Šta je novo?

Asus ili Gigabyte

Terminator

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2007
Poruke
1,022
Poena
349
Drugari treba mi pomoc oko izbora ploce, za par dana kupujem plocu, procesor, i memoriju pa se lomim izmedju ove dvije koje jedino dolaze u obzir, finansiski, i sl.
Asus B85M-E ili Gigabyte GA-B85M-D3H, cijena je skoro ista, imaju ono sto mi treba (broj s-ata prikljucaka, slotova za memoriju i sl.) za pocetak ide i3 4160 na nju, a poslije nesto jace zavisno od love, ram je Kingston HYPER-X 2x4GB.
Molio bih misljenje koja od ove dvije, i zasto, kupujem to karticom jer kolega koji uzima moje postojece komponente nema love pa ga ja kreditiram a samim time moram, i ja tako, ali nebitno jedino je ogranicen budjet za pocetak, ostalo sve imam solidno samo idem na novi socket za buduce nadogradnje (775 je vec prestar).
Unaprijed se zahvaljujem na sugestijama...
 
Dosta su slične. Ja bih išao na ASUS.
1)Lepše su mi raspoređeni SATA portovi; 2) GA ima 2xPCI, a nema! PCIEx1 , ASUS ima 1xPCIEx1 i 1xPCI.
Na obe ploče drugi PCIEx16 radi na 4x.
 
Gigabyte, zato što ima 8-pin konektor za CPU(Asus 4-pin), hladnjak na naponskoj(Asus nema), 4-phase naponska(Asus 3), Realtek ALC892 audio(Asus ALC887), 3x 4-pin chassis fan connector(Asus 2x 4-pin)...

Mana je što nema bar jedan PCIEx1, nego ima dva PCI slota. Drugi PCIEx16(x4) je praktično neupotrebljiv kao i kod Asus-a, ipak za CF treba ozbiljnija ploča.
 
Pogotovo za RAM. :d




Gigabyte, zato što ima 8-pin konektor za CPU(Asus 4-pin), hladnjak na naponskoj(Asus nema), 4-phase naponska(Asus 3), Realtek ALC892 audio(Asus ALC887), 3x 4-pin chassis fan connector(Asus 2x 4-pin)...

Mana je što nema bar jedan PCIEx1, nego ima dva PCI slota. Drugi PCIEx16(x4) je praktično neupotrebljiv kao i kod Asus-a, ipak za CF treba ozbiljnija ploča.

Plus sto nema hiljade BIOS-a kao Asus, tako da i ja glasam za Gigabyte. :p
 
Vjerovatno ce biti gigabyte jer ima vise prikljucaka za ventilatore, a imam haf 932 koji ih ima ko drva, pa jos i ovaj kingston hyper-x pise na gigabyte stranici d aje podzan, i i3 hans ide na bios koji je vec na njoj, pa se nemoram peglati sa ganjanjem po servisima.
Hvala svima na pomoci, najbolji ste. ;)
 
Polako, ispeglaće oni BIOS sledeće godine...možda...ček da prvo izbace v2.0 :p

Sad videh da su sa ovim trećim(F14) omogućili napon za Vcore do 1.8V - dobra ploča za Pentium G3258. :)
 
Sklopio sam sve radi ok. ali imam jednu glupu sitnicu koja me nervra pa me zanima da li neko zna o cemu je rijec.
Kod reseta racunara nekada se prikaze logo gigabyte ultrdurable, i dole popis opcija za ulazak u bios i sl. i nakon toga trenutno proleti u wundows, dok ponekada stoju tako par sekundi kao zamrznuto, i onda se ponovo resetuje pojavi logi i proleti u winndows, bas glupo nekada normalno odradi nekad ne, dali neko ima iskustva sa tim, inace ploca je revizija 2.0.
 
Evo kupljena ploca (gigabyte, i procesor i3 4160, kingston hyper-x 8gb) radi sad za sad, haha

Nedavno sam prijatelju sklapao mašinu baš sa tim procom i tom plojkom. DRAM je bio drugi. Grafa je bila GTX750, koliko se sećam. Čovek je prezadovoljan. Mislim da si ok izbor napravio. Pozz
 
Sklopio sam sve radi ok. ali imam jednu glupu sitnicu koja me nervra pa me zanima da li neko zna o cemu je rijec.
Kod reseta racunara nekada se prikaze logo gigabyte ultrdurable, i dole popis opcija za ulazak u bios i sl. i nakon toga trenutno proleti u wundows, dok ponekada stoju tako par sekundi kao zamrznuto, i onda se ponovo resetuje pojavi logi i proleti u winndows, bas glupo nekada normalno odradi nekad ne, dali neko ima iskustva sa tim, inace ploca je revizija 2.0.

To je normalno.
Eventualno stavi da je first boot device hard ili ssd na kojem ti je windows. Sve ostale boot-ove na disabled.
 
Napokon zavrsena trakavica oko kupovine ploce, kostala me love, i zivaca, prvo je ona gigabyte bila neispravna malo radi malo ne, zamijene mi za asus b85m-e, katastrofa rusi se non stop, nevidi ram pa vidi, nevidi disk, pa vidi uzas, vece smece nisam vidio u zivotu, na kraju uzmem asrock b85m i sad zasad radi fantasticno.
 
^ Da li si ploče kupovao kod nas? I ja sam u istom sosu oko izbora. Ali sam hteo od "madjara". Sad kad vidim koliko zezaju, bolje da skplje platim u SRB, hm?

Nadam se da ce te ASRock poslužiti! To je bio jedan od mojih favorita.
 
Nebi valjalo d aje sve u redu, imam *****ski problem ssd disk ocz vortex 2 mi je savrseno radio na staroj ploci, dok na ovoj se malo malo izgubi u biosu, mijenjao sam kablove, portove ali isto, pa pnda ga normalno vidi, pa onda nebude boot prioritet, i ako sam ga stavio tako, pa vratim, i digne win, a sto je interesantno na svim ovim novim plocama se tako ponasao, dok na staroj sa p35 cipsetom nikada nije ni najmanji problem napravio, evo hocu d apoludim, a kada radi sve je odlicno, nikakvih problema.
 
Posto sam vas do sada peglao da vam javim iskustva sa novom plocom, sve je radilo od prvog dana ali ocz vertex 2 ssd disk, i svi sa tim kontrolerom nerade na plocama sa intel cipsetima serije 8, to jeste malo radi malo ne, upalis racunar nema disak udjes u bios na mapi ga nema, resetujes radi ok. nadjem na netu gdje lijepo kaze da je to do kontrolera na disku, i intel kontrolera na seriji 8, i 9 cipseta, na starim radi najnormalnije na ovoj jok. sada moram i disk kupovati pa cu uzeti kingston v300 to mi je najisplatnije, a nije los.
Tako mene prelazak sa 775 socketa na 1150 ispade ko polovan auto umjesto brzinske transakcije, skoro dsam se upucao od muke.
 
Nazad
Vrh Dno