Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

schnappy

Cenjen
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruke
1,057
Poena
199
Pozdrav ljudi,

posto ne postoji adekvatna tema a ne verujem da mozemo bila sta protiv danasnjih prevaranta em sto im stiti zakon em sto mi nemamo organizovanog nacina da ih sredimo, predlazem da otvorimo jednu temu, gde u prvom postu uvek mozemo da okacimo nadimak i link za prevaranta, pa uz dokaze kao sto su npr slike, snimci itd da ukratko ispricamo sta kako gde...
Nema nikakve zlo namere, samo hocu da ljudi pri kupovini imaju mogucnost da proveravaju ojedine prodavce. Na zalost, na nekim sajtovima onemoguceno je korekcija nakon ocenjivanja, iako ima dokaza...
Pre svega, zamolicu administratore da mi javno daju odgovor dali mozemo da nastavimo sa temom. Verujem da ovo zaista moze da bude korisno.
Naravno, bez pretnja i pluvanja, samo kulturno i opusteno, ali objektivno.
 
Poslednja izmena:
Samo jedno pitanje - dali mozemo da javo napisemo podatke ime i prezime? Znam da je kod madjara to se sme, ali ne znam kako je kod nas. Ljudi,da vi znate samo d atamo nema prevara, da za svaki cent ako imaz dokaza mozes bilo koga da prijavis a verujte mi da odu i zbog 10 dinara u zatvoru...pa tamo panduri jedva cekaju da hapse ove nove e-prevarante...

edit: ako je moguce da izmenimu naslov teme za prevaranti sa domacih e-trzista
edit2: uspeo.
 
Poslednja izmena:
Malo nas je al' smo g*vna, nešto mi se ova izjava u poslednje vreme stalno mota po glavi. Svaki dan osvane neka slična tema, čitam npr. juče, moderator predlaže da se pred kuririma otvaraju paketi koje šalju, navodno ozbiljne, velike firme. Tuga...
 
Malo nas je al' smo g*vna, nešto mi se ova izjava u poslednje vreme stalno mota po glavi. Svaki dan osvane neka slična tema, čitam npr. juče, moderator predlaže da se pred kuririma otvaraju paketi koje šalju, navodno ozbiljne, velike firme. Tuga...

nista nije cudno,danas svi hoce pare bez rada i znoja...neka im bude! Ali, bez prevare...
 
Ljudi,da vi znate samo d atamo nema prevara, da za svaki cent ako imaz dokaza mozes bilo koga da prijavis a verujte mi da odu i zbog 10 dinara u zatvoru...pa tamo panduri jedva cekaju da hapse ove nove e-prevarante...
Pa i ovde moze da ide u zatvor ali ti ga sam moras tuziti i za*ebavati se sa sudom ako je steta ispod 15000 dinara, a preko tog krivicno ga goni policija. U vecini zemlja postoji slicno ogranicenje npr u Velikoj Britaniji je 500 funti ali razlika izmedju nas i njih je u tome sto oni imaju efikasne sudove i to rese odmah, a kod nas slicni sporovi obicno traju par godina dok ne zastare jer smo banana drzava
 
Pa i ovde moze da ide u zatvor ali ti ga sam moras tuziti i za*ebavati se sa sudom ako je steta ispod 15000 dinara, a preko tog krivicno ga goni policija. U vecini zemlja postoji slicno ogranicenje npr u Velikoj Britaniji je 500 funti ali razlika izmedju nas i njih je u tome sto oni imaju efikasne sudove i to rese odmah, a kod nas slicni sporovi obicno traju par godina dok ne zastare jer smo banana drzava

Kad vidiš kolike su cene advokatskih usluga, neće ti ni padati na pamet da tužiš nekog zbog te sume.
 
Pa i ovde moze da ide u zatvor ali ti ga sam moras tuziti i za*ebavati se sa sudom ako je steta ispod 15000 dinara, a preko tog krivicno ga goni policija. U vecini zemlja postoji slicno ogranicenje npr u Velikoj Britaniji je 500 funti ali razlika izmedju nas i njih je u tome sto oni imaju efikasne sudove i to rese odmah, a kod nas slicni sporovi obicno traju par godina dok ne zastare jer smo banana drzava

Ispod PET hiljada dinara, aman zakon je promenjen ima par godina...
 
Pa i ovde moze da ide u zatvor ali ti ga sam moras tuziti i za*ebavati se sa sudom ako je steta ispod 15000 dinara, a preko tog krivicno ga goni policija. U vecini zemlja postoji slicno ogranicenje npr u Velikoj Britaniji je 500 funti ali razlika izmedju nas i njih je u tome sto oni imaju efikasne sudove i to rese odmah, a kod nas slicni sporovi obicno traju par godina dok ne zastare jer smo banana drzava

Rec je o 1500 rsd ali problem je sa principom. Zovem ga na kucni broj jer mobilni je blokira, nazovem ga a dize slusku njegov cale predstavim se lepo kulturno, kazem koga trazim kad ono cujem da optac prica sa trazenom osobom i kad kaze ko ga trazi on samo spusti slusalicu...pa drugi put kad ga nazovem na fiksni otac vice da tu ne stanuje niko zvani xy....

I sta da radimo sa takvim ljudima?
 
^
eto vidis kako si lepo napisao, i tu lezi odgovor na vecinu nasih problema
i otac mu je gov**r , verovatno i majka (cim dopusta takvo ponasanje), i naravno i sin je to isto
i sta da ocekujes od takvih ljudi....
 
Nista..propast nase drzave...
btw..cekam dozvolu od admina...verovatno postoji mogucnost da se edituje prvi post...pa da napisem njegove poatke bez cenzure...
..samo da zivi malo blize...
 
Kad vidiš kolike su cene advokatskih usluga, neće ti ni padati na pamet da tužiš nekog zbog te sume.
Ali kakve veze ima cena advokata ? Strana koja izgubi u sporu dužna je nadoknaditi sve parnične troškove suprotnoj strani u koje, između ostalog, spadaju i troškovi veštačenja, angažovanja advokata i sl, osim ako sud drugacije ne odluci... Evo primer udruzenje potrosaca da li stvarno mislite da oni to rade iz ljubavi? Danas nema nista za dzabe, to su ustvari advokati koji se kasnije naplate od tuzenog ali zbog tog prihvataju samo 100% sigurne slucajeve da ce pobediti . Najveci problem je sporost nasih sudova, previse se vremena izgubi procesi neretko traju godinama i mogu da zastare
 
Da dodam za moj slucaj iz gornje poruke...
Zvao sam postu u kojoj je lopov preuzeo pare, objasnio im sve, kazu imaju broj njegove licne karte i ostalo,ali ne mogu da mi daju jer nije po zakonu i rizikuju tuzbu.... Nisam hteo da ih smaram zbog 1000din,tako da sam odustao... Ali da sam dobio podatke,verujte mi,nasao bih lika i odr'o bih ga od batina,niste svesni koji sam bes osetio u tom trenutku. Da me tako neko jadno izjajari i za 100din, *icku bih mu razlupao... Jos sam bio bolestan kuci,nisam mogao da odem nego sam cimao devojku da se zeza do poste...
 
I onda bi verovatno završio u zatvoru, u najboljem slučaju bi tom lopovu plaćao odštetu što si ga prebio
 
Ali kakve veze ima cena advokata ? Strana koja izgubi u sporu dužna je nadoknaditi sve parnične troškove suprotnoj strani u koje, između ostalog, spadaju i troškovi veštačenja, angažovanja advokata i sl, osim ako sud drugacije ne odluci... Evo primer udruzenje potrosaca da li stvarno mislite da oni to rade iz ljubavi? Danas nema nista za dzabe, to su ustvari advokati koji se kasnije naplate od tuzenog ali zbog tog prihvataju samo 100% sigurne slucajeve da ce pobediti . Najveci problem je sporost nasih sudova, previse se vremena izgubi procesi neretko traju godinama i mogu da zastare

Za ovo jos nisam cuo. Mozda bi oni mogli da mi daju neki savet...
 
Pa kad zakon štiti lopove i kriminalce. Umesto da dobijem orden od države kad ubijem provalnika u rođenoj kući, ja dobijem robiju...
 
vi smatrate ovo drzavom ovo nema veze sa drzavom sve su to lopovi treba ih izbegavati.
 
Pa kad zakon štiti lopove i kriminalce. Umesto da dobijem orden od države kad ubijem provalnika u rođenoj kući, ja dobijem robiju...
Pa nije u redu da lisavas zivota nekog lopovcica.
I jos da ocekujes orden od ovih sto "kraduckaju"?
 
Šta treba, da ga ponudim kafom i rakijom u pola 4 noću? Nedaj Bože da iko dođe u takvu situaciju, ali činjenica je da mu ništa ne možeš osim da ga zamoliš da izađe.
 
Fora sa advokatima je da ti moras da imas 4-5k po rocistu za prevaru koja kosta manje od toga, i moras da imas taj kes vec odmah da isplatis advokata i takse, pa onda 2 godine dok se razresi ko je koga preveslao za AMD 3850 koji je bio podgrevan a prodat za 1500din, zbog koga osoba A tuzi osobu B, pa dok se utvrdi prodju meseci, pa kad se donese odluka ceka se zalba, pa se za zalbu ceka jos toliko i toliko, pa na kraju se donese u tvoju korist presuda, i cekas dok mu popisu sve sto ima (a nema jer nije na njegovo ime) na kontu sudskih troskova/advokata, a svaka 2-3 meseca ti pljunes pare advokatu da bi se sudio za budalom umesto da prihvatis da si preveslan i da si ispao *****cina.

Sve sto je ispod 5-6k ili koji vec da je prag za potezanje tuzbe o trosku drzave, ne isplati ni da se razmislja.

Zbog toga samo provereno sa clanova od po 60-70+ ocena na KP/limundu, ili licno, ne moze da omane.
 
druze,jesi svestan sta je 70 ocena na kp?i ja se slazem da treba samo sa proverenim prodavcima,al' ocekivati od nekog ko ne zivi od onlajn trgovine da ima 70 ocena narocito na kp-u gde ocenjivanje nije obavezno je absurd.po meni je skoro i bitnija starost naloga,npr meni je sigurnije da trgujem sa nekim ko ima 20tak pozitivnih na skuplje stvari a nalog mu je star tipa 3-4g nego sa nekim ko je na sibice,krpice i sl jeftinu robu za nekoliko meseci nabio tipa 50 pozitivnih.
 
Fora sa advokatima je da ti moras da imas 4-5k po rocistu za prevaru koja kosta manje od toga, i moras da imas taj kes vec odmah da isplatis advokata i takse, pa onda 2 godine dok se razresi ko je koga preveslao za AMD 3850 koji je bio podgrevan a prodat za 1500din, zbog koga osoba A tuzi osobu B, pa dok se utvrdi prodju meseci, pa kad se donese odluka ceka se zalba, pa se za zalbu ceka jos toliko i toliko, pa na kraju se donese u tvoju korist presuda, i cekas dok mu popisu sve sto ima (a nema jer nije na njegovo ime) na kontu sudskih troskova/advokata, a svaka 2-3 meseca ti pljunes pare advokatu da bi se sudio za budalom umesto da prihvatis da si preveslan i da si ispao *****cina.

Sve sto je ispod 5-6k ili koji vec da je prag za potezanje tuzbe o trosku drzave, ne isplati ni da se razmislja.

Zbog toga samo provereno sa clanova od po 60-70+ ocena na KP/limundu, ili licno, ne moze da omane.
Uopšte ne moraš da plaćaš po ročištu ako se dogovoriš sa advokatom. Takvi dogovori su mogući ako postoji mogućnost sigurne naplate po tužbi i verujte mi to svaki advokat zna. Ako tuženi nema ni kučeta ni mačeta, džaba sve.
 
Zato pametni nemaju nista na sebe i na njih se nista ne vodi, pa samim tim dobro prolaze. ovo ne mislim sad za ovu temu vec uopse inace u zivotu, provereno...
A lopova uvek bilo i bice nazalost, pamet u glavu i oprezno pogotovu ako su vece sume u pitanju.
 
Realno, oprez i common sense u glavu, ako nema nikoga sa vise ocena ko prodaje predmet koji mi treba, onda mi ili ne treba ili nije dovoljno dobar, a skoro uvek ako trazim neku pojedinacnu sitnicu/deo, prodaju dobri, korektni i fini ljudi iako su sa 2-3 ocene pa ponekad i bez, tako da sve zavisi. Na telefonima, grafickim kartama, laptopovima i tabletima uvek mozete biti prevareni, ali za deo od laptopa, adapter, hdmi kabl, pokvaren mobilni/tablet, tesko.
 
Ja sam svoje resio..i to jos kako...Posto sam paket dobio od ljubavnika/devojke spomenutog prevaranta (iako mi je vratio pare, ja ga smatram prevarantom jer da ga nisam pristisnuo ne bi on nikad vratiti lovetu...) pa sam iskopao njen broj i poslao sam poruku...tipa: pozdrad, ovde xy sa limundo izlicitirao memorijsku, ali blabla bla a tvoj decko nece da mi vrati pare iako imam dokaza da memorijska neispravna/falsikovana. Posto imam sve Vase podatke, prvo cu resiti tebe kako se to resavaju po propisu, a onda kako se to resavaju oni blesavi...
A jos na kraju dodao da posto ona je slala paket, neka bude sigurna da cu objaviti i sliku sa njih i adresu i podatke, i zavcu ih ceo dan i na mobilni i na fiksni....
I nema odgovora...taman kada napisao post ovde i objavio, stigla je poruka na limundo...da mu vratim karticu....
Mars u pm...g*vnarosi...ali necu ih zaboraviti, pa makar sta da bude, i ne zanima me ako citaju ovo...
Inace, ako nisam vec napisao...

http://www.limundo.com/Clan/Shandaniak

on je taj famozni karticas...

edit: da mozda neki admin sredi malo topic da mozemo editovati prvi post?
 
Sam si kriv sto si uopste preuzeo soni u kesi, svasta...
 
@Mazi7
Taj shandainak sa limunda 119 pozitivnih i niti jedna negativna...
 
Sve se izmesalo ovde :)

Obrisao sam poruku, objasnio sam Ivici zasto. Uzalud pisanje, moja krivica.

@Ilion Kontam zbunio si se jer sam obrisao duzi post, tako da nema zabune.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno