Šta je novo?

Koje miševe imate?

Negde na overclock.net ili redditu sam procitao da su uradili reviziju starog rivala i da je R300 prakticno prepakovan 2. batch miseva... Mada ne mogu znati sa sigurnoscu... Dve godine garancije, ako se i pojavi bice u prvih godinu dana, SS uvazava zamene tako da cu dobiti ili novi ili refund, u svakom slucaju miran sam i ne brinem... A mozda tada i konacno budem imao izgovor da predjem na Zowie ;)

Edit:

@lukac

nije, zamenio sam 3 godine staru qck+ za Roccat Taito king size 5mm bas prosle nedelje... I po meni Roccat je bolja od QCk podloga (tj brza je za razliku od qck za koju bih rekao da je vise "control" podloga)... SS Raw nenormalno klizi po istoj, g400 takodje osetno bolje...

Edit2: izgleda da kabal (na izlazu/ulazu misa) malo tare o podlogu i to usporava malo... Opet, po meni, izgleda da su potrebni veci/deblji klizaci... Osecaj glajda nije isti kao sa ona 2...
 
Poslednja izmena:
Negde na overclock.net ili redditu sam procitao da su uradili reviziju starog rivala i da je R300 prakticno prepakovan 2. batch miseva... Mada ne mogu znati sa sigurnoscu... Dve godine garancije, ako se i pojavi bice u prvih godinu dana, SS uvazava zamene tako da cu dobiti ili novi ili refund, u svakom slucaju miran sam i ne brinem... A mozda tada i konacno budem imao izgovor da predjem na Zowie ;)

Zavisi i koliko jako stiskas palcem, ako imas naviku da stiskas npr dok igras cs bice to zeznuto onda :D
 
Pazario sam ipak SS Rival danas. naleteo je za 49e (10-20e manje od trzisne cene) i zadovoljan sam. Nekako mi Zowie uvek izmakne ali kako nemam prilike da ih probam bolje je ovako nego da kupujem na slepo...

Ergonomija je meni licno odlicna, cak mi i bolje lezi nego mx518/g400 (20cm mi je duzina sake od srednjeg prsta do korena). Izrada je ok, nista ne kvrcka, ne pomera se. Skrol tockica je zadovoljavajuci, sigurno bolji od g400 i SS Raw-a koji imam.. Za divno cudo mislio sam da ce biti tezi mis, ali je sasvim dobro balansiran i zbog gripova sa strane mogu lako da ga podizem (nema onu liniju/ "lip" koju ima mx5xx/g400 serija) i mnogo je bolja opcija za full palm grip. Cak je i sama gumirana povrsina mnogo bolja nego kod SS Raw verzije... Kabal je gumiran, daje utisak da je bolji od ovih miseva koje imam kod sebe (+nije krut). Klikovi nisu toliko tvrdi kao Omron switchevi (mada licno preferiram one sa mx518, pa onda one na SS Raw, g400 prekidaci su mi nekako cudni, dok su oni kod DA previse mekani za moj ukus) ali nisu sundjerasti i dobri su za "one tapping" u kanteru...

Jedina zamerka bi mozda bili glajderi, deluju mi poprilicno tanko i malo. Mislim da bi nesto duze/vece varijante bile mnogo bolje resenje i mis bi bolje klizao. Ostaje da se vidi kako ce se ponasati gripovi sa strane u narednom periodu (ovo je 62271 verzija i izgleda da ne postoji nacin da se uoci razlika u 1. i 2. batchevima, ali navodno su kao bela glossy/dota2 i fnatic verzija veca sigurica tj ne bi trebalo da postoji ostecenje gripova). I da, izgleda da ne moze da se smanji jacina LED-a ovog SS logoa kao kod Sensei verzija, samo menjanje boja (logoa i tockica) nazalost...

Edit: za misa u ovom cenovnom rangu u kom ga kotira SS mislim da su trebali da isporuce makar set rezervnih glajdera umesto onog rezervnog dela za 3d printig (koji nisam ni dobio, a sudeci po tome sto kazu na forumima - samo 2 logoa timova na kutiji i manjak tog rezervnog umetka za pozadinu koje su dolazile uz prve serije vrlo je moguce da imam revidiranu verziju misa sa sredjenim gripovima).

Sve u svemu i vise nego zadovoljan sam kupovinom...

+ Inace, jedini mis koji me je zaista u svakom pogledu odusevio (switchevi, tockic, izrada, ergonomicnost u ruci) i ostavio utisak da je klasu iznad svih modela koji su danas popularniji (g502/mx master, DA/Mamba, strix claw) je Roccat Kone XTD optical.. Zaista fantastican mis ali i cena mu je "fantasticna" i sigurno da ne bih dao toliko za jednog pacova (sem ako znam da ce mu zivotni vek biti kao mx518ici, 10+ godina)

Mozes da podesis jacinu LED-a tako sto u engine-u uzmes taj koji hoces da promenis i povuces slider od boje vise ka crnoj(tamnijoj boji) - to u sustini samo smanji osvetljenje te boje koja je odabrana.

Meni glideri klize na SS heat orange (ili kako se zove), ali ne previse. Kada ga stavim bez podloge na sto, onda mi je previse klizavo i nema nikakvog otpora a to mi se ne svidja :)
 
^^ onda sam ih definitivno i "zagulio" tj "zagulicu ih"... :p
 
Ja uzeo Rival 100 White. Za 40EUR po meni ne znam da li uopste postoji bolja kupovina. Vrlo dobar kvalitet izrade, na SS 4HD podlozi fenomenalno glajduje, tracking mnogo bolji nego kod mog Intelli 1.1 sto je i razumljivo ali eto, volim manje miseve i uvijek imam mikro-grceve kad sa Intellia predjem na manji mis pa je tako i u ovom slucaju jer ovakav oblik nisam nikad koristio pa mi je saka u soku :D ali mislim da ce raditi muscle-memory, ako ne onda cu ga prodati i uzeti mozda Rival 300. Odlican mis u svakom slucaju.
 
Uzeo Logitech g302 pre mesec dana, prezadovoljan sa misem, malo sam se plasio zbog tog dijamnatskog oblika, ali savrseno mi lezi u ruci. Za 5k, koliko sam dao za njega nisam nasao nista bolje. Sve preporuke
 
Trenutno imam Genius GX Gaming Gila, planiram nabavku Asus ROG Gladius. Jel imate neke utiske ?
 
Ponosni vlasnice kako ti se cini ? Da li je zaista pretezak kao sto kazu? :)
 
Meni iskreno nije pretezak cak sam mu dodao 3 tega....meni je skroz ok i bas sam zadovoljan.
 
Ko hoce super izdrzljiv mis koji je osrednje precizan za gaming moze uzeti JETION JT-DMS070 za 13-15e. Mene sluzi godinu dana i ne deluje mi kao da ce uskoro da se raspadne...
 
Od danas sam ponosni vlasnik G502 :)

Ja sam posle razočarenja sa G700s mislio uzeti G502 (nemre to brez kabla), ali naleteo mi jeftino Mad Catz RAT 7 i uzmem onda njega. Kvalitet izrade me je pozitivno iznenadio, pretežak mi je sa tegovima, pa sam ih izbacio (i prethodni G9x sam koristio bez tegova), samo bi mu ergonomija mogla biti još bolje (pre svega ona 2 back/forward dugmeta, koja kad mi trebaju nikako da potrefim kako treba, previše su uska i oštra, svaki put mislim da pritišćem ivicu miša, a ne dugme), kao i točkić, koji se okreće kao da je prljav...ni glatko (dobro, ne treba mi free spin), ni sa lepim klikovima, kao što Logitechi imaju.
Software mu je bolji od onog koji dolazi sa Logitechom G700s, mada nije idealan, a imam problema i sa podrškom istog za OS X.
 
Aj jedno pitanjce usput. Počeo matori Genius da mi otkazuje poslušnost, pa sam razmišljao krajem meseca da pazarim ovo čudo:

http://gigatron.rs/zicni_misevi/omega_om-05g_3d_optical_mouse_green-45739



Nema mi smisla da dajem više od te sume za miša pošto sam gejming batalio i treba mi samo da klikćem po FL Studiu i onako za svakodnevnu casual upotrebu. :)

Pa ono, ako neko zna valja li čemu za takvu upotrebu. :d
 
Poslednja izmena:
Za te pare uzmes 6 miseva u ruke i bacis kockicu...
Salu na stranu (a mozda i nije sala) u tom cenovnom rangu je dobar mis koji radi...
 
Veruj mi da bukvalno gledam po izgledu koji ću. :d Ovaj mi se svideo zbog lepe zelene boje, a nikad nisam čuo za proizvođača. :)



Od miševa je najskuplji sa kojim sam se susreo koštao 800 din, a iskustva imam jedino sa Genius-om i A4tech i svaki koji nisam razbio je trajao godinama. Ovaj sad posustaje jer je odvaljen od sto koji put zbog agar.io, a imam ga od 2012. :d Prethodni na duže staze sam imao A4tech koji se ni ne sećam kada je kupljen, isto je preminuo nesrećnim slučajem. :d



Ja sam i kontao da je u tomrangu sve to isto pa bio Logitech, Genius ili Shang-Tsung, ali bolje da se posavetujem jer ovaj ne planiram da razbijam pošto je previše lep. :D
 
Poslednja izmena:
Ja sam posle razočarenja sa G700s mislio uzeti G502 (nemre to brez kabla), ali naleteo mi jeftino Mad Catz RAT 7 i uzmem onda njega. Kvalitet izrade me je pozitivno iznenadio, pretežak mi je sa tegovima, pa sam ih izbacio (i prethodni G9x sam koristio bez tegova), samo bi mu ergonomija mogla biti još bolje (pre svega ona 2 back/forward dugmeta, koja kad mi trebaju nikako da potrefim kako treba, previše su uska i oštra, svaki put mislim da pritišćem ivicu miša, a ne dugme), kao i točkić, koji se okreće kao da je prljav...ni glatko (dobro, ne treba mi free spin), ni sa lepim klikovima, kao što Logitechi imaju.
Software mu je bolji od onog koji dolazi sa Logitechom G700s, mada nije idealan, a imam problema i sa podrškom istog za OS X.

Sta te je razocaralo kod G700s?
 
Aj jedno pitanjce usput. Počeo matori Genius da mi otkazuje poslušnost, pa sam razmišljao krajem meseca da pazarim ovo čudo:

http://gigatron.rs/zicni_misevi/omega_om-05g_3d_optical_mouse_green-45739



Nema mi smisla da dajem više od te sume za miša pošto sam gejming batalio i treba mi samo da klikćem po FL Studiu i onako za svakodnevnu casual upotrebu. :)

Pa ono, ako neko zna valja li čemu za takvu upotrebu. :d

NEMOJ ovo da kupis. Ja sam imao period od nedelju, dve kad sam ostao bez misa pa sam otisao i kupio bukvalno najjeftiniji koji sam video (taj Omega) samo da prezivim tih nedelju, dve i to je NAJSTRESNIJE koriscenje racunara koje sam ikada imao. Osecaj u ruci je gadan, tockic preglasan, cini mi se i da preskace nekako, kada pomeram mis kunem se da nisam mogao da ubodem neke linije, npr radio sam tada u nekom programu gde sam trebao spajati neke linije od bloka do bloka pa znaci treba da pogodim misem odredjenu tacku na ekranu da bih povukao liniju, pa malo je reci da sam cupao kosu sa glave dok pogodim tacku, ja ne mogu da verujem da ovo uopste postoji. Moguce i da je klik bio uzasan , ne mogu da se setim sad svega, pokusavam da potisnem.
 
Za Gladius, kupuj i ne razmisljaj, odlican je mis. ;)

A posle kažeš da sam ja ASUS bot. :) Šalim se! Vidiš da vršljam po celom forumu i da nisam u tom fazonu u kojem si mislio da jesam. ;-)

Ja imam nekoliko miševa, ali nikako da naletim na dobar set (tastatura + miš). Za sada u "kolekciji" imam:
1. Neki bežični Microsoft miš (mrzi me da ga tražim po fioci da vidim oznaku)
2. Logitech T400
3. ASUS Strix Claw
4. ASUS WX470

Svi rade prilično korektno, a kod Logitech-a mi se ne dopada takozvani Touch Zone, to jest scroll osetljiv na dodir. Radi Touch Zone kako treba, ali nisam ljubitelj takvog načina skrolovanja. Više sam za klasičan točkić.
 
Poslednja izmena:
Uzeo MX Anywhere mk1 da koristim uz zenbook posto mu je touchpad malo ni ovde ni tamo, par stvari me iznenadilo.
Prvo, da na ubuntu receiver radi bez problema i out-of-the-box nema potrebe za nikakvim dodatnim podesavanjima.
Drugo, iako malih dimenzija, solidno je tezak kada se stave baterije.
Sve u svemu, gotivan mali mis za svakodnevnu upotrebu. :wave:
 
Aj da smorim i na ovoj temi,posto je namenjena za misonje.
Pre koji dan sam kupio Rival 300 misonja je fenomenalan,ali imam mali problem moja saka je 17.5cm od korena,tako da mogu da ga koristim jedino kao palm grip,a ja sam navikao sa mojim starim a4 bloody da koristim claw grip.
Tako da razmisljam da ga vrnem uzmem pare nazad i kupim drugog misonju manjih dimenzija.

Meni mis treba iskljucivo za CS GO,pa me zanima koje misonje koristite za to neka okvirna cena od 9-10 hiljada.Hteo sam da uzmem Zowie EC2A ali ima samo kod Madjara a to ne bih jer misonja moze brzo rikne pa ne bih da se cimam sa garancijom kod Madjara.
Druga opcija mi je bila Logitec g302,ali vidim ima problem sa drmusanjem senzora.

Jel imate vi neki predlog i koje misonje koristite za CS GO?
 
Aj da smorim i na ovoj temi,posto je namenjena za misonje.
Pre koji dan sam kupio Rival 300 misonja je fenomenalan,ali imam mali problem moja saka je 17.5cm od korena,tako da mogu da ga koristim jedino kao palm grip,a ja sam navikao sa mojim starim a4 bloody da koristim claw grip.
Tako da razmisljam da ga vrnem uzmem pare nazad i kupim drugog misonju manjih dimenzija.

Meni mis treba iskljucivo za CS GO,pa me zanima koje misonje koristite za to neka okvirna cena od 9-10 hiljada.Hteo sam da uzmem Zowie EC2A ali ima samo kod Madjara a to ne bih jer misonja moze brzo rikne pa ne bih da se cimam sa garancijom kod Madjara.
Druga opcija mi je bila Logitec g302,ali vidim ima problem sa drmusanjem senzora.

Jel imate vi neki predlog i koje misonje koristite za CS GO?
Ja imam g302, mrdusanje senzora ne postoji, treso sam ga poprilicno, isto za cs go koristim, prezadovoljam :)
 
Aj da smorim i na ovoj temi,posto je namenjena za misonje.
Pre koji dan sam kupio Rival 300 misonja je fenomenalan,ali imam mali problem moja saka je 17.5cm od korena,tako da mogu da ga koristim jedino kao palm grip,a ja sam navikao sa mojim starim a4 bloody da koristim claw grip.
Tako da razmisljam da ga vrnem uzmem pare nazad i kupim drugog misonju manjih dimenzija.

Meni mis treba iskljucivo za CS GO,pa me zanima koje misonje koristite za to neka okvirna cena od 9-10 hiljada.Hteo sam da uzmem Zowie EC2A ali ima samo kod Madjara a to ne bih jer misonja moze brzo rikne pa ne bih da se cimam sa garancijom kod Madjara.
Druga opcija mi je bila Logitec g302,ali vidim ima problem sa drmusanjem senzora.

Jel imate vi neki predlog i koje misonje koristite za CS GO?

Rival 100, kana, sensei, kinzu...
 
Ljudi jel neko probao Rival 700 da kaze utiske.

Edit: tek sad vidim da ga nema u prodaji jos preko neta...
 
Poslednja izmena:
G502, mis je stvarno vrhunski. Jos ako malo bolje srede software koji ide uz njega bilo bi super.
Trenutno sigurno best buy.
 
Nazad
Vrh Dno