Šta je novo?

Koje miševe imate?

Imam SteelSeries Sensei RAW, misem sam zadovoljan, ali posle nekog vremena skrol je poceo da zeza. Kad skrolujem dole ekran ili ostane na istom mestu ili se pomeri na gore sto me izludjuje, ne desava se stalno, ali cesto. Zanima me da li se to moze resiti nekim ciscenjem ili da saljem na reklamaciju jer je jos u garanciji?

Isto i kod mene, moracu i ja da ga reklamiram.
 
Koristim CM MS2K iz Cooler Master Storm Devastator seta i prezadovoljan sam, za te novce definitivno ne moze bolje. Pre toga sam imao Deathadder-a...
 
1. Dugo koristim A4Tech XL-747H Spider i zadovoljan sam, nemam mnogo problema s njim. Svidja mi se kabal kao pertla (mozda se bas to nekima kvari), ima anti-vibrate dugme ispod misa, kao i tegove, a gore podesiv DPI do 3600 uz 5 boja na led diodi. Jedini problem nastane ponekad kad za 1 klik pravi dupli, pa otvaram ikonice cim stanem na njih. Ali to kratko traje i desava mi se jednom u nekoliko meseci. Iskljucim njegov Oscar program i nekako sredim. Mozda i nemam odgovarajuci drajver. Ima i neke dodatne tastere, ja sam namestio da tu smanjujem/pojacavam i to mi je zgodno. Kad se igra moguce je podesiti i nesto drugo.

2. Burazeru sam uzeo slican, A4Tech XL-755BK. Kod njega nema anti-vibrate dugme, pored toga kabal mu nije savitljiv kao pertla i imao je problem gde da postavi kabal da mu ne leti mis po podlozi, a ujedno i da ne smeta pri koriscenu, da ne zaglavljuje. To je reseno. Drugi problem je sto ponekad skrol preskace. I to smo maksimalno umanjili ciscenjem, pranjem. :) Ima vise dodatnih tastera. Sve u svemu, za nekih 2000 din koliko ovi novi kostaju, mislim da mogu da traju dovoljno dugo i da ispune ocekivanja u igrama i svakodnevnom radu. Lepo staju u saku i precizni su.
1
9417_A4Tech_XL-747H_Spider_Cover_18.jpg
2011910173838_26c2f39040_755k_1.jpg
2
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da se pojavi g402 od logitecha
 
Update mali posle mesec, mesec i kusur - Rival i dalje izuzetno dobar bez ikakvih problema i slicno :)
 
G9, dve i nešto godine. Skida se siva farba s točkića, čega sam se i bojao. Kao i logo sa 'maske'. Inače je sve perfektno.
 
G9, dve i nešto godine. Skida se siva farba s točkića, čega sam se i bojao. Kao i logo sa 'maske'. Inače je sve perfektno.

Imao sam G9, guma sa maske se raspala posle 6-12 meseci, plus cuveni problem sa kablom koji s vremena na vreme gubi kontakt.
Po meni mis za izbegavanje...
Premda cisto da se razumemo, ja danas ne nalazim nijednog misa za kojeg mogu da tvrdim da ce posle isteka garancije biti u zadovoljavajucem stanju.
Kvalitet miseva koji se danas nude je u najmanju ruku katastrofalan.
 
Kod mene nije. A na predhodnom mišu isto Logitech se prekidao kabl od cimanja posle osam godina. :D
 
Crko m8 deathadder sta uzeti? Opet osto ili? Tako do max 5k
 
Jel se skida farba sa njega?
Ne. Deluje mi kvalitetnije od Deathadder a sa njega mi se nije skinula nakon 6-7 god pa ti vidi :)
Btw. Mozda vam je jos na popustu na jednom mestu - kostao je 3800 tako nesto... Ne znam ko pored takvog misa kupi a4tech od 2-3000...
 
Poslednja izmena:
Ne. Deluje mi kvalitetnije od Deathadder a sa njega mi se nije skinula nakon 6-7 god pa ti vidi :)
Btw. Mozda vam je jos na popustu na jednom mestu - kostao je 3800 tako nesto... Ne znam ko pored takvog misa kupi a4tech od 2-3000...

DeathAdder (osim Blac Edition verzije) ima obicnu obojenu plastiku i sa nje farba ne moze da se skine.
Rival ima farbu koje se jos zove rubberized coating, tanak sloj gumirane farbe.
Za njega je karakteristcno da pocne da se skida posle nekoliko meseci koriscenja.
E na to se svi zale sto se tice Rivala


 
Jel kupio mozda neko misa na aliexpressu? Ima neki budzeni za 6-7 dolara pa rekoh dal vredi da se naruci.
 
Sigurno nece biti extra kvaliteta, ali mozda budu kvaliteta tipa ms industrial x3me i slicno. Lepo deluju, a onda ode klik nakon 2-3 meseca...
 
Koji je mis bolji Gigabyte M6800, M6900 ili A4 TECH V7M Bloody ?
Ili ako imate neki drugi predlog :D
 
Kupio danas M500. Auuu, koji je ovo krš neopevani, stari A4 X-748K ga šije za dve medalje.

Neprecizan do zla boga (pomeram miša po podlozi milimetar-dva, on ne detektuje pokret), skrol mi se uopšte ne sviđa... Sve u svemu, šaljem ja ovo dalje sestri, vidim da ću opet uzeti nekog A4 mišonju.
 
Kupio danas M500. Auuu, koji je ovo krš neopevani, stari A4 X-748K ga šije za dve medalje.

Neprecizan do zla boga (pomeram miša po podlozi milimetar-dva, on ne detektuje pokret), skrol mi se uopšte ne sviđa... Sve u svemu, šaljem ja ovo dalje sestri, vidim da ću opet uzeti nekog A4 mišonju.

Čudo! M500 je postar miš, on nije ni G500, MX niti G500s. Tj. nije gejmerski ni malo već office namena, ima samo 125Mhz polling rate, i max 1000 DPI... Naravno da je neprecizan, taj ne trpi ni svaku podlogu.
 
Nisam ga ja ni kupio za igranje, ali neverovatno da ga jedan A4tech toliko "šije" po skoro svim karakteristikama.
 
Pa i nije, plaćaš ime a osnovniji je model, oni bolji su već papreni. A A4tech se još uvek probijaju i više trude, mada pitanje kakvi su i njima noviji...
 
To je obican office model od 20e, koristim ga povremeno, prilicno je los. Normalno da ga A4 sije, ipak je to gamerski mis sa boljom optikom.
 
Koje su mane Logitech G400s misa ? Ima li ga neko ?
 
Mene zanima saitek cyborg rat 3 ako neko ima neka napise nesto o njemu
 
Koje su mane Logitech G400s misa ? Ima li ga neko ?

Ja sam ga koristio, trenutno ga imam kao rezervnog misa. Odlican mis, nema nekih posebnih mana. Klasican logitech dizajn, kabl je malo poboljsan u odnosu na prethodnike, odlican senzor (nema acceleration, nema prediction/angle snapping...). Jedina eventualna mana sto se pominje na nekim forumima (ako je uopste istina) je da senzor poseduje odredjen minor smoothing (ovo se spominje i za neke druge popularne miseve). Ovo nije neka velika mana, pogotovo sto vecina ljudi ovo ni ne oseti, ali pojavi se neko ko kaze da primeti (da li stvarno ili kao placebo, who knows...). Kao sto rekoh, nije neka velika mana (ako je ovo uopste istina), ali ako se ide bas u detalje, treba spomenuti. U svakom slucaju, sve preporuke za ovog misa. Jedini razlog zasto ga ja licno trenutno ne koristim je sto sam uzeo G502, koji mi se mnogo svideo.

P.S. Ako si planirao kupovinu G400s, ja bih licno na tvom mestu sacekao jos malo da se kod nas pojavi njegov naslednik, G402 Hyperion Fury. On bi trebao da donese neke novine, malo poboljsan senzor, a vredi spomenuti da je predstavnik Logitech-a rekao da G402 nece uopste imati smoothing pri podesavanjima do 2000 DPI-a, a preko toga ce smoothing biti < 1ms (kod senzora kod kojih se smoothing moze osetiti, vrednosti su obicno 4-7ms).
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom postu.
Bolji od G400s mi trenutno nije potreban. :)
 
Meni je - naglašavam da je to individualno - Logi G400s bio katastrofa. Završio sam sa bolovima u dlanu. Zamenio sam ga sa SS Kanom i zadovoljan sam - mada bih pazario Kanu V2 kad bih sad kupovao.
 
Kana odlicna i meni :)
 
Nazad
Vrh Dno