Šta je novo?

Lenovo G550 proširenje memorije

Packy

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2008
Poruke
1,123
Poena
360
Imam Lenovo G550 star četiri godine, koji me služi kao nov. Jedina zamerka mu je svega 2 GB rama. Vidim da ima jedan prazan slot za Ram pa me zanima koju memoriju mi preporučujete, pošto tu istu sigurno neću naći. U pitanju je:

2014-10-30023119.jpg


Memorija da bude što jeftinija i da je od 2 GB.
 
Kad već kupuješ, bolje kupi 4 GB ako ti naleti povoljno. Ja sam pre oko godinu dana jako malo korišten modul od 4 GB platio oko 20 €, takodje za Lenovo LT. Ne znam koji je čipset kod tebe, pa gledaj da ti i taj drugi modul bude 1,5V i 2 ranks, 8 banks - mada i ako bude 1 ranks, 8 banks, najverovatnije će raditi (kod mene je takva situacije i sve lepo radi). Ako novi štap bude brži i sa boljim latencijama to nije bitno. U principu, idealno bi bilo ako si u mogućnosti da isprobaš novi modul prilikom kupovine, čisto da se uveriš da je sve ok.
 
samo obrati paznju da je na 1.5v (mada verovatno i da se trudis neces naci sodimm koji nije na 1.5v),gledaj sto veci da je,brzina,dualchannel,latencije i sl tebe uopste ne zanimaju.
 
Sad si me zbunio. Na svim ovim koje nalazim po veb-šopovima piše 1,35 V.

P.S. Šta mislite o ovoj?

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820139189

Našao sam kod nas veoma povoljno. Mislim da bi mi 3 GB bilo dovoljno, ionako korisim 32 bit verziju. Ako ima neko iskusan, da potvrdi da li bi to radilo sa mojom.
 
Poslednja izmena:
I to što kažeš, ali pitanje je koliko je rizično ulagati u mašinu staru četiri godine. Jeste, da s njom nikad nisam imao problema, ali šta ako danas-sutra ne daj bože crkne monitor, matična... Mogu da ga bacim. S druge strane, sad baš gledam da je cena laptopova jačine slične ovom Lenovu G550 vrlo malo pala. Danas sličan košta 32.000. Moj je koštao 2010. godine 38.000.
 
Poslednja izmena:
U krajnjem slučaju kupi kit 2x2 gb pa prodaj ovu trenutnu elpidu.
 
I to što kažeš, ali pitanje je koliko je rizično ulagati u mašinu staru četiri godine. Jeste, da s njom nikad nisam imao problema, ali šta ako danas-sutra ne daj bože crkne monitor, matična... Mogu da ga bacim. S druge strane, sad baš gledam da je cena laptopova jačine slične ovom Lenovu G550 vrlo malo pala. Danas sličan košta 32.000. Moj je koštao 2010. godine 38.000.

Loše se pokazao taj G550 model. Evo meni stoji bratovljev rasturen, riknula ploča, mislim da je kraće radio od tvog. Ali opet, kad čovek pogleda, 4 godine rada je oho-hoj! Više je to B klasa uređaja, multimedijalna stvarčica, a ne rubustan business model.. Što ti kažeš, da ga prikrpiš sa +1GB memare, pa dokle sastavi :)
 
Nazad
Vrh Dno