Šta je novo?

Sun Microsystem dunfire v120

bzervanov

Cenjen
Učlanjen(a)
19.02.2011
Poruke
5
Poena
151
Pozdrav svima
Nedavno sam kupio polovan server preko oglasa.Server je sluzio negde u firmi kao web server i odlicno radi.U pitanu je Sun Microsystem sunfire v120 dobar i ozbiljan server.Ja imam sledeci problem sa navedenim server-om.Server
se butuje iz mreze a ja to neznam kako da uradim ?,Trenutno sam nasao nacin da mu pristupim sa programom putty uz pomoc "konzolnog kabla - DB9 TO RJ45" ali program putty mi daje slidecu gresku nemoze da "can't open boot
devices
.".Sun Microsystem sunfire v120 ima sisttm solaris 8 na hard disku .Molim vas pomozite mi ,na google sa citao da se gore navedeni server boot-uje iz mreze.

Kabal DB9 TO RJ45 sam porucio sa ebye.
 

Prilozi

  • I'm fucking live.jpg
    I'm fucking live.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 208
Bad magic number in disk label znači ili da disk nema label (verovatno su obrisali ceo disk pre nego što su ti dali server) ili da je disk neispravan.

Probaj da instaliraš Solaris 10 (podržava v120), samo ne znam kako će raditi sa 1GB memorije: http://www.oracle.com/webfolder/tec...tails/sun_microsystems/sol_10_03_05/1803.html

Solaris 10 documentation library: http://docs.oracle.com/cd/E26505_01/index.html

Uputstvo za Jumpstart: http://docs.oracle.com/cd/E26505_01/html/E28037/toc.html (trebaće ti još jedan Solaris sistem kao installation server, ali on može da bude na virtuelnoj mašini na x86)
 
radio bi Solaris 10 sa 1Gb, bar starija verzija, bar u 'text modu'.
 
Poslednja izmena:
to je verovatno za poslednju verziju, koristili smo oracle bazu na slicnom serveru i solaris 10 sa 1gb, (plus jos neki java programi). bilo je swap-ovanja, ali zbog baze i tih dodatnih programa. naravno, najbolje da prosiri memoriju, ima na ebay povoljnih ecc modula.
 
Hval na odgovoru,Evo tacne specifikacije mog server-a.
Imam jos dva mesta za jos giga ram-a (2 x 512)mi je kofigurisana memorija,intel na 650mhz ,512 ram-a
Samsung 512MB 133Mhz 168Pins PC133R-333-542-B2 Memory RAM M390S6450BT1-C75
2 (2x512MB) Memory RAM Only
Size: 512MB
Speed: 133Mhz.

Da li da sa ebye porucim orignalni dik ?,mislis da ce dati neke rezultate ?,sta mi ti preporucujes ?
Type: PC133
Pins: 168
ECC/NECC: ECC
Notes:
ECC
100MHZ AT CL2
168 Pins
 
ok ,pogledacu sto se tice memorije na ebye ,hvala ti na odgovoru .
 
koji mi ti solaris preporucujes da kupim ?,ja sam gledao SunFire X2100 Server jos da kupim sta ti mislis ?
 
ne znam kakav je taj drugi server.
solaris je besplatan, placaju se samo patch-evi odnosno podrska.
ja bi instalirao neki Solaris10, jer ima zfs i mnoge druge korisne stvari. ali verovatno zavisi, za sta planiras da ga koristis.
mislim da postoje cak neke linux varijante za sparc, kao i opensolaris.

sto se tice memorije, ipak bolje instalirati sve sto moze sa 1Gb, pa ako zafali onda kupi (i ako vidis da ti se isplati ulagati u njega).

inace, (sparc) solaris 10, za razliku od osmice, zahteva 64-bitni procesor, ali trebalo bi da ga taj server ima.
 
Poslednja izmena:
Ok,ja znam da je solris stabilan i ok sistem ali ja nikada nisam radio na solaris operativnom sistemu a na linux-u imam solidno znanje.Sta mi ti preporucujes da li da koristim solaris ili linux ?
 
bolje je koristiti solaris na sun/oracle sparc serverima.
ima ovde dobar forum za solaris i slicno: www.unix.com
 
Nazad
Vrh Dno