Šta je novo?

Monitor povremeno pulsira

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdav nadam se da je tema na dobrom mestu. Stari Fujitsu CRT monitor mi 2-3 puta dnevno zapulsira (bar ja msm da se moze tako reci, ali ste me shvatili nadam se) to mi se nikad pre nije desavalao vec od skoro od kako sam uzeo novi komp iz potpisa. Posto monitor ima samo VGA sa grafom je povezan preko adaptera VGA to DVI, ako vam to ista znaci. Sta bi mogao da bude uzrok problema molim za savet?
 
To "stari" moze da bude uzrok ali i jos dosta stvari.
Modem, lan, neonska svetla, struja, tv karta, zvucnici, EMF...
Mozda neki uredjaj-svetlo koji se ukljucuje u kuci.
 
Pa kao da ga zatrese kao da ga fokusira proneni boju dok pulsira ali se vrati na normalno to se sve ne traje ni sekund ali se desava 2-3 puta dnevno nikad mi se pre nije desavalo vec od skoro.
 
Pa kao da ga zatrese kao da ga fokusira proneni boju dok pulsira ali se vrati na normalno to se sve ne traje ni sekund ali se desava 2-3 puta dnevno nikad mi se pre nije desavalo vec od skoro.
Pa, jesili probao da promeniš frekvencije u drajveru za video kartu ?.
 
Sad imam jos veci problem monitor ne pokazuje sliki ali radi. Tj ukjcao sam na slepo sifru na kompjuteru i culo se onaj zvuk za uspesno logovanje ali slike nigde. Pomislio sam da je do grafe i uzeo drugi komp ali ni kod njega nema slike tako da je nemoguce da su obe grafe crkle. Da nece uopste znao bi da je monitor otkazao ali ovako mi je jako cudno posto se logujem ali nema slike.
 
Sad imam jos veci problem monitor ne pokazuje sliki ali radi. Tj ukjcao sam na slepo sifru na kompjuteru i culo se onaj zvuk za uspesno logovanje ali slike nigde. Pomislio sam da je do grafe i uzeo drugi komp ali ni kod njega nema slike tako da je nemoguce da su obe grafe crkle. Da nece uopste znao bi da je monitor otkazao ali ovako mi je jako cudno posto se logujem ali nema slike.
Pa onda je crko monitor.
 
Sto je u neku ruku i najmanje los scenario, jer je CRT i tako bio zreo za penziju.
 
Pa tome sam se u neku ruku nadao. Jer ce sad da padne novi, nego koji monitor ovako izmedju 10 i 15 hiljada jedan predlog za desetak i jedan za petnaestak hiljada.
 
Nazad
Vrh Dno