Šta je novo?

Medion - Poludeo

Kissme1

Slavan
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruke
1,613
Poena
200
Ljudi pomagajte, imam ovaj monitor plus minus 6 godina, odlicno mi je radio do sada, koristim ga kao neki 3.4.ti pomocni monitor za tako neke reinstalacije i cuda, i namonitrao sam ga na jednu mashinu koja bi se koristila nesto aktivnije i sad primetim da je poceo nesto da menja boje, nije nista strasno ali jako zamara oci .. Da li postoji neka varijanta da ga otvorim pa pogledam sta kako neki deo da se zameni ili mora da se menja, inace svaki put kada pomerim vga kabel ili ga fiksiram u neki polozaj radi normalno, dok se opet ne pomeri dal kabel dal sto .. Posto nisam siguran koliko sam dobro objasnio sitvaciju okacicu jedan video.

 
To je onda do kabla. Kod burazera je tako slika bila na momente roze boje, pa svako malo trazis polozaj kabla da bude normalna slika.

E sada, bilo bi dobro da neko preporuci koji proveren VGA kabl kupiti. Burazeru sam kupio prvo neki za 200din, a kasnije neki hama za ~1000din. Oba su davali blago mutnu sliku a kasnije i one tragove kao duplirani prikaz.

Jel ima neko neki predlog? (da ne otvaram novu temu, kad smo vec tu)
 
Poslednja izmena:
To je onda do kabla. Kod burazera je tako slika bila na momente roze boje, pa svako malo trazis polozaj kabla da bude normalna slika.

E sada, bilo bi dobro da neko preporuci koji proveren VGA kabl kupiti. Burazeru sam kupio prvo neki za 200din, a kasnije neki hama za ~1000din. Oba su davali blago mutnu sliku a kasnije i one tragove kao duplirani prikaz.

Jel ima neko neki predlog? (da ne otvaram novu temu, kad smo vec tu)
Ili kabl negde u prekidu ili sami kontakti a možda i ne leže dobro konektori. Ako ide preko nekih adaptera, mož' i to da bude.
Dobri, analogni, VGA kablovi imaju sve konakte povezane, "kvrge" (feritne filtere za smetnje) i deblji su i još ako imaju pozlaćene iglice, ne može bolje od toga.
 
Ok, hvala. Gde da nadjem takav musko-zenski VGA? :)
 
Ili kabl negde u prekidu ili sami kontakti a možda i ne leže dobro konektori. Ako ide preko nekih adaptera, mož' i to da bude.
Dobri, analogni, VGA kablovi imaju sve konakte povezane, "kvrge" (feritne filtere za smetnje) i deblji su i još ako imaju pozlaćene iglice, ne može bolje od toga.

Nije do kabla, to mi je prvo palo na pamet znaci to sam probao.. Ako rastavim monitor i slikam oce sta pomoci? Tipa vidis ovo tu treba ili tako nesto xD?
 
Nije do kabla, to mi je prvo palo na pamet znaci to sam probao.. Ako rastavim monitor i slikam oce sta pomoci? Tipa vidis ovo tu treba ili tako nesto xD?
Onda najverovatnije sam konektor na monitory akoo se stvari menjaju kada se tu mrda.
 
Hvala svima na podrsci , resio sam problem evo kacim neke slike da ukoliko se nekome desi slican problem zna kako da ga resi ..

U pitanju je Medion Monitor m20220 model:

20141101_123342.jpg
20141101_123352.jpg
20141101_123649.jpg

Malo alkohola, i lemilica resavaju problem, ja sam morao sa donje strane da pritisnem i zalemim od gore.
 
Nazad
Vrh Dno