Šta je novo?

Koje miševe imate?

Pa rekni :)
 
Pa za nepunih 2 dana koriscenja mogu reci da je misonja super, optika je odlicna, vozim ga na platnenoj podlozi, lepo radi, ne gubi se.
Tezina?Diskutabilna stvar, meni bas odgovara ovakav kakav jeste.
Izgled?Pa sta znam, meni izgled nije presudan u odabiru misa. :)
 
Sa G serijom nema greske. Mada dizajn je uzasan, odvratno izgledaju.

Logitech G700 Nakon godinu dana krenuli da riknjavaju klikovi, sami od sebe registruju dupli klik kad je kliknuto samo jednom i kada vuces liniju u paintu ona bude isprekidana. Tasteri zamenjeni u garanciji kod Altija na savskom nasipu.

Ovo je boljka svih Logitech miseva jer svi modeli koriste genericne kineske tastere. Na MX1000 u svoje vreme, poceli su da riknjavaju klikovi isto nakon 1-2 god. Tako da, kada kupujete, uvek gledajte da dobijete sto duzu garanciju, po mogucstvu 3 godine, jer nakon isteka garancije vam samo preostaje da otvarate ove tastere sami i da ispravljate mali lim u njemu, sto je veoma pipljiv posao i mozete zeznuti stvar. Sramota naravno za mis koji kosta ~80 evra, al opet kazem, ne zavisi od modela, i onaj od 10 eur i onaj od 100+ eur ima iste klik tastere.
 
Pa nije bas da svi imaju iste mikroprekidace.
Ima nekih koji su sertifikovani na 20+ milion clicks.
Takve treba juriti.
 
Pa nije bas da svi imaju iste mikroprekidace.
Ima nekih koji su sertifikovani na 20+ milion clicks.
Takve treba juriti.

Glupost.
Koji su to misevi koji imaju sertifikovane mikroprekidace na 20+ milion klikova? Da li dolaze sa tim sertifikatom? Da li postoji brojac klikova u misu, pa ako riknu, da mozes da pogledas da li su premasili tih 20 miliona klikova, i onda da reklamiras?

Kvalitet elektronike poslednjih godina naglo opada zbog masovne kineske proizvodnje i nepostojece/slabe kontrole kvaliteta i potrosni materijali kao sto su mikroprekidaci riknjavaju kao od sale, bez obzira koja je marka misa i koliko mis kosta jer se trpa sve i svasta. Samo pogledajte Logitechove i support forume nekih drugih poznatijih firmi (tipa Razer - tek je ovo neopisivo kinesko djubre koje samo ima dobar marketing) koje prave miseve i videcete gomilu zalbi.
 
Poslednja izmena:
Corsair Sabre ima mikroprekidace na 20+ milion klikova
 
Corsair Sabre ima mikroprekidace na 20+ milion klikova

Obican marketinski trik. Lupili random cifru i ajde idemo. I ne pise da je 20+ vec do 20 miliona. Opet kazem, garancija se ne moze potrazivati ako crkne klik koji nije dobacio do 20 milki klikova, jer ne postoji nacin da utvrdite koliko je puta kliknut. Kada bi ubacili hardverski brojac klikova u te bolje miseve, to bi bila druga prica. Koliko vidim Corsair daje 2 godine garancije, dok Logi daje 3, tako da, iako su ti OMRON mikroprekidaci u svim misevima danas, 3 godine garancije kod Lgitecha nije za bacanje, jer ce ko za inat pri kraju tog perioda nesto krenuti da riknjava.
 
Poslednja izmena:
Corsair Sabre ima mikroprekidace na 20+ milion klikova
Sensei Rival - navodno custom prekidaci deklarisani na 30M klikova.
Za sad nemam problema sa njim a imam utisak kvaliteta kao kod prve verzije Deathadder-a koji mi ni posle 6 god apsolutno nista nije zezao i jos uvek u 7. godini radi, ali mi je dosadio. Rival kao sto rekoh za sad super - ko ga nije kupio na akciji za 3.5 k ili 4 je propustio dobar deal :)
 
Imam logitech G3 kupljen 2006, fercera kao prvog dana. Ovde citam iskustva korisnika sa drugim misevima gde im se isti raspadaju posle god. dana pa imam pitanje koji su se misevi pokazali kao kvalitetni ?
 
Imam Lenovo Bluetooth LAser Mouse N6901, daaavno nabavljen za dz. Medjutim htjedoh pitati ima li miseva koji vec imaju ugradjene punjive baterije i sa punjacem? :)
 
imam logitech g9x polovan , uzeo ga za 20 evra sljaka ko blesav :type:
 
stjepan zarez:

ima,od a4tech jeftinih,do ultraskupih razer i ekipe.burazer kupio G10-770H jer mu se svideo princip (punjivi bezicni) kod mene tj na mom RT5A,nisam ga jos detaljno probao ali on kaze da je skoro isto,tj da je jako dobar.ono sto mene nervira kod tih jeftinijih a4techova su prebucni svicevi,senzori su okej.
 
stjepan zarez:

ima,od a4tech jeftinih,do ultraskupih razer i ekipe.burazer kupio G10-770H jer mu se svideo princip (punjivi bezicni) kod mene tj na mom RT5A,nisam ga jos detaljno probao ali on kaze da je skoro isto,tj da je jako dobar.ono sto mene nervira kod tih jeftinijih a4techova su prebucni svicevi,senzori su okej.

Otkud to da je punjivi bezicni. Evo sad sam pogledao klasika, jedna baterija.
Ja nesto nisam vidjao po prodavnicama punjive bezicne miseve. :)
 
Onaj bloody v8ma ili slicna neka oznaka je bezicni punjivi i koristi nestandardnu bateriju.

A i logi g700 puni sam bateriju, naga epic, mamba itd. Od tih skupljih gomila to radi.
 
Poslednja izmena:
stjepan:

izvini G11-570HX je u pitanju,po slici sam iskopirao br. modela.
 
Ljudi moram da kukam malo na DeathAdder 2013, sa driverima je katastrofa, malo malo pa ne rade, pa reinstalacija i njih i Synapse-a...užas, bocnem drugog miša ne bih li pobio drivere pa ne radi ni on?!?? Jedno sat i po sam se zezao i sad radi, videćemo dokle će...
 
Ljudi moram da kukam malo na DeathAdder 2013, sa driverima je katastrofa, malo malo pa ne rade, pa reinstalacija i njih i Synapse-a...užas, bocnem drugog miša ne bih li pobio drivere pa ne radi ni on?!?? Jedno sat i po sam se zezao i sad radi, videćemo dokle će...

Nista cudno....
 
Za sad sam ga izlečio ali sve mislim da će da pobudali opet.
 
Nakon nedelju dana korišćenja, moram reći da sam prezadovoljan Natecom Genesis GX88, iako sam ga neplanirano uzeo jer nije bilo drugih modela koje sam hteo.

Ne zanima me igranje igara - u celodnevnom radu se pokazao kao jako precizan, i uopšte mi ne zamara šaku.
 
Asus GX850, dobio na poklon od jednog clana foruma. :)
 
Mene moj Genius Ergo 555 Laser sluzi samo tako,star evo sad ce 3 godine,bez greske,precizan,dosta dodatnih tastera,mali displej koji sve pokazuje a i meni lepo lezi u ruci :D
 
Ljudi moram da kukam malo na DeathAdder 2013, sa driverima je katastrofa, malo malo pa ne rade, pa reinstalacija i njih i Synapse-a...užas, bocnem drugog miša ne bih li pobio drivere pa ne radi ni on?!?? Jedno sat i po sam se zezao i sad radi, videćemo dokle će...
Ja taj Synapse uopste ne koristim ... Probao ga cak par puta i nije mi se svidelo to pravljenje naloga logovanje itd pa sam batalio .
 
Drustvo, moze jedan savet :)
Treba mi bezicni mis, laserski, da ne preskace po "podlozi" ( citaj: cebetu ) obavezno bezicni, za koriscenje 100% (15h na dan :) vremena po prekrivacu/cebencetu u krevetu.
Problem je sledeci da pojasnim:
Revolution, nov, posle 1 godine tasteri poceli da zezaju, otvarao cistio prskao, rade jos neko vreme i krene dupli klik.
Uzmem Performance MX, nesto slicno...
Sada, Logitech M515, posle godinu dana opet pocinje da zeza lagano..... on je zatvoren, kod lasera mislim, nema rupu pa kao teze ulazi prasina, ali evo , ga pocinje da fusari... Kod predhodnih sam vadio loptice prasine od cebenceta :)

Ima li neki od tih "20 gaziliona klikova" da je laser , i da je zatvoren skroz da ne ulaze dlacice od cebeta (kao ovi dustproof A4Tech maybe??) a opet, sa normalnom cenom :) ( 4-5k)
Baterija po mogucstvu zamenjiva... nesto nemam poverenja u ove "nezamenjive" na duze staze ...
Svaki predlog dobrodosao...

Mozda neki A4 tech V-track? Sto se tice prasine i sl.... Ali kakvi su sa klikovima? :)
 
Poslednja izmena:
Mikroprekidaci se mogu i zameniti na nekom od ovih koje vec imas. Preskupi su to misevi da bi se bacali zbog toga. Narocito kada se pogleda koliko je to cest problem sa novijim generacijama miseva.
 
Optika ti je bolja sto se tice tolerancije na povrsine. Juri opticki mis.
 
Nazad
Vrh Dno