najsvezije kao i prosli put. Insalirao FurMark, pustio Burn In Benchmark 1920x180 15min, budno sam pratio ekran, pogotovo taj deo slike gde su se javljali ti artefakti, i bukvalno nikakvih nepravilnosti nije bilo... Pricao sam i sa gazdom koji radi sa racunarima od dana kada su se prvi pojavili u srbiji, i verujem mu svaku rec koju izgovori. Kaze da je problem u dinamickoj displej memoriji koja sluzi za iscrtavanje, i da nesto sa odredjenim sektorima te memorije nesto nije u redu i da se zbog toga javlja ta nepravilnost, da starog frejma ne moze da bude iscrtan novim
 
na napajanju imam na jednoj grani 2x 6pina
da li je ok da sa te jedne grane napajam AMD Radeon R9 270 Gigabyte OC 2GB GDDR5,
 
Opet se dogodilo veceras


Obratite paznju na krov
 
Stavi driver 13.12. Ako to ne.odradi posao, onda reklamiraj kartu jer joj memorija brljavi. Možeš isto da probas da oboris klok memorije za 50MHz i/ili jezgro za 20. Ako ne upali, salji na reklamaciju.
 
Ja bih to svakako vratio, mada prdlog za obaranje kloka memorije je dobar, meni to prvo palo napamet...
 
Nazad
Vrh Dno