Šta je novo?

[MTS] Гашење броја?

ays

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
1,581
Poena
200
Имам питање за случај који није баш толико редак али нисам успео да нађем ништа на нету а тренутно нисам у могућности да одем до пословнице Телекома.

Након смрти особе, број који се води на исту а у питању је постпејд, да ли могу наследници да угасе број?
И ако се гаси број, да ли може некако да се изведе да се број не изда поново некоме другом?

Заиста не бих да видим да ме зове покојни отац...
 
Uz izvod iz knjige umrlih mozes sigurno da ga ugasis odmah..
E sad da li se trajno izbacuje iz sistema ne znam, ne verujem :/
 
Poslednja izmena:
Znam za telenor, kada neko odjavi taj broj on se opet pusta u cirkulaciju :/
 
Nakon ostavinske rasprave, sa resenjem o nasledju, naslednik moze da "ugasi" broj, tj. da raskine ugovor, ili da ga prebaci na sebe. Mozda mozes da raskines ugovor i pre ostavinske rasprave, samo za izvodom iz knjige umrlih, da ne bi bio u situaciji da posle placas zaostale pretplate i sl. Ovo proveri sto pre.

Ukoliko ne zelis da se broj nekome ponovo izda, jedino resenje je da zadrzis taj broj, tj. da ugovor prebacis na sebe. Broj telefona je resurs koji se operaterima daje na koriscenje uz nadoknadu, te operateri imaju svako pravo da broj ponovo puste u koriscenje.

Pozdrav
 
Такве неке информације сам и ја имао, да након прекида уговора и одјаве броја, они могу поново да га издају...

Значи опција ми је да прихватим то или да пребацим број на себе и да га онда држим на или постпејду или припејд.

У случају припејда, да ли морам да допуњујем кредит на сваких годину дана (као што је случај у Теленору) или морам да га потрошим или шта већ, да бих задржао број? Знам да је ту била нека перипетија.

За постпејд је ваљда она контрола трошкова најбоља?
 
A sto se plasis da odjavis broj? Pa i ako daju broj nekome koja je verovatnoca da ce to biti tvoj sadasnji ili buduci ponanik. Uostalom ako izbises taj broj iz imenika nikad ti na ekranu nece izaci tatino ime.
 
Теленор одмах прода број другом а за мт:с још нисам чуо да то ради. Тачније, како који Теленор број узмем, неко време ме зову они који траже претходног власника док са мт:с нисам имао такав случај.

Ако можеш, пребаци број на припејд и онда једном годишње уплатиш минималну суму да га одржаваш. Мада ће у случају да га неком продају више проблема да буде за новог купца него за тебе.
 
Izvodom iz knjige umrlih raskini ugovor u MTS. Ako je postojala ug. obaveza ili dug (neplacen racun), nece morati da se izmiri, bez penala je raskid. MTS brojeve ne ubacuje u cirkulaciju, tj. "voice" brojeve posle puuuno godina reizdaje za net kaartice. Mislim da je to vrlo fer.

Ako ni to ne zelis, prenesi broj na sebe (ako je moguce), cime nastavljas ug. obavezu ako postoji. Najbolje da predjes na pripejd i jednom godišnje uplatis 100din.
 
Prebaci na prepaid, i dopunjuj 50 din godisnje, a karticu stavi u fioku. Tako ces jedino biti siguran da ti niko drugi nece koristiti karticu. Prenos na prepaid je ja mislim 200 din. Ako ti MTS ne dozvoli da prebacis na prepaid, zatrazi prelaz u drugu mrezu, pa ce ti ili oni izaci u susret ili ovi kod koga budes presao. U svakom slucaju ce te kartica kostati 50 dinara godisnje.
 
^ Moze MTS prelaz na pripejd za 200din, sad je min uplata kredita 100din.
 
A sto se plasis da odjavis broj? Pa i ako daju broj nekome koja je verovatnoca da ce to biti tvoj sadasnji ili buduci ponanik. Uostalom ako izbises taj broj iz imenika nikad ti na ekranu nece izaci tatino ime.

Страх нема никакве везе са мојом жељом, која заправо није само моја али не бих баш да износим цео породични случај овде на форум. Верујем да можеш да разумеш.

Izvodom iz knjige umrlih raskini ugovor u MTS. Ako je postojala ug. obaveza ili dug (neplacen racun), nece morati da se izmiri, bez penala je raskid. MTS brojeve ne ubacuje u cirkulaciju, tj. "voice" brojeve posle puuuno godina reizdaje za net kaartice. Mislim da je to vrlo fer.

Ako ni to ne zelis, prenesi broj na sebe (ako je moguce), cime nastavljas ug. obavezu ako postoji. Najbolje da predjes na pripejd i jednom godišnje uplatis 100din.

Видећемо за то прво а ако не, онда ћу да га пребацим на себе и да га после преведем на припејд и уплаћујем годишње као што си ми навео.
Ставићу то као подсетник у календар.

Хвала пуно свима на одговорима! :)
 
MTS brojeve ne ubacuje u cirkulaciju, tj. "voice" brojeve posle puuuno godina reizdaje za net kaartice. Mislim da je to vrlo fer.

Netacno. Moju ukradenu karticu iz 1998. koja je ukradena 2001. a koju sam do pre godinu dana pokusavao da je dobijem nazad bezuspesno, je dodelio drugom korisniku.
 
^ Dakle, dodelio ju je drugom korisniku posle vise od 10 godina. Sic! :)
 
Za fiksne brojeve Telekoma mi rekose da ne dodeljuju novom korisniku sledecih 10 godina.
 
^ Dakle, dodelio ju je drugom korisniku posle vise od 10 godina. Sic! :)

Da li citas sta sam napisao? Pokusavao sam vise od 10 godina da je povratim, ali sam nalazio na d e b i l i z a m u poslovnicama, a posto nisam imao nikakvu vezu, jer ovde da bi bilo sta zavrsio ti treba veza, nisam dobio svoj broj nazad. Imam papire iz MTS-a iz 1998.
 
...Mts prepaid broj...

Pozdrav...Da li neko zna sta biva posle dugog nekoriscenja mts broja (otprilike god. ipo)? Da li ga i kako mogu opet koristiti?
 
Pozdrav...Da li neko zna sta biva posle dugog nekoriscenja mts broja (otprilike god. ipo)? Da li ga i kako mogu opet koristiti?

Koliko znam ako broj nije dat drugom, možeš da ga uzmeš ali samo na postpaid.
 
Koliko znam ako broj nije dat drugom, možeš da ga uzmeš ali samo na postpaid.
- Brojevi mogu da se biraju samo na 065 numeraciji koja ne počinje sa 1, 5, 7 i mislim 9. To je tzv. Friend 065 -- broj po želji i nije skupo.
- Da bi se stari broj ponovo aktivirao morao je biti registrovan na ime, potrebno je da neko kome je stalo u MTS-u to aminuje; oni to ne rade na "dobar dan". ;)
- Nezavisno od ovoga, ne znam da li je MTS uveo tzv. "srebrne", "zlatne" brojeve koji se mogu birati za više novca? Da više platiš za broj po želji iz 064 ili 066 numeracije.
Bitno: MTS ne reciklira brojeve brzo kao Telenor, njima treba 10 god neaktivnosti broja da ga ponovo puste u upotrebu, obično nekadašnji voice brojevi završe kao novi data brojevi.
 
Imam ugašen pre par godina jedan 064 broj u MTS-u, rekli su da mogu da biram broj ako nije dodeljen drugom ali samo na postpaidu. Naravno posle 3 meseca pređeš na prepaid. Postavio sam im pitanje zašto ne naplate npr 1500 dinara (tri pretplate) i daju mi taj broj na prepaid i njima manje posla i meni, tako ne može :(
 
^ Mogao si ponovo da izaberes broj koji si ugasio? Super, nisam znao da može. ;)
 
Moram da oživim malo ovu temu... :)
Šta se dešava kada se reciklira prepaid broj, da li novi vlasnik dobije sve istorijske poruke starog čim pristupi wa/viber i sličnim aplikacijama, ili ne?
 
Ne dobija. Cak i na istom telefonu :( (zeznuo se skoro, izgubio sam celu istoriju chata)
 
Поставићу овдје питање иако се ради о ВИП-у.Има ли неко искуства о поновној активацији угашеног броја из ВИП-а.Број је био припејд,нерегистрован.Кад назовем аутомат ми каже да број није у функцији,значи није никоме додијељен.На љиховом сајту сам пронашао информацију да не реактивирају угашене бројеве па ме интересује да ли је у стварности тако и може ли на постпејд и сл.?
 
Kako mislis da ti neko ovde da smisleni odgovor na ovakvo pitanje?
Odes lepo u VIP poslovnicu, kazes da hoces da uzmes postpaid ugovor kod njih pod uslovom da bude taj broj. Ako ti daju - OK; a ako ne, ne potpises ugovor i gotovo. U oba slucaja dobices kvalifikovani odgovor na svoje pitanje.
Pozdrav
 
Ocekuje tako sto je neko mozda imao to iskustvo?
 
Necije prethodno iskustvo sa aktivacijom ranije deaktiviranog broja, ne mora da bude relevantno za neki drugi slican slucaj. Postoji mnogo uslova koji mogu uticati na krajnji rezultat.

Uobicajeno je da se broj nakon deaktivacije stavlja u "karantin" na odredjeni period (definisan od strane operatera). Nakon isteka tog perioda, broj se vraca u listu slobodnih brojeva, i tada se moze dodeliti novom korisniku.

Posto ne znamo ni koliko dugo VIP drzi brojeve u karantinu, niti da li ih nakon isteka karantina vraca u opticaj ili ne, niti kada je broj deaktiviran, tesko je reci da li je moguce ponovo dobiti taj broj.

To sto je neko mozda uspesno "reaktivirao" broj (nakon, recimo, godinu dana od deaktivacije) ne znaci da ce isto moci da se "reaktivira" broj deaktiviran pre 5 dana. Ili, mozda ce u korisnickom servisu raditi neko ko zna koga treba pozvati u tehnici da se broj "rucno" izvadi iz karantina, a mozda i nece, itd...

Da ne navodim jos gomilu stvari koja moze da utice na konacni ishod, mislim da je najbolje da ode do poslovnice i tamo proba.

Pozdrav
 
Ja imam iskustvo u mts-u, nakon 6 godine sam opet aktivirao broj, doduše čekao na komtrejd da ga opet aktivira pa nekih 20 dana.
 
Nazad
Vrh Dno