Šta je novo?

MSI Gaming R9 280X problem sa PCIe slotovima

pixell

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2006
Poruke
2,436
Poena
380
Da li se neko susretao sa problem gde ovakva kartica ne radi u svim PCIe slotovima?

Imam problem sa jednom koja uredno radi u drugom PCIe 16x slotu (elektronski ograničenom na 8 linija) dok na primarnom slotu na Z77 ploči ne prikazuje sliku i se sistem najnormalnije podiže u pozadini.
Probao sam sa pomeranjem prekidača na kartici kao i promenom BIOS-a same kartice ali problem i dalje postoji. Problem se manifestuje i u drugoj mašini sa B85 čipsetom gde postoji samo jedan 16x slot.

U drugom slotu se najnormalnije ponaša. U igrama temperatura ne prelazi 78 C i performanse su očekivane - Watch Dogs radi osetno brže nego na R9 270.
Unigine Heaven test prolazi bez problema kao i Kombustor stress test.
 
A BIOS-i matičnih ploča? Najsvežiji / dovoljno novi za karticu?
 
Ta kartica je shebana, da tako kazem, kad je u 16x slotu ne radi jer tada bi trebalo da se poveze sa svim "linijama", a u 8x slotu ti radi jer koristi da tako kazemo 1/2 "linija". Dobro pregledaj pinove na kartici na konektoru, da su cisti, da nema fizickih ostecenja barem vidljivih okom, kako na pinovima tako i na "vodovima" koji idu od njih itd. Lupu u ruke pa polako proveri.
 
@BokiPK
Nije bio poslenji BIOS ploče ali je bio dovoljno nov. Upravo sam upisao poslednji i isti problem se dešava.

@GoranM
Proveriću, hvala za informaciju. I ja sam nakon svega pomislio da je najlogičnije rešenje fizički kvar kartice.
 
slican problem sam resio drugu na nekoj staroj nvidiji gumicom za brisanje,srecom u pitanju je bila obicna prljavstina,ali tesko da je to kod tebe slucaj.kao sto rece goran,prvo lupu,proveri pinove,ako je sve okej mozes pokusati gumicom,ali samo lagano.
 
Imam bas tu karticu i najnormalnije radi u svim slotovima. Nesto sa karticom ne stima. Pokusaj kao sto je vec neko rekao sa gumicom da ocistis pinove.
 
Kartica je definitivno problem pošto sam je testirao u još jednom računaru.

Detaljno sam pregledao svaki delić grafike ali nema nikakvih tragova oštećenja, pregorevanja neke komponente ili ogrebotina što i ne čudi budući da je korišćena u odličnim kućnim uslovima.
Onoliko koliko sam mogao da vidim (postoji stiker na šrafu pa nisam skidao hladnjak) sve je fizički u redu sa njom.
Kao da je jedan deo procesora zadužen za PCI lanes odlučio da radi u pola snage.

Poslao sam pitanje MSI podršci i distributeru pa ćemo videti...
 
Pametno, nisi morao da se cimaš da im postavljaš pitanja, ako imaš garanciju odnesi je na reklamaciju sa opisom problema...
 
Odradio bih to odmah ali je pitanje garancije diskutabilno pošto sam grafiku dobio ali bez garantnog lista ali verujem da ćemo naći neko rešenje.
 
Nazad
Vrh Dno