Šta je novo?

Nema slike

Matt

Poštovan
Učlanjen(a)
10.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Ovaj problem mi se desavao 100 puta i nikada ga nisam resio. Kuci sam imao maticnu plocu tigd ci3 koja se nije koristila 2,3 meseca a posto mi je drug juce poklonio svoj hdd resio sam da napravim neku konfiguraciju za net i sitne radnje. Povezem ja sve normalno kuleri se vrte, hdd radi ali slike nigde. Monitor blinka isto kao i kada je ugasen. Nije mi nesto botna ova nazobi konfiguracija ali mi se taj problem vec desavao sa komponentama koje nisu radile neko vreme. U cemu je problem?
 
Upravo se i meni to desilo danas sa starom konfiguracijom koja nije bila ukljucena oko mesec dana sve se vrti ali nigde slike. Imali iko resenje?
 
Baterija za bios mozda?
 
Onda ima samo jedan uzrok, posto su ploce starije kondenzator (elektroliti).
Pogledajte ima li koji naduven (moze da bude i u napajanju) mada mogu da
na oko budu ok, a da su neispravni.
Elektroliti se jednostavno vremenom isuse i izgube svoju funkciju.
 
Ali ja sad imam jos jedan problem kad sam vratio monitor na novu komp monitor opet nece. Da li to znaci da je otisao monitor. Svetli ona zelena lampica na monitoru ali slike nigde. Koristim stari Fujitsu CRT monitor.
 
VGA kabal ili monitor, (koristis li adapter vga to dvi?) ukljuci zvucnike i vidi da li podize sistem.
 
Poslednja izmena:
Koristim adapter vga to dvi on dize sistem i ja na slepo ukucam sifru i cuje se zvuk logovanja i skajpa kako se ukljucuje ali slike nigde.
 
Taj VGA kabal od monitora mrdni ga na neku stranu mozda je u prekidu.
 
Danas sam cackao i izgleda da je crkao procesor, a posto je "zalemljen" za plocu nema mu spasa
 
Prekontrilisi jos taj adapter(znaju da zezaju, to nije za cesto skidanje) bar ovi jeftiniji.
Vidi da nije neki od konektora iskrivljen, taj je radio na novom kompu pre zamene?

210b365f_dvi_connector_types.gif

Tebi za CRT monitor odgovaraju DVI-I adapteri.
Ako su DVI-D (digitalni) nece raditi.
 
Poslednja izmena:
Koristim ove dvi-i... sve mi je radilo dok nisam skinuo da probam sa drugim kompom i od tad ne radi ni sa jednim ni sa drugim kompom.
 
da li neko zna sta se desava sa kompom, koji ceo dan radi normalno i onda odjednom se pojavi plavi ekran, bez ikakvih natpisa, nista, jednostavno plav ekran. Inace, koristim windows 8. Nista ne pise, nista se ne desava i posle jedno 3min sam restartovao komp i sve uredu,kao da se nikad nije desilo.
A ovo je drugi put da se pojavi plav ekran, razmak je par meseci.
 
da li neko zna sta se desava sa kompom, koji ceo dan radi normalno i onda odjednom se pojavi plavi ekran, bez ikakvih natpisa, nista, jednostavno plav ekran. Inace, koristim windows 8. Nista ne pise, nista se ne desava i posle jedno 3min sam restartovao komp i sve uredu,kao da se nikad nije desilo.
A ovo je drugi put da se pojavi plav ekran, razmak je par meseci.
Pogledaj Event Log, mora nešto u njemu da piše. Skini i upotrebi "WhoCrashed" http://www.resplendence.com/downloads i pogleda sa njim takođe.
 
Pogledaj Event Log, mora nešto u njemu da piše. Skini i upotrebi "WhoCrashed" http://www.resplendence.com/downloads i pogleda sa njim takođe.

Pogledao sam pomocu ovog WhoCrashed, al nista nema o plavom ekranu, samo popis i detaljno obavestenje kad mi se komp rusio, uglavnom zbog drajvera za graficku karticu, neki softverski bag
a za ovaj palavi ekran od juce ,nema nista, jer se sistem nije rusio,nego sam ja restartovao kompa,tako da nema podataka o tome
 
Takav plavi ekran bez teksta moze da bude zbog neispravne graficke ili monitora.
 
Nazad
Vrh Dno