Šta je novo?

2,5" HDD od 2TB, debljine 9,5mm

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Pozdrav,

da li kod nas negde moze da se kupi npr. Samsung HN-M201RAD 2 TB ?

http://www.alternate.de/Samsung/HN-M201RAD-2-TB-Festplatte/html/product/1159589?

koliko vidim ovo je prvi 2,5", 2TB, 9,5mm debeo harddisk! (bitna mi je debljina zbog macbook-a; ako stavim 15mm 2TB HDD donji poklopac ne moze lepo da se zatvori).

u sustini ne mora Samsung ali koliko vidim jedini je on za sad izbacio 2TB diskove debljine 9.5mm.
 
Jbm ti sunce, koja dobra cena za ovaj hard!!???
Ja kod nas uopšte nisam do sada ni video 2,5" od 2TB, a kamo li da može da se bira...
 
Imas gomilu 2.5" externih od 2tb za tu cenu:)
 
ima kod nas 2.5" 2TB ali su oni stari, tj. prvi WD od 2TB i debeli 15mm....

nema ga ni u madjarskoj... :/
 
Poslednja izmena:
Koliko sam ja video kod nas nema da se nabavi..Tako da su ti jedno resenje braca, tetke, strine, tece, sestra, prijatelji..itd :)
Kod nas jedino sto sam video je Seagate od 500GB mada ti to ne radi posao ako si isao na 2TB :D
 
Znam, ali mene ne interesuje eksterni, već interni, a da može da stane u 15" MBP, isto kao i kovacm.

To je drugo, ali i da ti ne treba externi, izbacis disk iz racka i koristis ga. (da je manji naravno, ali za externe to ne rade)

Ja sam isto trazio 2TB od 9.5" za rack od 4x2.5", ali nije bilo ni u Nemeckoj skoro :(
 
...jos uvek nigde?
 
...ali ga nema kod nas :(
 
Pa nek ti dovuce neko od preko osim ako bas ne moras na firmu da uzimas.
 
pronasao sam nesto bolje :) tj. tacno ono sto sam trazio!


alfaunits je postavio link ka Samsun m9t disku - to kad se ukuca u google i doda "macbook" vidis da se taj Samsungov disk nalazi u Seagete "External HDD 2 TB, Backup Plus Slim Portable, 2.5" koji moze da se kupi kod nas!!!

ljudi i na zapadu kupuju taj Seagate externi HDD, rasklapaju ga, i te diskove stavljaju u MacBook (na disku ne pise da je samsung ali jeste debeo 9.5mm i jeste samsung m9t koji ima preko 100MB/s kad se stavi na SATA port).

HVALA!!!


btw nesto citam da early 2011 MBP imaju problem sa SATA 3 kontrolerom u OptiBay-ju... treba to jos malo ispitati.
 
Poslednja izmena:
Problem ili ne radi na SATA3, vec samo SATA2?

Hvala za ovaj tip, gledao sam samo diskove direktno, nisam poredio koji externi je mozda 9.5mm ;) Isto sam i ja planirao, samo sto su diskovi toliko poskupeli da mi se ni vani ne isplate.
 
ovaj Seagete 2TB slim je 120e kod nas...

koliko sam procitao, vezano za MBP early 2011 15" i 17" imaju neki fabricki feler u Intelovom kontroleru tako da harddiskovi u SATA3 modu, na sekundarnom kablu (kabl za opticki drive), rade NEPOUZDANO (npr. prekinu kopiranje posle par 100MB; nece ponovo da se prijave posle sleep-a...). Navodno 13" modeli nemaju ovaj problem.

resenje je da se modifikuje firmware harddiska tako da radi u SATA2 modu i onda nema problema (nisam se udubljivao u problematiku).
 
A, da, to jeste bio problem MacBookova. Ovo za SATA2 speed je bilo forsirano od strane nekih proizvodjaca, ali nije feler, kao MBP.

Skupo BTW :(
 
opet ja...

i dalje, nakon vise od godinu dana nisam uspeo da nadjem 2.5" hdd od 2TB debljine 9mm u SRBIJI.

Onaj externi Seagate Slim se i dalje reklamira kod nekih govnjivih firmi koja ga nemaju na lageru, niti ce ga dobijati, ali i dalje ga drze na sajtu :mad:


---

dakle, da li eventualno neko zna gde mogu naci 2.5" hdd od 2TB debljine 9mm u SRBIJI ???
 
Ja sam odustao od te potraznje, i porucio dva komada 4TB 2.5".
A taj SLIM je ponekad na KPu, ali mora da se ubode, brzo se proda :(
 
^
koliko razumem tebi ni nije prioritet 9mm debljina?
 
Trebao mi je jedan, da stavim SSD od 2TB i HDD od 2TB u caddy, i onda ne moram nista da nosim sa sobom :)
 
Sad sam video ovu temu.

Trebao mi je jedan, da stavim SSD od 2TB i HDD od 2TB u caddy, i onda ne moram nista da nosim sa sobom :)

Ovo me zagolicalo. Dao si mi ideju :D mada ne verujem da mogu da ga spakujem sa SSDom u lap.
U koji caddy? Koja velicina? Planiras u laptop da ga ubacis? Kako? :D
 
Da, umesto optickog imam vec caddy za 2.5" HDD. Sada je drugi SSD u njemu, 2x512GB. Ali hocu da menjam u SSD barem 1TB + barem 2TB HDD. I ne moram onda externo nista da nosim.

Ako moze od 4TB ovaj sto mi dolazi da stane, jos bolej!
 
Jasno.. Ocigledno mi bio iskljucen mozak prilikom citanja/pisanja, ko zna sta sam skontao. :D

Marta meseca sam kupio spomenuti Seagate 2.5" Slim 2TB eksterni na akciji za 90e i citajuci sta si napisao skontam da bih i ja mogao da ga uglavim pored SSDa. Znajuci da nemam mesta unutra (nemam opticki) nije mi bilo jasno kako si ti planirao da ga uglavis. Nonsense :D hahaha

Koja si od 4TB uzeo? Koliko bajtovaaa :smoke: a tek bitovaaa :smoke:

-
Btw, ne znam da li smem da kacim linkove prodavaca ovde, lik na KP ima internu verziju HDDa (Samsung m9t). Evo poslacu tebi ako ti zatreba i @kovacm posto vidim da trazi. :)
 
Taj externi bi morao da izvuces iz njegovog rack-a prvo naravno :)
 
Nazad
Vrh Dno