Šta je novo?

WiFi AP od 1000mW

knjaz.milos

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2007
Poruke
237
Poena
320
Potreban mi je neki "high power" uredjaj za kancelarijski prostor isharan sa gipsanim i pravim zidovima. 20-30 klijenata,prostor od 300 kvadrata , jedna etazha. Palo mi na pamet da uzimam TP-Link TL-WR841HP , ali njega nema na trzistu. Da li ima neko nesto ekvivalentno da preporuci. Uopste mi nije bitno da li je plafonska montaza,standalon,zidna...nije bitno da li ima PoE ili ne. Anyone ?
 
Kazu da je ovo zver....Mikrotik RB951G-2hnd

Ima ga u ponudi u dvije radnje u BG-u...
 
Poslusaj savet uzmi par komada slabijih postavi na vise mesta. Desavace ti se sledeca stvar uredjaji ti vide signal ali ne mogu da se konektuju zato sto imaju male snage predajnik.
To ti je deres na nekoga a taj tebi sapuce ista stvar. Moze da stavis i taj od 1W ali ocekuj da te zovu da im ne radi.
 
Imao sam izazov sa dva etaza i 1000kvm i oko 40-60 klijenata, uglavnom mobilni telefoni i laptopi.

Snaga nije toliko bitna, mnogo je vaznije da imas dobru antenu na AP-u (probano i sa omnicom od metar), i da AP ima dobar firmware da podrzi toliko korisnika - sto TPlink fabricki nije!

Posle dosta muke sa dva TL-WA901ND, jedno vreme sam drzao mikrotik PC sa karticom, da bi posle vratio TPlink ali sa DDwrt. Taj RB je ok sprava, ali mislim da tu mora spoljasnja antena.
 
Poslednja izmena:
tp-link je igracka za kucnu upotrebu. ne moze da gura vise od 20 kijenata, konektovanih u isto vreme. nema veze kakvu antenu ima,.. mikrotik bi ti resio posao
 
Ko proba Ubiquti vishe ne spominje MT :)
 
Ili obrnuto, sve ima svoju svrhu i namenu, probao i jedno i drugo i ostao na Mikrotiku, jednostavno mi fale u Ubiqiti opcije koje ima Mikrotik.

Neka mi neko objasni kako na primer na Ubiquti da dignem OSPF, MPLS, VPLS pa ako zatreba plus neki tunel, a to mali Mikrotik plastikaner sve radi za neku sitninu.
 
Ubiquiti je odlican ali bez mikrotika (ili nekog drugog ozbiljnijeg rutera) je i sam neupotrebljiv u vecini situacija.
 
Nazad
Vrh Dno