Šta je novo?

Feathercoin [FTC] (NeoScrypt)

Kako? Meni 3 karte na 2 gb i jedna pukne ne pocetku.
 
Probao sam sve zive kombinacije sto ste ovde stavili i nece da rade vise od 2 karte ni na jednoj masini..i konacno sam se smorio
 
svasta, ja sam samo na ono gde sam kopao Monero opalio .bat za FTC i to je to.... 5 komada 280x
Malo posle nastelovao I i G i tako to, hvala Vojo :)
Ali bukvalno iz prve je radilo 5 komada, ne sjajno, ali ok...
8.1 i 14.1
 
pa bas tako, nego ljudi sa manjim brojem kartica hoce da izvuku maksimum pa tako nabijaju vece klokove i onda to ne radi
 
E da jos LTC predje na ovaj neoscrypt i ode mu cena gore instant.
 
Nemam NV ali sam naleteo na ovu informaciju a u pitanju je 377b


edit:
Mislim da je poenta s ovim miner-om da ne može da radi sa 14.xx drajverima....treba da se napravi .bin sa 13.xx drajverima i da se nakon toga instaliraju 14.xx s tim da u mineru ostane .bin od 13.xx...u slučaju promene podešavanja u mineru (.bat ili .conf) nakon instalacije 14.xx opet neće raditi...pretpostavljam da je i kod NV isti problem...

edit2:
sad videh da isto piše i u linku koji je kolega @shaolin_RS postavio :D
Jel probao neko sa CPU miner-om i kakvi su rezultati?

uspeo sam da namestim 270x da kopaju 40kh/s ima reject ali je hw=0 temp 48 i 46 stepeni ventovi 39 i 36 posto, ne moze brze treba noviji drajver od 14.4 a jedino sa njim mogu da smanjim taktove, a sto se tice nvidija nece nikako mogli su da postave cgconfig i bat fajl kad su vec pokrenuli na nvidiji, zanima me koliko gubim otprilike ako sam dobro procitao 2x750ti daje 100kh/s a kopam xcn najmanje konstantno 0.002btc na dan?
 
Koja je potrosnja 4x 280x,7970 i na kojim klokovima je li ko merio ?
 
Uspevate li da prebacite 0,002 BTC/MH/s scrypta?
 
Ok jedini nacin da se ovo zaglupljivanje rijesi jeste koristenje cgwatcher-a koji ce u stvari da restartuje cgminer ako se javi neki problem. Kad sve saberem u ovih 5 dana kopanja mislim da mi masine nisu radile pola tog vremena. Svako jutro kad se probudim vidim da su zaglupile a cgminer prijavljuje "Waiting for work to be available from pools", dakle ni jedna komanda nije pomagala niti bilo kakva kombinacija. Sad je jedino ostalo da probam sa cgwatcherom. Takodje, Wolf0 koji je unaprijedio i napravio vecinu minera kaze isto sto sam i ja pricao da je ovaj kod za cgminer neoscypt toliko pun bagova i iskidan da ni on nije nista uspio da napravi po pitanju boljeg minera. Ja sam poslije 3 dana rada odustao mada mislim da sam bio veoma blizu. Dosao sam do faze da se bin fajl uspjesno kreirao ali je onda neoscrypt.cl poceo da prijavljuje greske vezane za thread concurency koje nisam uspio da rijesim. Mislim da je problem bio u komunikaciji sa samim driverom za opencl.
Bug je ovde u neoscrpt.cl
(get_global_id(0)% CONCURRENT_THREADS)];
 
Ok jedini nacin da se ovo zaglupljivanje rijesi jeste koristenje cgwatcher-a koji ce u stvari da restartuje cgminer ako se javi neki problem. Kad sve saberem u ovih 5 dana kopanja mislim da mi masine nisu radile pola tog vremena. Svako jutro kad se probudim vidim da su zaglupile a cgminer prijavljuje "Waiting for work to be available from pools", dakle ni jedna komanda nije pomagala niti bilo kakva kombinacija. Sad je jedino ostalo da probam sa cgwatcherom. Takodje, Wolf0 koji je unaprijedio i napravio vecinu minera kaze isto sto sam i ja pricao da je ovaj kod za cgminer neoscypt toliko pun bagova i iskidan da ni on nije nista uspio da napravi po pitanju boljeg minera. Ja sam poslije 3 dana rada odustao mada mislim da sam bio veoma blizu. Dosao sam do faze da se bin fajl uspjesno kreirao ali je onda neoscrypt.cl poceo da prijavljuje greske vezane za thread concurency koje nisam uspio da rijesim. Mislim da je problem bio u komunikaciji sa samim driverom za opencl.
Bug je ovde u neoscrpt.cl

(get_global_id(0)% CONCURRENT_THREADS)];
 
Ok jedini nacin da se ovo zaglupljivanje rijesi jeste koristenje cgwatcher-a koji ce u stvari da restartuje cgminer ako se javi neki problem. Kad sve saberem u ovih 5 dana kopanja mislim da mi masine nisu radile pola tog vremena. Svako jutro kad se probudim vidim da su zaglupile a cgminer prijavljuje "Waiting for work to be available from pools", dakle ni jedna komanda nije pomagala niti bilo kakva kombinacija. Sad je jedino ostalo da probam sa cgwatcherom. Takodje, Wolf0 koji je unaprijedio i napravio vecinu minera kaze isto sto sam i ja pricao da je ovaj kod za cgminer neoscypt toliko pun bagova i iskidan da ni on nije nista uspio da napravi po pitanju boljeg minera. Ja sam poslije 3 dana rada odustao mada mislim da sam bio veoma blizu. Dosao sam do faze da se bin fajl uspjesno kreirao ali je onda neoscrypt.cl poceo da prijavljuje greske vezane za thread concurency koje nisam uspio da rijesim. Mislim da je problem bio u komunikaciji sa samim driverom za opencl.
 
Koliko vuku struje 4x280x,7970 je li ko merio potrosnju ?
 
koji bin fajl..probao sam ovaj sto ste okacili i isti djavo

verovatno moras da kopiras taj cgminer na jos jedno mesto pa dva puta da napravis binove probaj malo sa razlicitim podesavanjima za karte pa posle kad zamenis drajver vrati te binove u cgminer odakle ces pokrenuti, nekoliko karti ce koristiti jedan bin ostale drugi verovatno moze jos neka varijanta da se odradi
 
koji bin fajl..probao sam ovaj sto ste okacili i isti djavo

verovatno moras da kopiras taj cgminer na jos jedno mesto pa dva puta da napravis binove probaj sa malo razlicitim podesavanjima za karte pa posle kad zamenis drajver vrati te binove u cgminer odakle ces pokrenuti, nekoliko karti ce koristiti jedan bin ostale drugi verovatno moze jos neka varijanta da se odradi

Imam pitanje u vezi 5970. Osim sto je bucna i greje se koliko je efikasna u FTC hash i potrosnja i na kojim klokovima je najproduktivnija u odnosu na potrosnju?
 
nije isto, najbolje ti je da skines postojeci drv i instaliras 13.12 i onda ce raditi
 
nije isto, najbolje ti je da skines postojeci drv i instaliras 13.12 i onda ce raditi
 
Nazad
Vrh Dno