Šta je novo?

Koje miševe imate?

G9x najbolji mis svih vremena :) Ne postoji bolji mis od toga i da je Logitech pametan da mu udare neku " Ultimate " verziju i da je papreno naplate
 
Imao sam DA 2013 a sad i a i od ranije imam CM Advance 2 i Naos 7000 od pre neku nedelju.
Sacekaj moje detaljnije utiske ali mogu da ti kazem da sad treba da biram ozmedju Advance 2 i Naos 7000, ne bih znao koji da odaberem.
I jedan i drugi imaju dovljno vrlina i mana da stvarno ne znam kog da preporucim.
Btw po mom skromnom misljenju od ta dva misa boljih trenutno nema.
Stavio sam ovog mog Advance 2 u oglase ali kako stoje svari lako moze da se desi da zadrzim oba.

U principu bih mozda jos i Roccat Kone XTD optical uzeo u razmatranje ali mi njihove ceste revizije miseva i zaljenje korisnika (makar pre) bas i ne ulivaju poverenje... I naravno cena koju zalepe zbog mahom gimmicky opcija...

U svakom slucaju hvala za info, nigde ne zurim tako da cekam(o) utiske!
 
U jedoj razmeni sa wowd key dobio sam razer deathadder 2013 vrlo malo koriscen,ali imam probleme sa podlogom:

6FRwpn8.jpg


Pristao sam na tu razmenu zato sto mi je na X7 laserskom misu kabal ostecen do te meere da se vide gole zice..ali to sada nije bitno...problem je sad u tome sto je ovo opticki mis i ne snalazi se dobro sa podlogom koja na sebi ima crvenu boju,tako da treba neka podloga koja bi bila ok za tog misa.

Gledao sam na njihovom sajtu: http://www.razerzone...ming-mouse-mats

Ne znam koja bi bila idealna po mom ukusu zato sto ih nisam isprobao ,ako neko od vas ima tako nesto neka mi kaze koju da kupim,ne treba mi podloga za igrice,vec za posao.
Moja guja i dalje radi posle čini mi se godinu i po, ne sećam se tačno kad sam ga uzeo. Ne fali mu ništa, kao prvog dana je.

Poslušaj ljude i uzmi steeseries podlogu, ja sam imao Qck+ dok se nisam navikao na masu miša tj. nedostatak iste, sada imam Razer Goliatus Speed podlogu.
 
Da li mi se cini ili ta tastatura kao da je sveze izvadjena iz nekog arheoloskog nalazista? :d
 
Mislio sam sa nekom razer podologom,videcu sta cu uzeti.

Sad sam stavio neku zelenu krpicu,problem je u crvenoj boji..na wiki sam citao da opticki misevi imaju problema sa crvenom podologom.

Dr mare da li tvoj razer isto "preskace" na crvenoj podlozi?

Kada se ova pokvari kupujem razer tastaturu.

Na X7 misu je traktorao skrol to me je uzasno nerviralo i uvek sam bio nervozan zbog toga.
 
Pre bih ti preporucio neku CM ili pak SS mehanicku, posto su u Srbiji najvise zastupljene... Licno posedujem CM Storm TK sa MX brown prekidacima i samo pohvale za istu imam...

Prvi mis koji mi je ikad riknuo je Razer DA Black i to bas pre 3 nedelje, a inace je samo godinu dana star... Pre toga sam inace koristio od '99-'00 pa na dalje Logitech Pilot-MX510-518-G400-SS Sensei Raw i svi jos uvek rade, ali mi su mi clanovi porodice "kidnapovali" iste tako da ih ne koristim...

Razer ubuduce izbegavati u sirokom luku, i svakom to isto preporucujem... U principu kod svakog ima limuna i ni Logi nije ono sto je pre bio, ali Razer nazalost ipak odskace poprilicno sa svojim "kvalitetom" i to kod apsolutno cele ponude...
 
Poslednja izmena:
Razer ima Goliatus Speed i Control, barem ono što je široko rasprostranjeno kod nas. Ta Control bi trebala da bude pandan Qck od Steelseries tako da možeš da vidiš tu. U svakom slučaju možeš ih opipati pošto na kutiji ima prorez namenjen za to. Šteta što više Goliatus podloge nema u crnoj varijanti sa zelenom zmijom već su sada sve zelene. Imam i crnu i zelenu podlogu, ova crna je mnogo lepša, zelena izgleda kao one što se dobijaju na štandovima na CeBitu.

Nemam ni jednu crvenu podlogu, uglavnom sam ga vozio po Razer Speed i Steelseries Qck+ kod kojih dominira crna boja. Imam i neku Roccat Glacial blue, ok je bio i na toj podlozi (plava) mada ta mi se ne sviđa, nekako ima suviše plastičan osećaj i kad malo otopli ruke se lepe za nju.
 
G9x najbolji mis svih vremena :) Ne postoji bolji mis od toga i da je Logitech pametan da mu udare neku " Ultimate " verziju i da je papreno naplate

E jeste bas je taj....
Nemoj da me vuces za jezik taman sad kad je tema usla u mirnije vode.


U principu bih mozda jos i Roccat Kone XTD optical uzeo u razmatranje ali mi njihove ceste revizije miseva i zaljenje korisnika (makar pre) bas i ne ulivaju poverenje... I naravno cena koju zalepe zbog mahom gimmicky opcija...

U svakom slucaju hvala za info, nigde ne zurim tako da cekam(o) utiske!

Roccat kone XTD je po obliku najblizi Advance 2 s stim sto ga imas i optical verziji takodje.
Kontam da ima ljudi kojima se svidja ali uopste mi ne uliva poverenje to sto daju godinu dana garancije narocito kad se uzme u obzir koliko Roccat proizvodi kostaju.
Koliko god ja pljuvao Logitech miseve, pre bih uzeo nekog od njih nego Roccat-ove jer Logitech daje 3 godina garancije.
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam na poklon dobio G502 Proteus Core. Miš je za moj ukus perfekcija. Zaista lepo odrađen, lepog dizajna i oblika (za moju šaku). Sam miš je težak (teži od g500 kojeg koristim par godina) ali ne mnogo. Ima pakovanje tegića tako da se težina može napraviti da svima odgovara i ne umara ruku. Jedino što meni opasno smeta je preveliki broj tastera. Nemoguće je raditi nešto a ne pritisnuti neki taster jer su po meni prenatrpani. Kome to ne smeta, topla preporuka sa moje strane.
Ja sam navikao na nešto manji dpi (g500 je na 5700dpi a g502 je 12000dpi) što mi je malo neobično. Za moju ruku i moje potrebe G500 je pravi miš.
 
Zna li neko jesu li sredili problem sa klizacima koji sami otpadaju/ljuste se ili je to i dalje aktuelno kod g502?
 
Meni ni na G500s ništa ne fali klizačima..?
 
^nisu isti model, koliko se secam g500s ima one "tradicionalne" velike klizace...

A evo o cemu pricam: Spoiler
 
A ja mislio u odnosu na prethodne modele... :D
Au, pa ovo je grozno ako je tačno! A baš sam ga merkao jer mi moj malo prevelik (grbav) obzirom da imam fingertip grip. Pih nema više dobrih miševa čak i iz skuplje kategorije. :(
 
U principu ima i nema... Cak i oni modeli koje vaze za bolje uvek mogu da obraduju sa "limunom"...

Barem sada na trzistu za "najbolje" i "pouzdanije" (citaj sa najmanje problema) vaze Mionix Naos 7000, Zowie EC1-A, G502 i Roccat Kone XTD optical... Mada svaki od ovih modela (firmi) ima svojih QC problema...

Da sam znao da ce ovako biti napravio bih svojevremo zalihu od MX518 ili G5 modela... :) A nije ni nemoguce da stari MX510/518 zatrazim nazad od familije... :d samo da iskopam negde na netu da li ima glajdera za njih...
 
U principu ima i nema... Cak i oni modeli koje vaze za bolje uvek mogu da obraduju sa "limunom"...

Barem sada na trzistu za "najbolje" i "pouzdanije" (citaj sa najmanje problema) vaze Mionix Naos 7000, Zowie EC1-A, G502 i Roccat Kone XTD optical... Mada svaki od ovih modela (firmi) ima svojih QC problema...

Da sam znao da ce ovako biti napravio bih svojevremo zalihu od MX518 ili G5 modela... :) A nije ni nemoguce da stari MX510/518 zatrazim nazad od familije... :d samo da iskopam negde na netu da li ima glajdera za njih...

Imas na kp glajdere za mx :D
 
Da li neko ima Logitech G602 ?

Najbolji mish do sada, a promenio sam ih poprilicno. Bezao sam od bezicnih misheva, mileci da nisu za gaming, medjutim sto se tice odziva, ne primecujem razliku izmedju ovog misha i zicnih gamerskih misheva. Mish jako lepo lezi u ruci,izuzetno udoban, ima gomilu dodatnih tastera. Kvalitetno je napravljen i sto je najbitnije baterija drzi 3-4 meseca bez problema i to na performance modu. Cisto da napomenem da je znacajna razlika u preciznosti izmedju eco i performance moda. U eco modu mislim da bi baterija drzala jos 1-2 meseca duze :D.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je Razer Goliatus podloga u prvom planu.

Inače ta skroz zelena je ko da su je ovi iz marketinga Isisa dizajnirali, samo fali Alahu akbar natpis. Crna mi je mnogo lepša.
 
Mislim da je Razer Goliatus podloga u prvom planu.

Inače ta skroz zelena je ko da su je ovi iz marketinga Isisa dizajnirali, samo fali Alahu akbar natpis. Crna mi je mnogo lepša.

Ma znam,nego bode oci.
Nije moje, da se mesam,al specificna je tastura.

Bas su unistili podlogu,imam i dalje,negde skuplja prasinu,onu staru goliatus,mnogo je lepsa od ove.
 
Meni se control podloga ne sviđa, imao sam je ja i sve mi je drala jagodice na prstima.
 
zavisno od teksture i materijala,ovaj moj genius nije toliko grub i nemam problema sa jagodicama,a za moj stil piksel preciznost nema cenu.
 
Mene je DA 2013 lepo izludeo, prvo su bili loši driveri kad je kupljen ili Synapse, pa je lepo radio, e sada mi baguje Windows zbog njega, upropasti windows explorer onog momenta kad ga bocnem u USB čak i ako nema nikakvog sw vezanog za mjega u Windowsu...neverovatno, menjao drivere i Synapse nebrojeno puta i još uvek bez rezultata, ako hoću ćepo da ga koristim, odmah po bootu moram na Ctrl/Alt/Del da startujem Task manager inače ni na šta na taskbaru ne mogu da kliknem a često ni unutar dignutog nekog programa. Totalan fail. Velika sramota za tako izvikanu firmu, miš me koštao nekih 80€...videću da probam da ga menjam za neki Logi, još je u dvogodišnjoj garanciji.
 
Poslednja izmena:
Ništa nisam uspeo sa driverima, batalio i reklamiraću ga. Zamena za Logi G402 Hyperion Fury ili G300s....a Razer nikad više.
 
Menjaj ga, slobodno.
I ja sam imao takvih problema.
Uzmi logi, odličan je, ja imam g 502
 
Nazad
Vrh Dno