Šta je novo?

Koje miševe imate?

Razlike nema izmedju a4tech i ss krpene podloge. Koristim obe i menjam ih cim se zaprljaju. Probano sa nekoliko miseva (laser i optika). Umesto jedne ss uzmi tri a4t i menjaj ko carape

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

A4 kostaju i do 1000, SS se moze naci na akciji za 1000+ jako cesto. Razlika je nebo i zemlja. Imam jedno 3 stare a4 i jedno 5 raznih SS u ostavi tako da znam o cemu pricam. Na A4 mis ne klizi kao na SS, vec malo zapinje, tracking je bolji na SS, dugotrajnije su SS (mogu se intenzivni koristiti bar godinu dana ako ne i vise).

Da dodam da mi SS nije bezao po stolu, niti se poceo guliti kao A4 ili CM Storm podloge. Mislim da je davno bila jedna dobra A4 teflonska podloga u prodaji sa 2 strane - control i speed (brat od strica je i dan danas koristi). Problem je bio cim malo zahladi u prostoriji ona se ohladi pa je bila toliko hladna da sam je stavljao grejati pre koriscenja... :d
 
Poslednja izmena:
ima li negde kod nas canyon cnr-mso01?

canyon-cnr-mso01~1515275.jpg

krenuo konacno da crkava posle nekih 5-6 godina stabilnog rada. kako mi je u medjuvremenu maltene prirastao za ruku, rado bih uzeo novi primerak, ali izgleda da ga vise ne proizvode?
 
Ja sam pre par dana presao sa CM Sentinel na Logitech G900. Ptethodno sam imao Logi dual laser, Mouse Man Wheel, MX Revolution. Menjam ih u proseku na 3-5 godina.
Koliko para?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Logitech Gaming Software 8.83.85 =jel radi mis u safe modu?



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Treba mi mis jer sam sadasni stukao, tukao sam po njemu dok mu tockic nisam nabio unutra i sad malo radi malo ne radi i zabada windows zbog toga. Necu gejmerski nego da je obican, da ima samo 2 tastera + tockic, ne interesuje me dpi i to sve, ako moze da ne svetli, da nije bezican. Koristio bih ga za surf i malo csgo, ja bolje igram csgo na tim 100 dinara misevima nego na onim fensi sa tegovima i te gluposti. I jos 1 uslov da nije svemirski dizajn nego nesto normalno i naravno da dugo traje, da ne crkne nesto posle mesec dana ko altos smece sto sam dobio za dz svojevremeno sa laptopom :D
 
^ b100 crni 800 din
 
Uzecu u obzir ali se ljudi zale da je ocaj skrol. Jel ima jos neka opcija
 
skoro 2 godine koristim HP wireless mouse x4000, savrseno mi sluzi.
 
Ovaj mi se cini da je odlican, da li je to oem sto dolazi uz hp kompove?
 
Ima li neko Bloody A90? Da li je izdrzljiv kvalitetan i to sve? Uzeo bih bloody ali ove novije sa infrared prekidacima.
 
Ima li neko Bloody A90? Da li je izdrzljiv kvalitetan i to sve? Uzeo bih bloody ali ove novije sa infrared prekidacima.

Sjajan mis, jedan od clanova je postavio slike 2, 3 strane unazad. Ja sam ga zamenio samo zato sto mu je levi klik bio labav, a nije bio drugi pa sam zavrsio sa a70.
 
Dobro al to je A9 mene interesuje A90 taj je novija generacija i ima infracrvene prekidace pa me interesuje jel to lagarija ili stvarno funkcionise i izdrzljivo je.
 
Skoro sam nabavio Logitech G502 Proteus Core pa evo moje mini recenzije, možda nekome pomogne u izboru.

Inače sam zadnjih 10 (!) godina koristio Mx 518i, ne bih ga ni menjao da kabl pri ulasku u miš ne gubi kontakt – miš i dalje radi ali mi je postalo zamorno da s vremena na vreme gubim kontakt što je pogotovo fatalno u FPSovima ili MOBAma.

Pošto imam veliku šapu (21cm) G502 koristim za claw grip. Možete ga koristiti i za palm, šaka fino legne na mesta gde je namenjena, mada to opet zavisi od veličine šake. Što se težine tiče, jeste nešto teži od proseka ali mi ne smeta, može opušteno da se koristi za low sens igranje u CS:GO. Kome treba teži ima i tegiće, pa može da eksperimentiše, ja ga lično koristim bez dodatih tegova. Miš na mestu za palac i domali/mali prst ima gumu koja je čini mi se dosta bolja i izdržljivija od Steelseries rivalove gume, koristim ga svakodnevno nekoliko meseci po 10h+ dnevno i još ne pokazuje znake guljenja. Gornja površina miša je matirana i subjektivno mnogo bolja od Mx518 – ne lepi se i nisam imao problema sa znojenjem, prosto je nemoguće da vam isklizne. Takođe poseduje i plavu diodu tako da može da svetli u mraku, a mogu i da se podese efekti osvetljenja, mada u praktičnom radu ovo je totalno nepotrebno jer u miš nećete gledati nikada dok igrate.

Senzor je fantastičan. Izuzetno precizan, osetljiv, 1:1 raw input (bez hardverske akceleracije, smoothinga, angle snapinga i sličnih gluposti), savršen senzor za FPSove. Ako kupujete miš zbog senzora, ne tražite dalje. Miš takođe radi na 1000hz polling rate tako da nećete imati nikakav input lag (1ms što je zanemarljivo u odnosu na 8ms koliko imaju random krš modeli). Senzor ide do 6400 DPI u native stepenima po 50 DPI (bez interpolacije), ja ga lično koristim na 6/11 windows settings od 800-1000 zavisno od igre koju igram, ali kome treba izuzetno visok DPI neće pogrešiti jer je miš jednako precizan i na 400 DPI i na 3200.
Obratite pažnju da imate dobru podlogu za njega, za razliku od Mx518 koji je mogao da mi radi na svemu i svačemu ( belom čaršavu od kreveta recimo :d ) G502 je dosta izbirljiviji, ali zato sa odgovorajućom podlogom nema mu ravna od miševa koje samo koristio (mx518i, steelseries rival). Verovatno najbolji senzor na tržištu trenutno i definitivno glavni selling point ovog miša.

Softver je standardan logitechov, nikad nisam imao problema sa njim (koristim Win 7 64bit), pravljenje makroa, bindovanje, podešavanje, sve je tu – za svaku igru ili aplikaciju možete da koristite poseban profil sa svojim bindovima i mouse sensitivity, tako da na pr. za CS:GO mi stoji najniži sens na 400DPI , dok za WoW na 1000 i miš automatski menja sens/bindove čim se tabuje između igara.
Ah da, jedna odlična stvar za pro gejmere ( zar nismo svi :d ) je da miš ima i svoju onboard memoriju gde može da usnimi podešavanja, tako da kada ga odnesete na turnir ili LAN party on će raditi kako je podešen bez drajvera. Ovo je bila velika prednost Zowie miševa jer im ne trebaju drajveri, a tako se može koristiti i ovaj.

Miš ima puno tastera, sem 2 standardna mouse button left/right (koji su fenomenalni bar po mom skromnom mišljenju, proizvode jako zadovoljavajuć klik), ima još 3 za palac i 2 za levi kažiprst (nalaze se pored LBM-a i odlično su rešenje čim se naviknete na njih). Takođe, točkić ima standardan middle button kao i specijalni levi i desni položaj, što je još 3 dugmeta. Svako dugme može da se rebinduje u softveru, tako da je ovaj miš odličan i za sve one koje igraju MMORPG igre ili druge gde je jako korisno imati što više dugmića na mišu. Igranje WoWa nakon Mx 518i je još efikasnije zbog svih tih dodatnih bindova i kada se uhodate prosto vam se ne vraća na običan miš (a nije prevara kao Razer Naga gde kad vam pocrkaju bonus dugmići možete da bacite miš).

Točkić na mišu je metalan i jako zanimljiv – ima dva moda rada, jedan gde je miš u tzv. free wheel modu, gde se okreće bez zaustavljanja i koji možete koristiti za brzo browsovanje dužih sajtova. Veoma je osetljiv i traži malo vremena na navikavanje ali kad skontate kako se ponaša bude super za net browsing. Drugi mod je standardan ali izuzetno koristan pogotovo za igre (switch weapona recimo u FPSovima recimo), gde uvek ide jedan stepen gore/dole bez greške – nemoguće je da promaši jer imate fizički „klik“ za svaki stepen skrola.
Točkić takođe ima nešto što sam do sada prvi put video na mišu, a to je middle levo i middle desno – možete ga nakriviti na levu stranu ili desnu i on tada proizvodi takođe klik i radi kao posebno dugme. Vrhunsko rešenje jer se naravno mogu rebindovati u bilo šta tako da efektivno dobijate još dva dugmeta.
Ono što je po meni velika mana točkića je to što je middle click suviše tvrd i dešava se da ga promašite, da umesto middle clicka odradite middle levo ili desno, tako da ko je navikao da u igrama drži pritisnut middle (WoW pvp recimo) bolje da ga rebinuduje na neko drugo dugme.

Druga mana miša je kabl – pošto je braided ima dosta jači drag po stolu, tako da morate da se snađete nekako da ne dodiruje površinu stola jer zbog osetljivog senzora osetićete i najmanje zapinjanje. Ili ga zalepite negde ili nađite neki način da visi u vazduhu (bungee i slična rešenja).

Pros:
- vrhunski senzor
- odlični LBM / RBM
- 1000hz polling rate
- puno dugmića koji se svi mogu rebindovati po želji
- oblik (mada je ovo veoma individualno)
- kvalitet izrade

Cons:
- middle click suviše tvrd
- braided kabl zahteva neko rešenje da smanjite vučenje kabla po stolu (idealno bungee ili tako neka glupost, dovoljno je da ga zakačite/zalepite da visi sa nečega)

Ako vam je potreban miš za sve potrebe, mislim da je ovo jako kompletan miš za različite namene – od onih kojima treba perfektan senzor do onih kojima je potrebno što više tastera za bindovanje. Mane su realno zanemarljive u odnosu na sve ono što miš nudi, i ukoliko ga možete nađi po nešto nižoj ceni (pošto je sada izašao i G502 Proteus Spectrum koji je funkcionalno potpuno isti miš samo sa RGB diodom umesto plave, kome treba tako nešto neka plati više) ovaj miš je best buy.
 
Jeste da nisam fan logitech miseva ali svaka cast na recenziji.
 
Koji mis za manju ruku da pojurim u rangu steelseries sensei-a? Ili je sensei best buy
 
Dobro al to je A9 mene interesuje A90 taj je novija generacija i ima infracrvene prekidace pa me interesuje jel to lagarija ili stvarno funkcionise i izdrzljivo je.
Hteo sam ja taj da uzmem jos prosle godine pa je izbor pao na A9 zaista nisam se pokajao [emoji41]
Ako ne nadjes taj A90, neces pogresiti sa A9, ove ove godine mu je cena i pala, prosle je bio malo skuplji.
 
Pa ono, zavisi sta je bolje, ne znam razliku izmedju optike i lasera u prakticnoj primeni

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pa ono, zavisi sta je bolje, ne znam razliku izmedju optike i lasera u prakticnoj primeni

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
Posto si prvo razmisljao sensei a on je oko 60e (raw edition), moja ti preporuka neki od zowie miseva ec-2, fk2 ili za13 zavisi kakav ti oblik odgovara(svi su opticki). Naravno i neka normalna podloga se podrazumeva....
 
Ok, hvala na savetu, pogkedacu na netu recenzije

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Stigla zamena za Evgu Carbon.20160601_112827.jpg20160601_112827.jpg
 
Ja zaboravio da okacim pre nekih mesec dva, Deathadderu, Magic Mouse-u, Logitech MX Master-u, Rivalu, i Sensei RAW-u se pridruzio Rival 300 (i Nimbus+Siberia 200).

16767b62cefcf8d807548c385c1bbbad.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam ja GX88 (kod nas Natec-ov najskuplji model), nisam uopšte zadovoljan.

Već sam jedan reklamirao jer je usb kabl gubio konekciju, ovaj drugi ima toliko oštre ivice (očajna fina obrada), da se nepažljiv čovek može poseći na njih.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Treba mi neki miš, pojma nemam šta da uzmem.
Prvenstveno će mi trebati za posao, ali to nije razlog da bude obicna sklopocija...
Bitno mi je da onaj predajnik bude minijaturan, da ne moram da ga skidam sa laptopa, i da kad laptop stavljam u torbu da ga ne polomim.
Bitna mi je i baterija, ergonomija, preciznost, i sta vec... :)
Nije mi bitno da bude minijaturan...

Ne znam da li su logitech jos uvek medju najboljima?
recimo ovaj. Ne znam kako lezi u ruci...
 
Nazad
Vrh Dno