Šta je novo?

Ne rade tastatura i mis u Windows 2000 Server

Munja

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
474
Poena
620
Zdravo svima,

Nakon deinstalacije programa za udaljeni pristup, ručnog uklanjanja ostataka iz Registry-ja dešava se da nakon pvog sledećeg "reseta" računara ne rade miš i tastatura (oba PS/2), tj. ne reaguju, a Windows se normalno pokreće i ne prijavljuje nikakvu grešku - svi drajveri (sem grafike - najniža rezolucija i paleta boja) i procesi, međju kojima i nekoliko servera (MSServer 2000, CLS...) se uredno učitavaju i rade u pozadini.
Miš i tastatura rade na istom računaru kako u BIOS-u, Recovery Console-i, kao i kad se boot-uje da CD-ROM-a. Probao sam sa instalacionim diskom 2000arke da rešim problem, ali nije pomoglo.
Jedino što mi pada na pamet je da sam nekako dok sam čeprkao po registry-ju greškom izbrisao parametre vezane za drajvere miša, tastature ili grafike.

Ali pošto mi je bitno da sistem bude sačuvan u obliku kakav jeste sa svim podignutim aplikacijama, drajverima, serverima, kako da oporavim sistem bez da odradim instalaciju 2000arke od "nule"?
 
Ako si cackao po registry-ju, vidi ovo ili ovo, ili sam guglaj "disable keyboard in registry windows 2000"
 
Pogledao sam ove "microsoft" linkove, ali meni je problem što ne mogu da pristupim registriju iz Windowsa,
da li mogu nešto iz recovery console sa instalacijonog diska 2000arke da odradim? Pošto nisam video
da u RC postoji neka komanda za editovanje registrija.
 
Haha izvini, nisam ni provalio da ti ne mozes nista da radis u Win-u, jer nemas input. Probao si drugu tastaturu ili misa? Safe mode?
 
Ista priča i u Safe Mode-u, a tastatura i miš rade i u BIOS-u i kada pokrenem Recovery console-u na istom računaru.
Tako da nije problem hardverske prirode. Jedino mi pada na pamet da su se nekako poremetili drajveri ili nešto drugo
u registriju pošto se sve učita osim grafike, i nema pokazivača miša, pritiskom na tastere tastature se ništa ne dešava!
 
Koristis li PS/2 misa , pokusaj i usb mada mislim da Windows 2000 podrzava samo usb 1.0 , pa možda ne bude radio!
 
Koristim PS/2 miša i tastaturu. Nije hardverski problem. Skapirao sam šta sam uradio u registry-ju sam slučajno obrisao granu sa ključevima HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class
, a tu se nalazi kontrola tastature i miša. Samo ne znam kako da vratim kompletan "folder" i vrednostima koji se u njemu nalaze, u registry počinje nešto sa {4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ili tako nešto.
 
Evo neko uputstvo kako da cackas po registry-ju u RC, ovde su neki keyboard keys, a malo ces morati i sam da istrazujes.
 
Pa importuj ključeve. Prvo ih sa drugog ispravnog sistema exportuj, prebaci na hard u root, pa unesi iz recovery konzole.
 
Ako nemas drugi 2000 sistem, trebalo bi da su na XP identicni. Ali prethodno svakako proveriti da li je tako.
 
Hvala svima na savetima!
Uspeo sam, bio je problem do UpperFilter stringa u ključevima HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class.
Sada rade tastatura i mis, ali ne znam kako da vratim "grafiku". Naime u device manageru mi prijavljuje da drajveri za grafiku nisu dobro instalirani, iako je pre ovog kraha sve radilo kako treba. A pošto su drajveri Windows-ovi generički, deinstalacija postojećih i ponovna instalacija nije pomogla. Da li treba i ovde nešto da čeprkam po registriju, ili da nađem neke druge negeneričke drajvere pa da probam tako?
 
Pa instalirani su neki genericki drajveri, cim imas kakvu-takvu sliku. Nadji originalni drajver za grafiku, sto bi se uopste petljao sa generickim?
 
Zato sto je do sada radio ok sa generičkim drajverima, a grafička je toliko matora da nisam ni siguran da li bih našao neke druge drajvere.
 
Pa jel ima taj tvoj komp barem 128mb rama da ubacis windows xp?
 
Treba mu taj Win 2000. Plus sto su performanse XP i 2000 veoma slicne.
 
Za sve uređaje pa i grafičke iz praistorije postoje drajveri. Ako ga ne mrzi ili nije baš toliko nestručan, može da pročita sa oznaka na grafičkoj koja je, za ostalo ... google.
 
Komp ima cak 256MB RAM-a. Grafika je Chips and Technologies 69000. Fora je sto racunar radi kao server, a nemam sve neophodne drajvere i aplikacije da bih sve to ponovo od nule podigao.
 
Vidi pomaze li nesto odavde - troubleshooting, ako ne - nadji drajver, 99% je da ce raditi i drajver za XP.
 
Hvala, ali bio je problem sa grafikom, iste prirode kao i sa misem i tastaturom. U UpperFilter kljucu se misteriozno pojavila kao i u poljima za tastaturu i misa - aw_host. Tako da se na kraju ispostavilo da nisam greskom obrisao reg kljuceve, vec da se pojavila vrednost aw_host. E, sad me zanima kako se ta vrednost aw_host pojavila u registriju, neki virus?
 
Poslednja izmena:
Zasigurno.
 
Nije virus već Symantec pcAnywhere.
 
Ima logike da je do Symantec-ovog pcAnywhere jer se sve to izdogadjalo kad sam probao da deinstaliram isti. Samo nisam znao da pcAnywhere pravi iste probleme kao KAV. Mada neki dan se sličan problem desio kod drugara, ali samo sa tastaturom, dok su mu miš i grafika bili ok. Zanimljivo da on nema na računaru ni KAV, a ni pcAnywhere. Tako da je moguće da još neka aplikacija slično se ponaša kao ove dve.
 
Nazad
Vrh Dno