Šta je novo?

Koje miševe imate?

Da li neko ima Steelseries Sensei mis? Kako se ponasa s obzirom da ima hardversku akceleraciju i laserski senzor?
 
Moj brat ga ima i nisam ga čuo da se žali. Jedina primedba mu je na širinu miša, dosta je uzak čak i za manje šake.
 
kod mene je bio na test voznji sensei fnatic,presjajan mis,izuzev preruzne grafike koja je jedina razlika sa obicnim.malo me je zezao softver,ali to je do toga sto jekod mene bio na win10 TP-u.
 
Da li neko ima Steelseries Sensei mis? Kako se ponasa s obzirom da ima hardversku akceleraciju i laserski senzor?
Imam ja Sensei Raw za prodaju ako hoces, koristio sam ga nekih mesec dana i nije mi se svideo (jos pod garancijom). Sada mi stoji u pakovanju... Zasto? Zato sto cesto kupujem miseve da isprobam, ali kod njega sam se zeznuo - on je simetrican i jednostavno ni jedan simetricni mis mi nema ergonomiju kao mis za desnjake (pogotovo ako imas velike sake). Ovako kao mis - lep gumeni finish, super mi radio na ss podlogama (vise razlicitih), pa cak i na jeftininim podlogama, lepo klizi, skrol dobar, dugmici sa strane mi deluju kvalitetnije nego npr. kod Razer DA, ali kao sto rekoh ako ti odgovaraju simetricni misevi - go for it, ako ne zaobidji...
 
Mene najvise brine ta akceleracija kod njegovog laserskog senzora, nisam siguran da li sam se prije susretao sa tim, samo sam imao Logitech G3 od laserskih. Inace, za mene je i dan danas najbolji mis :

41NNgzF%2BV5L._SX300_.jpg


Ali je vrijeme da se krene na nesto novije, mozda i bolje. Sensei mi se svidio zbog oblika, bez nekih pretjeranih dizajnerskih rjesenja i 9345 tipkica + ima promjenljivo i predivno osvjetljenje logo-a itd.
 
Zasto ne uzmes nesto,od Zowie miseva?
Oni imaju,taj jednostavan izgled.
Sada izlazi nova ZA serija,baci pogled.
 
Uzecu u obzir i tu noviju ZA seriju ali mislim da mi nece odgovarati za moj nacin drzanja misa (vecinom CLAW grip). Ovaj Sensei mi je prelijep, oblik pogotovo.
 
Ja sam imao, Fnatic verziju, tog sensei misa.
Mis je OK, jedino sto, kao, vise volim optiku, pa je prodat.
 
Bojim se te akceleracije jer mislim da mi to nista dobro nece donijeti u FPS igrama, sad ne znam da li je Logitech G3 laser imao tu hardversku akceleraciju, da li bi neko mogao to da mi potvrdi?
 
Bojim se te akceleracije jer mislim da mi to nista dobro nece donijeti u FPS igrama, sad ne znam da li je Logitech G3 laser imao tu hardversku akceleraciju, da li bi neko mogao to da mi potvrdi?
Ja sam ore cepao fps preciznije cs, i tada je samo DA imao hw accel iskljucen po default. Ne znam ko sve ima od novijih miseva, znam da ima rival koji trenutno koristim. Da li je to znacajno? Sve je stvar navike, ali razlika nije velika kao npr. kod ukljucene/iskljucene sw accel u win ili mac. Sve u svemu to su sve ok misevi, ja bi vise gledao da uzmem onaj sto mi najbolje u ruci lezi. Inace i ja koristim claw grip i ms mis mi se nije nikad ergonomski svidjao, a ni sensei, ali dethadder, rival i generalno neki logitech GX misevi jesu.
 
Takođe savetujem da prvo tražite pacova koji vam najbolje leži u ruci, pa tek onda ostalo. Jer najbitnije je da vam udobno, da ne krivite zglobove zbog miša koji vam ne odgovara, daleko je lakše navići se na novu "mehaniku" nego na oblik.
 
Takođe savetujem da prvo tražite pacova koji vam najbolje leži u ruci, pa tek onda ostalo. Jer najbitnije je da vam udobno, da ne krivite zglobove zbog miša koji vam ne odgovara, daleko je lakše navići se na novu "mehaniku" nego na oblik.

Slazem se,ali,tu dolazimo do problema.
Mali izbor miseva.
Mene konkretno zanima,ova nova Zowie ZA serija.
Posto nema gde da se pogleda,a kamoli proba,ostaje da se kupi na slepo.
 
Pa ni na YouTube nema nista o ovim novim ZA misevima osim onog reklamnog videa...
 
Pa da, tek su juce poceli da isporucuju kupcima.
Ali, kod nas ih niko ne uvozi.
 
Stigao Death Adder iz servisa, lepo bilo napisano "Windows baguje, forward taster ne radi". Servis napisao "Popravljen forward taster". Jeste, taster radi ali se miš ne konektuje sa serverom automatski a po instaliranom Synapse sw Windows ne može da se podigne (iz tri neuspešna pokušaja), dakle još gore...odmah vraćeno, i reklamacija na servis po hitnom postupku a vel je 15 dana prošlo od tih zakonskih 30. Više mi ništa od Razera prag ne prelazi a kamoli da se uključi na kompjuter, neviđeno đubre. A ovi budu li me zezali dobiće inspekciju, malo mi je neprijatno jer su momci prodavci bili jako ljubazni ali eto, kad je politika firme takva...
 
Imao sam annex neki plavi "gejmerski" mis koji je kostao 800din i trajao je sedam meseci nakon cega je crkao levi klik i tockic.A pre njega sam imao Genius mis od 500din najobicniji koji je trajao 5 godina,i dalje ga koristim.
 
Ima li neko preporuku za office mis? ne treba mi nista specijalno, navikao sam na vece miseve (cm storm sentinel advance npr) pa tako nesto i trazim. Bilo bi lepo da je wireless. Imao sam jedan sjajan ms industrial, ali mi je uzet i nikat vracen. Neophodni su mi back i forward dugmici. Sto se cene tice, do 1500 din bih platio.
Prosto mi je nevidjeno da je ovo tesko naci. Sve na sta nailazim su genius i kompanija (oni najgori sto dolaze u kompletima sa tastaturom) sa ergonomijom 0 i male velicine. Za babe sto koriste chrome.
Sve iole kvalitetno sto nalazim kosta preko 3000.
 
Ja mogu da ti preporučim Genius NetScroll 200, krajnje jeftin, s kablom, jako lepo radi, konretno izrađen, sumnjam da je preko 1500din...ili naravno neki Logitech tog ranga, sasvim dovoljno...
 
E pa Razer DA je stigao po drugi put iz servisa, ista priča s tim što smo ga sad probali u WinWin-u. Pokupio sam ga i pišem prijavu tržišnoj inspekciji, jer je Winu očigledna politika, "nek vraća dok ne odustane". Ubuduće oprez dakle...
 
Nema to veze sa WW, već sa ovlašćenim servisom. Vlasnik donese artikal, WW prosledi u servis. Nakon popravke servis vrati u WW, a vlasnik preuzme. Ali radi kako misliš da treba.
 
Gde ko šta servisira mene ne treba da zanima...ja znam gde je kupljen i donošen na reklamaciju.
Razerov proizvod više nikad a videću šta ikad kupovati u WinWinu. Alti je veleprodaja a ovlašćen servis (jedan od njih) je Computerland valjda ili tako neki "Lend". To su sve stvari koje me ne interesuju, svi oni imaju zakonske obaveze, ja da idem na Viline Vode u dotični servis nemam nameru. Nije kupljeno u servisu niti se isti kao neka "instanca" kojoj JA eventualno treba da se obraćam spominje u računu i garanciji a zakon je jasan.
Ovo je kao slučaj sa "servisiranjem" miša od 1500din koga je moja devojka kupila u KG a probala u BG, gde i živi, da reklamira. Pa je isti morao da putuje za KG - pa "na servis"...smejurija. Ili memorijski modul, takođe kupljen u WW, koje je "servisiran i testiran" mesec dana, moj brat u pitanju ovog puta. Kod njih ne ulazim. Prave se blesavi i čekaju da odustaneš.
Izvinjavam se za off.
 
Danas stigao Asus ROG Gladius.
Veoma "udoban" glodar.
Lepo leži u ruci, prijatan, nenametljiv "klik".
Gladak skrol skoro bez zvuka.

Prezadovoljan vlasnik.
 
Napokon sam se dokopao MX Mastera.

Pre njega sam imao dosta dugo g9x.

Za sad imam samo reči hvale,veličina,opcije...za bateriju je još rano,al koliko mi rekoše ljudi 7+ dana je zagarantovano,što je meni najbitnije.

Gesture dugme.Na to se treba navići,mada po meni je nepotrebno i potrebna su poboljšanja.

Back dugme jeste preterano pozadi da kažem i teško mu je pristupiti,al i na to se da navići.Na g9x je to bilo mnogo bolje urađeno,al g9x nije ima horizontalni skrol.

Horizontalni skrol mi služi za promenu tabova.

Što se tiče ovog pametnog skrola,nisam se do sad sa tim susreo,al me je prijatno iznenadio kako radi,pošto te autoamtike nešto ne mirišem,jer uglavnom ne rade kako ja hoću

Imam problem,serijski broj sa miša se ne poklapa sa serijskim na kutiji,odnosno garanciji.Kutija je bila neotvorena,zalepljena sa svih strana...kupljen u prodavnici.Kapiram da je fabrička greška,al ono što mi je zapalo za oko je serijski broj koji se nalazi na nalepnici,a ne direktno na kutiji.Pokušaću da rešim problem,al ne znam kako?

Da li je neko imao sličnih problema?

Logitech je to i verujem da neće biti problema sa mišem,al opet,šta ako bude,kako ostvariti garanciju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno