Šta je novo?

Komp za 3D.

_ZOa_

Čuven
Učlanjen(a)
22.08.2003
Poruke
19
Poena
604
Pozdrav svima! Please help!

Moram da kupim radnu stanicu za 3D (time se bavim).
Old school sam i optimizujem svoj rad tako da mi ne zavisi sve od MHz-a. Render na kraju ionako ode na farmu da se krcka.

Danima gledam i nista ne mogu da sklopim u glavi. Nisam bas u sync-u sa trenutnom situacijom na trzistu a ne bih da se zalecem.

Do skoro sam radio na 2600K sa 32gb rama i dva ssd-a u raid0 i to mi je bila OK masina. Posle toga sam probao kako sve to sljaka na 4770k i utisak je da je to otprilike slicna situacija. Sad iskljucivo radim freelance pa moram da obezbedim sebi masinu gajbi da sljakam.

Iskljucivo Intel i Nvidia.
4770k mi je ok. Koliko bih jos morao da se ispruzim za ove nove 6core procesore?

Xeoni me ne interesuju za sad.

Budzet mi je 2500€. Mogao bih da se rastegnem, nije fiksno, samo ako ima smisla naravno.

Ono sto bih obavezno ukljucio u knfiguraciju su sledece stvari:

1. Minimum 32GB rama (nikad dosta!). Gledao sam neke z87 ploce i specifikacije i video da neke od njih podrzavaju i 64GB. Ne znam koliko je to realno u praksi.

2. 2 ssd-a u raid0 za projekte. Radim sa velikim fajlovima, od 15MB do par GB pa mi je citanje fajlova velikom brzinom poprilicno bitno.

3. 1 ssd za sistem.

4. Neki 4TB HDD za bekap/asete i ostalo.

Za ostalo vas molim da mi date neki predlog, barem okvirno.
Ne bih da se zeznem i kupim nesto sto ne valja.

Hvala puno!
 
3D CAD? Gde ti je tu grafika - Quadro/FirePro?

Zašto odvajaš ssd diskove? Na ta 2 u raid-u ćeš valjda instalirati OS? Šta će ti još jedan?
 
Poslednja izmena:
Realno, takve karte su nepotrebne u vecini slucajeva. Posao zavrsava bilo koja pristojnija gaming karta. Quadro/FirePro karte bolje rade u wireframe prikazu ali zato kostaju 10x puta vise. Besmisleno bacanje love za feature koji se sve manje koristi, bar u mom slucaju.
 
i7-4930K -500e
ASUS P9X79 Deluxe-390e
NOCTUA NH-D15 -90e
KINGSTON 48GB (3x16GB) 1600MHz DDR3 -600e ili 64 za 780e
Ona gigabite ne moze 64gb rama, moze max 8gb poslotu
 
Poslednja izmena:
Imaš ove 6 i 8 jezgara po oglasima za prostojne pare, garancija 7 dana ali mislim da se isplati.
Baš sam skoro nekom komentarisao da ni SSD nekad pomaže, max dugo snima scenu pa to ti je..
Koliko realno naguraš više rama od 20 GB, nama ne polazi za rukom ni sa masterplanovima od 1-1.5 GB po max fajlu?
 
Pricas za ove najnovije i7, 5820 i 5960?

Max je naravno prica za sebe. Ako ti je ukljucen compress on save onda zna da snima dugo, ako nije onda snima brze ali je fajl veci. Sad sam pretezno u VFX-u a to podrazumeva simulacije i velike cache fajlove.
RAM i SSD peru kad su upitanju cache fajlovi iz ThinkingParticles, Krakatoe, FumeFX kao i compositing. Radio sam neku reklamu pre par meseci gde sam imao kadar koji traje 2 sekunde, u pitanju je neka bombona koja se razbije u prah. Particle cache je bio negde oko 500GB, sve fajlovi od po giga i nesto. Rendering toga traje smesno ali ucitavanje tih fajlova u ram traje mnogo ako nije ssd raid. Ja bih stavio i 4 ssd-a u raid samo ne znam da li cu dobiti 400% bolje performanse jer mi je neko ranije rekao da ima neko ogranicenje sa kontrolerima bla bla. Nema mpojma...

Compositing opet druga prica. Nikad dosta memorije. Pogotov sad kad je sve standardno minimum fullHD. Kad su ssd-ovi i mnogo rama citanje sekvenci sa harda ide mnogo brze. Tu odlazi najvise vremena. Sve je postalo preveliko sto se tice fajlova.
 
Sacekaj da prodje nova godina da se iskristalise ponuda i cene da padnu.
Najavljuje se i taj ssd na pci-e slot da stize do kraja godine.
Sad trenutno za ddr4 ram nemas ponudu jedan ili dva proizvodjaca, pa su cene lude...
G.Skill Phoenix Blade Series 480GB PCIe SSD bi ti legao posto vapis za brzinom...;)
 
Poslednja izmena:
Intel Core i7-5820K- 320e
CORSAIR Hydro Series H105- 80e
ASUS X99-DELUXE- 370e
2x (32GB)Kingston HyperX Predator DDR4 16GB 3000MHz -700e
G.Skill Phoenix Blade Series 480GB PCIe SSD- ?
 
Poslednja izmena:
Intel Core i7-5820K- 320e
CORSAIR Hydro Series H105- 80e
ASUS X99-DELUXE- 370e
2x (32GB)Kingston HyperX Predator DDR4 16GB 3000MHz -700e
G.Skill Phoenix Blade Series 480GB PCIe SSD- ?

Znaci covek koji mi je pricao o tome ipak nije lud. :) 2GB/s read poprilicno pere. :) Jel to iskljucivo single resenje ili bi ovo cudo moglo u neku raid kombinaciju?

Zar drr4 ne ide iskljucivo u kitovima od po 4 modula?

Fazon je sto bih ja to hteo da kupim `odma sad, u narednih mesec dva. Kapiram da bi oko NG trebalo da izadje svasta jos nesto.
 
Ovaj pcie ssd ce imati maloprodajnu cenu od oko 700$.
 
Mislim da je PCI-E je precenjen, RAID 0 je sasvim dovoljan
SSDs: PCIE vs SATA

Možda fajl sistem nije interesantan, ali test jeste :)
Btrfs On 4 x Intel SSDs In RAID 0/1/5/6/10

Što se momorije tiče, DDR4 je preskup. 16GB DDR4 je malo jeftinije od 32GB DDR3 na 2400 MHz - ne isplati se.

Ako ti je to mašina za rad, računaj da ćeš je isplatiti za 6 meseci, kao i da ćeš za 3 godine kupiti novu. A tada će SSD i DDR4 biti znatno jeftiniji.
 
Znao, znao.. CL15 ocekivano, valjda niste ocekivali latencije ddr3 memorije?
Performanse su zestoke, bez obzira sto su latencije opustene kao ja posle treceg piva..:d
 
Malo skrecem sa teme ali vidim pominjes da si radio neku reklamu. Koliko kosta izrada takvih reklama i slicno. Da li se to naplacuje po satu ili po projektu? Mozes da odgovoris i na PP.
 
Pozdrav svima! Please help!

Moram da kupim radnu stanicu za 3D (time se bavim).
Old school sam i optimizujem svoj rad tako da mi ne zavisi sve od MHz-a. Render na kraju ionako ode na farmu da se krcka.

Danima gledam i nista ne mogu da sklopim u glavi. Nisam bas u sync-u sa trenutnom situacijom na trzistu a ne bih da se zalecem.

Do skoro sam radio na 2600K sa 32gb rama i dva ssd-a u raid0 i to mi je bila OK masina. Posle toga sam probao kako sve to sljaka na 4770k i utisak je da je to otprilike slicna situacija. Sad iskljucivo radim freelance pa moram da obezbedim sebi masinu gajbi da sljakam.

Iskljucivo Intel i Nvidia.
4770k mi je ok. Koliko bih jos morao da se ispruzim za ove nove 6core procesore?

Xeoni me ne interesuju za sad.

Budzet mi je 2500€. Mogao bih da se rastegnem, nije fiksno, samo ako ima smisla naravno.

Ono sto bih obavezno ukljucio u knfiguraciju su sledece stvari:

1. Minimum 32GB rama (nikad dosta!). Gledao sam neke z87 ploce i specifikacije i video da neke od njih podrzavaju i 64GB. Ne znam koliko je to realno u praksi.

2. 2 ssd-a u raid0 za projekte. Radim sa velikim fajlovima, od 15MB do par GB pa mi je citanje fajlova velikom brzinom poprilicno bitno.

3. 1 ssd za sistem.

4. Neki 4TB HDD za bekap/asete i ostalo.

Za ostalo vas molim da mi date neki predlog, barem okvirno.
Ne bih da se zeznem i kupim nesto sto ne valja.

Hvala puno!

Radim slicno sto i ti, pa eto, pogledaj moju konfu iz potpisa, ja sam jako zadovoljan sa njom, nikakvih problema nemam u radu. Konfa je izasla 2600 eura (kuciste+2 monitora). Dobra stvar oko grafike je sto se moze komotno koristiti za GPU 3D render bez potrebe da das 1000 eura za Nvidia Titan (gtx 780 6gb iz potpisa je placen 600 eura, sada je oko 500). Naravno to zavisi od softvera i plugin-ova u kojima radis render. Ako te jos nesto zanima oko konfe, pitaj.
 
A latencije će mu doneti ubrzanje u ...?

Ne znam ti ja to, ja sam ti sezonac :smash:

Znam samo za ovu formulu (CL / MHz) x 1000


Radim slicno sto i ti, pa eto, pogledaj moju konfu iz potpisa, ja sam jako zadovoljan sa njom, nikakvih problema nemam u radu. Konfa je izasla 2600 eura (kuciste+2 monitora). Dobra stvar oko grafike je sto se moze komotno koristiti za GPU 3D render bez potrebe da das 1000 eura za Nvidia Titan (gtx 780 6gb iz potpisa je placen 600 eura, sada je oko 500). Naravno to zavisi od softvera i plugin-ova u kojima radis render. Ako te jos nesto zanima oko konfe, pitaj.

Ako mu ne treba 64GB, onda mu je najbolje da ide na 4790K.
 
Nazad
Vrh Dno