Šta je novo?

Huawei P1 baterija

Bradina

Poštovan
Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruke
45
Poena
54
Pozdrav svima,
nadam se da neko možda može da mi kaže kako da rešim problem sa baterijom.
Telefon je rootovan sa fabrickim Androidom koji je par puta reinstaliran. Sadasnja verizija je oficijalni ICS.
Imam već par meseci problema sa baterijom. Evo koji su simptomi:

1. Baterija mi se puni sporije
2. Traje ona skoro ceo dan, kao i pre, ali bude problem sto na 30-40% odjednom pise Battery 0% i ugasi se.
3. Kada ga stavim na punjač, pise da je baterija recimo 35% i nastavi punjenje.


Probao sam da uradim kalibraciju baterije ali nije pomoglo. Ono sto ja mislim da je problem jeste da ili Android ne radi, ili
ne znam kako telefonu da saopstim koja je min. i max. voltaza kako on sam znao kakvo je stanje baterije i koliko je jos nje ostalo do punjenja.

Nadam se da nije baterija otisla, vec je problem samo softverske prirode, jer, kazem, kada telefon napunim (recimo, preko noći), telefon radi ceo dan do sutradan ujutro normalno,
samo što se uvek ugasi na pogrešnom procentu. (preko 20 sati rada, pise ima jos, na primer, 15% i samo odjendom - 0% - ćao)


Molim za pomoć!
Hvala Vam unapred
 

Prilozi

  • WP_20141031_08_19_26_Pro.jpg
    WP_20141031_08_19_26_Pro.jpg
    816.5 KB · Pregleda: 105
Baterija ti je pred umiranjem idi sto prije i kupi novu bateriju ili naruci na ebay sigurno je vec u podujena
 
Hvala na brzom odgovoru.
Ali, zar ne bi trebalo da baterija traje svega par sati kada je gotova?
Ovako sam skroz zbunjen :(
Trebam da prodam telefon, u perfektnom je stanju ali ne zelim da nekome prodam ne ispravnu bateriju. Moram to da resim prvo :(
 
Nema te siptome su cim baterija je na 30 % i odjednom padne na 5 % to je pudujena baterija a i ne bi bilo fer da prodas telefon sa takvim baterijama ona je vise izgurala svoje

dca3f77b3403150e5de221695782459c.jpg


0e85a7ff9d218c0824b26b5fd730e354.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo na slici izgleda kao da ce da eksplodira baterija, kod mene je telefon u normalnom obliku. Sad sam zbunjen :(
Hteo sam da je narucim preko sajta ali je trenutno nemaju, cena je inace oko 10-12eura. Ja cu onda videti da za toliko smanjim cenu uredjaja u prodaji i to je to.
Mada bih voleo da mogu da resim problem preko reinstalacije androida ili neke kalibracije baterije. Ne znam kako se ovo pojavilo, ja veoma uredno cuvam telefon i punim ga uvek sa originalnim punjacem
 
Nazad
Vrh Dno