Šta je novo?

Gamepad / joypad / joystick i koje igre na PC-u igrate

adamovic

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2006
Poruke
39
Poena
309
Interesuje me koristite li gamepad / joypad ili joystick (palicu) u nekim od PC igara? Kojim i kakvo je iskustvo?
 
Čuj jel koristimo :d Sve igre igram iskuljučivo preko gamepada - osim FPS naslova -.
Naravno to su Action 3d person igre, tuče , PES , NBA2K,Racing igre. Ja generalno volim brzu zabavu i takve žanrove i igram.

Sve igre koje mogu da igram a udobno preko gamepada a danas su skoro sve takve i igram vreme je konzola pa se sve igre portuju.
Gamepad je must have na PC-u danas ;)
 
Koristim u pesu i fifi.
Kako mislis kakvo je iskustvo?
 
Haha gotiva je iskustvo volim vibracije na gamepadu.
Možda čovek oće da pita tj. da napravi paralelu izmedju gamepada i key i miša?
A možda hoće da kupi gamepad pa pita na neki čudan način.
A možda nikad nije koristio gamepad?
A možda bi trebalo da proba?
A možda ja samo trolujem :d:d
 
Ajde da ja upadnem i pitam, koje gamepad-e koristite za fifu, pes, nba?
 
Koristio sam samo gamepad na Xbox-u, Nintento Wii i PS1 (2005-2009). Iskustvo nije bilo bog zna kakvo. Iz raznih razloga sa PC-jem je "nestao" dzojstick iz doba Commodore 64.

Naleteo sam na net-u da za FPS gamepad je losija varijanta od tastature + misa (zbog preciznosti), pa me interesovalo malo lokalna iskustva posto Google daje gomilu rezultata koje nisu bas relevantni.

Pa me interesovalo koje igre igraju ljudi sa kojim kontrolerom :)

Jel valja FPS na gamepad-ovima? Voleo bih neki bezicni ako valja....
 
Gamepad iskljucivo za fucu (pes, fifa...) i to koristim neki socijalni logitech prestigio, voznje su naravno posebna prica na volanu ko moze da priusti sebi neki dobar, sto se fps-a tice tastatura+mauzer rules:d
 
Kod nas nema vise da se kupi nov original DualShock PS2 dzojped. DualShock za PS3 i PS4 su bezicni, to nije to :(
 
Igram dosta igara sa gamepad-om.
Trenutno cepam Sleeping Dogs na 42" TV-u i iskustvo je nezaboravno.
Gamepad vam daje neke stvari koje tastatura i mis ne mogu.
Primera radi ono sto se meni jako dopada trenutno u igri koju igram i extra je fazon je to sto recimo kola mozete da vozite razlicitim brzinama bukvalno mozete krenuti iz garaze recimo sa 5km/h a na put date po gasu :p
To sve zavisi koliko pritisnete odredjen button na gamepadu :)
Druga stvar, voznja i kretnja pomocu palica je mnogo lepsa nego koristiti WASD.Meni licno se mnogo vise dopada igrati sa gamepad-om.
Naravno FPS zanr kao CoD, MoH i slicne pucacke igre, only keyboard+mouse ta kombinacija je neprikosnovena za pucacke igre zbog preciznosti i brzine.
Probao sam i GTA IV i GTA V sa gamepad-om da igram i zaista je VRH.
O sportskim igrama kao PES,FIFA,NBA 2Kxx i slicno necu ni da komentasrisem koliko je bolje igrati sa gamepad-om.
Naravno sve je stvar navike neko ci pak reci da mu je tastatura najbolja mada opet :)
Samo jos da dodam koristim ORIGINAL XBOX 360 kontroler koji se povezuje USB-om na PC (nije potreban nikakav driver) i bukvalno svaka ali svaka igra ga vidi sa full komandama tako da prakticno kao da igram na konzoli.
Gamepad-ovi xbox 360 mogu se kupiti za 30 evra wired do 50 evra (bezicni) wireless sa adapterom i imate nezaboravno iskustvo ;) :) :D

DHexonO.jpg


:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno