Šta je novo?

Google Inbox app ®

Izgleda da pozivnice više "nisu u modi", poslao sam dve koje su mi tražili, imam još tri. ;)
 
Imam i ja 5 pozivnica ako neko hoce. ;-)
 
^ Jagma za pozivnicama je posustala. Ocekivano.

I, kako vam se svidja Inbox na web-u a kako kao app? ;)
 
Pa je l' to google ukinuo sistem pozivnica ili su svi dobili pozivnice? :)

Nije los inbox, samo sam ja nekako navikao na novi Gmail.
 
Ja sam potpuno prešao na Inbox i na webu i na telefonu i na tabletu, volim da vidim ono sunašce kad sve raščistim :)
 
ja prešao na inbox. odličan je. malo oko razvrstavanja bude konfuzija ali retko.
 
Ja sam jos uvek na Gmail-u, ali mi se Inbox bas svidja. Samo mi malo teze ide navikavanje.
 
Koristim obe app na telefonu, dok na računaru i dalje samo klasični gmail. Trebaće vremena da jedna pobedi :)
 
Meni se sada više sviđa Gmail jer ima mogućnost za prijem pošte i sa drugih mail naloga. Ne znam zašto inbox nema tu mogućnost.
 
Ja napokon dobih da saljem invite pa ko zeli nek posalje pm.
Sto se tice inboxa meni se svidja na mobu mada fale mi widgeti a i updateom googla sad nema neke razlike izmedju ova dva programa tako da i daljeaktivno na mobu koristim oba dok na kompu i daljepreferiram gmail.
 
Ja napokon dobih da saljem invite pa ko zeli nek posalje pm.
Sto se tice inboxa meni se svidja na mobu mada fale mi widgeti a i updateom googla sad nema neke razlike izmedju ova dva programa tako da i daljeaktivno na mobu koristim oba dok na kompu i daljepreferiram gmail.

Meni dosta toga nedostaje sa gmail aplikacije. Za neke jeste navika u pitanju i toga sam svestan, ali kako koristim google drive maksimalno, inbox mi je neupotrebljiv.
 
Da li i dalje ne radi za Apps korisnike?
 
Ako ima neko viska jednu neka mi posalje>
Hvala
 
@vladof, @Dark Warrior, pošaljite mi email adrese (gugl, naravno :) ) na pp ako još niste dobili pozivnice...
 
Imam ja jednu ili dve još, pa ako nekom treba, nek šalje mail na pp
 
Opet pustaju invite? Vidim pojavila mi se opcija iako sam ispucao one 3 koje su davali.
 
^ Definitivno! Dobio sam novih 5 pozivnica. Ako kome treba, slobodno! :)

Inače sam prvih 5 podelio odmah ovde na forumu, a onda su me prijatelji molili za pozivnice, pa sam molio druge forumaše, kojima se još jednom zahvaljujem. Ako mogu da uzvratim uslugu, tu sam! :)

Dve stvari:
- Neko reče da Inbox kao Adroid app i Inbox za web nisu isti, da je "bolji Inbox za mob". Koliko vidim, potpuno isto izgleda, iste opcije. Istina, nisam puno koristio.
- Kada se piše poruka postoje opcije da se zakači fajl sa diska i osnovno formatiranje. Nema onih drugih opcija za formatiranje kao kod Gmail-a, kao što je linkovanje slike sa Web-a, ubacivanje slike sa G-Drive-a, pravljenje linka, smajlija. Čak je i formatiranje teksta (ikonica "A" osiromašena na par opcija).


Google Inbox kao "lite" Gmail

Uz ugradu da nisam dovoljno koristio Inbox, utisak je da je to zapravo pojednostavljeni Gmail. Složićete se, Gmail je vremenom postao pun opcija, labela (kategorija), mogćnsti formatiranja, pretraživanja, sortiranja, sistemskih i korisničkih kategorija, POP3 i IMAP pošte... gomile opcije koje nisu dovoljno bliske običnom korisniku. Ono što obično zatičem, i to kod korisnika koji primaju puno mejlova, je nepostojanje nijednog filtera ili kasnijeg sistema razvrstavanja/kategorisanja poruka. Drugim rečima, sve je u Inbox-u Gmail-a. Moje mišljenje je da je Google Inbox upravo za takve, da ih natera da koriste kategorije. Ako primećujete, sistem sam prepoznaje šta su Updates, Forums, Financial, i slično i ne može se editovati, izbaciti, promeniti (bar ja nisam video), dok je kod Gmail-a sve editabilno.

Drugim rečima, Google Inbox je za naše majke, očeve, starije korisnike, one lenje kojima je Inbox pun, one koji svoje Word fajlove imenuju Pismo1.doc, Projekat1.ppt i slično, ne razmišljajući kako će jednoga dana sve to pronaći u šumi fajlova. Takože, Google Inbox je za novopečene korisnike, one koji ne žele da razmišljaju, možda klince, možda iPhone korisnike (bez uvrede!).

Za kraj, Inbox lepo vizuelno izgleda, sa sitnim Material Design animacijama i sistemom grupisanja poruka. I nije opterećen podešavanjima: Settings je praktično on/off stila. Ulazak u Settings Gmail-a nekoga može da uplaši koliko tabova sa opcijama ima. ;)

No, voleo bih da čujem vas! Šta vi koji imate i Gmail i Inbox mislite -- za koga je Inbox? Jesam li pogrešio u oceni? Radovaću se komentarima. Hvala! :)
 
Ја сам ономад добио позивницу, активирао и после неколико дана избрисао апликацију. Не свиђа ми се из неког разлога.
 
Nazad
Vrh Dno