Šta je novo?

Sta bi sa J&W?

Koliko sam ja upoznat u J&W je bio dobar deo Abit ekipe i obecavali su mnogo, a na kraju nista od njih. Skroz čudna firma malo ih ima pa nema, podrška na sajtu ravno nuli nisu u stanju cpu support listu da okače. Ali u C2Duo eri sam vozao jednu J&W ploču beše P35 neka i bio sam oduševljen, tačno se osetila Abitova magija, plavi pcb, temp displej, OC fantazija... I eto nažalost nisu uspeli da se probiju. Ako nešto zna nešto novo bilo bi super da podeli sa nama ;)

O da zaboravih, Jetway mislim da nema veze sa J&W
 
Poslednja izmena:
Eh..... Taj Abit.....
 
Meni su J&W Minix 6150SE-UC3 i Athlon II X3 450 radili kao HTPC godinama bez problema. Ploča je bila smešno jeftina, 3+K dinara, a savršeno stabilna.

HTPC mi je tada radio i kao računar za torrente i po mesec dana bez gašenja ponekad.

Jedino je sajt bio malo štur, nije bilo novih BIOS-a, drajvera i sl. Mada nije bio problem da se nađu.
 
Seca li se iko Albatrona, takodjer delovali obecavajuce, sad izmedju ostalog imaju i Beauty&Cosmetics sekciju na sajtu... :)
 
Eh ta nostalgija, EPOX ne mogu da prežalim iz doba NF2 čipsetova :)

Šta se desilo? Najveći su opstali. Pojeli su male firme.
Ostade sveto trojstvo ASUS, GIGABYTE i MSI da ubire kajmak i možda AsRock i Biostar da kupe mrvice...
 
EPOX 8RDA+ jos uvek sljaka kao server. :)
 
Najbolje godine provedene uz Abit NF7-S2, izdahnuo skoro ceo komp usled cestog nestajanja struje i grmljavine, R.I.P. (2004-2012).
 
Eh, taj Chaintech!
 
Ajd sad kad smo se već uhvatili Bartona i soket A priče, nema ploče NForce2 koju nisam imao ili probao i mogu reći da su sve bile odlične i nemogu reći ova ili ona bolja. Ja sam bio oduševljen MSI K7N2 Delta2 Platinum kojoj nema šta nisam radio bukvalno iživljavanje, a kolega je imao čuveni SOLTEK neku GOLD ploču NF2 ružna do bola, a takođe jako jako dobra. Tako da mislim da SVI tadašnji proizvođači vodili računa šta su pravili i realno ploče su bile dosta skupe pa su imali prostora da izvedu svašta. Iskreno, žao mi je što nema više toliko proizvođača čisto zbog konkurencije nego se sve svelo na Tajvansku trojku ili četvorku ASRock je još u igri ;)
 
Moj prvi kompjuter (pre toga sam koristio Liru 512 sa 8086 procesorom, 286 i K6-2 kome je na moju kuknjavu dodata Voodoo3 kartica, ali to su bili caletovi kompjuteri) bio je Barthon 2500+ koji je na Abit NF7-S radio kao 3200+, sa GF4 Ti, kasnije FX5900 i X850XT. Koliko je ta masina kul govori to da sam tri generacije grafickih kartica pregurao na njoj, i to sve top modele. Taj Abit.... Koliko je to dobra ploca... Pored Voodoo 3 to mi je najdraza komponenta ikad. Nazalost taj Barthon i Abit su prodati ali sam posle sklapao slicnu konfigutaciju iz nostalgije. Sad imam ravno 4 kompjutera koji rade. Jedno je 3DFx support masina koja ima Barthona 2500+ i neku plocu koja ima stari AGP (ta ploca je pocela da zeza, a tesko joj nalazim zamenu, jer je mnogo gadno naci ploce koje podrzavaju te novije procesore, a da imaju stari AGP), drugi je isto Barthon koji sluzi kao bekap komp, ima neku FX graficku tek da baci sliku, za njega imam jednu GF4 Ti 128 MB, XFX, divan primerak, trece je 5200+ sa 5770, i cetvrto FX6300 sa 7850. Imamo i jedan i5 sa GTX660, ali on se ne uklapa u AMD pricu. Od svega toga ni jedan komp nije radio kao Abit NF7-S + Barthon 2500+ (3200+)
 
Eh ta nostalgija, EPOX ne mogu da prežalim iz doba NF2 čipsetova :)

Šta se desilo? Najveći su opstali. Pojeli su male firme.
Ostade sveto trojstvo ASUS, GIGABYTE i MSI da ubire kajmak i možda AsRock i Biostar da kupe mrvice...
AsRock da kupi mrvice? Oni su treci proizvodjaci na svetu.
 
Zar nije Asrock Asusov? Ilii je bar bio nekad.....
 
Sećam se kad se pokvarila ta Epox nF2 matična, ako se sećam dobro, mnogi su je tad proglasili za ploču godine, ja odneo u servis a tip se čudi i ne može da poveruje da je crkla.
 
Ako se ne varam AsRock je treći proizvođač matičnih ploča na svetu samo ako gledaš retail (maloprodaju).

Foxconn i MSI imaju dosta jake OEM kanale, prave ploče za HP, Lenovo, Dell ... Pitanje da li bi AsRock bio treći ako gledaš ukupnu proizvodnju (retail + OEM).
 

Mene davne 2003. u leto Chaintech obradovao sa tadašnjim P4 na 3,2GHz 800FSB. Otišao na sajt u maju te godine da skinem drajvere za tadašnju ploču, neki BX čipset, kad iskoči neki popap sa "do you want to učestvuješ u našoj nagradnoj igri" .Ja popunio na brzaka i zaboravio. U avgustu mi stigao mejl od barbie.lin@chai.... kao pošaljite podatke da vam pošaljemo procesor koji ste dobili na našoj nagradnoj igri. I stvarno mi stigao DHL-om posle nekoliko dana. Taj procesor još uvek radi kod jednog drugara na Abit AI7 ploči.
 
Nazad
Vrh Dno