Šta je novo?

clone SSD na kome je Win 8 na novi SSD

MilosZ

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.10.2011
Poruke
211
Poena
169
Kupio sam novi SSD i hteo bih da prebacim sve sa trenutnog SSD (na kome je Windows 8, i gomile nekih drugih file-ova) na novi SSD. Nemam vremena da instaliram novi Windows 8 na novom SSD-u i interesuje me da li je moguce uraditi samo clone i da sve radi normalno na novom SSD -u?

Molim vas za savet !
 
Pa sigurno si dobio uz novi ssd migration tool? Nisi naveo koji je brend ssd a u pitanju ali mozes isti skinuti sa sajta proizvodjaca.
Procedura je ista ko da kopiras sa hdd na ssd.
I generalno sve se to brzo zavrsi.
Naravno sve radi savrseno posle migracije.
 
U pitanju je Kingston Hyper X I zelim podatke I win 8 da cloniram na Samsung 540 EVO.
Da li to moze da se uradi I ciji ssd migration tool treba da koristim ?
 
Ja sam to radio par puta, sa manjeg ssd na veći ssd. Pri čemu je uvek stari ssd bio sa najmanje 4 particije i multiboot, win7 + linux. Uvek je uspeh bio 100% sa CloneZilla live usb tool, odabere se opcija na početku device-to-device.
 
Ako imas 3 particije na starom ssd-u mozes i sa samsungovim alatom...
 
cao, imam samo jednu particiju na SSD (na kome je Windows 8, slike, save file-ovi igara koji su instalirani na HDD-u, I ostale neke gluposti). Da li cu clonom, moci I dalje da igram igre sa HDD-a posto su neki sistemski fileovi na SSD automatski ?
 
cao, imam samo jednu particiju na SSD (na kome je Windows 8, slike, save file-ovi igara koji su instalirani na HDD-u, I ostale neke gluposti). Da li cu clonom, moci I dalje da igram igre sa HDD-a posto su neki sistemski fileovi na SSD automatski ?
Ako je čist clone onda je sve kako je i bile pre toga, ni manje ni više.
 
i paragon i minitool kloniraju bez problema,besplatni su,podrzavaju promenu slova drajva i particija,i ostavljaju ti opciju da prosiris (ako ima mesta naravno) particiju po zelji.ne mora da se reze i butuje nista,sve zavrsavas iz win-a,ukljucujuci kloniranje i sistemske particije.sve radi 100 posto (naravno,ako su drajvovi i particije ispravni).
 
Ja za te stvari koristim Acronis.
 
Ne vredi, kad uradim clone preko Samsungovog software-a I iskljucim stari SSD , I ostavim novi SSD na koji sam klonirao, izbaci mi neku gresku kada se bootuje.

Vidim da netu ljudi imaju te problem, ali ne razumem najbolje sta treba da uradim, pa ako moze neka pomoc, bio bio zahvalan.

Pozdrav,
Milos
 
probaj sa drugim tool-om,odaberi neki od predlozenih,pa ako bude isto,ce vidimo dalje.juce bas odradio sa partition wizard-om,sve radi kako treba.
 
@umart
Jel mozes da mi navedes korak po korak sta si uradio da bi sve radilo kako treba. Puno hvala unapred !
 


edit:

ono sto je burazer zaboravio da kaze je da u BIOS-u namestis da butuje sa harda na koji si kopirao sistem,logicno.
 
nema na cesmu,drago mi je da sam bio od pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno