Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I temp mail je mail, moze se napraviti i uz telefonski broj.
Evo starog FB logina
Facebook+Login+Old+look.png
A evo ga novi
fb.jpg
 
Fenomenalna stvar za sve one koji nisu čuli za email ili im ta "glupost" ne treba :D
 
Ja kad narucujem nesto sa KP gledam da je to iz grada ili mesta u okolini gde ja zivim, da mogu sam da odem po to, i naravno nikad ne dajem prvo novac.
 
Problem kod kp je sto ljudi uopste nisu posteni, na limundo je npr predmet opisan u detalje, a kod kp-a samo da se proda, a opis sve ok. Kad stigne predmet haos...
 
Poslednja izmena:
Opis je individualan, zavisi samo od prodavca. A ponekad slike/screenshotovi govore vise od samog opisa.
 
Mozhda je kupio pa preprodaje da izgubi pare :)
 
Nije imao da slika, a stavio na deset mesta da neodgovara na bilo kakva pitanja. Da ga ne daj boze ne pitas da li su to prave slike :D
 
Klasican prevarant. Sa zadovoljstvom sam ga prijavio. Mozemo ispratiti brzinu reakcije kp tima.
Inace, odlicna im je platforma. Sve funkcionise bez greske.
 
Bilo bi lepo kada bi se uvela neka verifikacija na takvim sajtovima... Obavezna slika i kopija licne karte prilikom registracije, ili dodatno i potpisivanje ugovora nekog... Bilo bi 0 (dobro,skoro 0 ) prevara i sve bi bilo gala...
 
KP bi zacajno umanjio posecenost, broj prodavaca i oglasa ako bi za sve to uradio. Onda bi se pojavio neki novi sajt sa istim ovakvim uslovima i uzeo veliki deo kolaca. Takav smo narod.
Doduse, mogli bi da uvedu verified seller za one prodavce koje zele da se verifikuju. Pa ko kupi kod nekog drugog, njegov problem.
 
e pa ni to nije lose,ko hoce - moze da se verifikuje, ko nece - ne mora... verujem da bi se 80 posto njih verifikovalo,a oni sto nisu bi gledali da odrade i oni to - da ne bi odudarali od drugih i da lakse prodaju stvar.... zazivelo bi sigurno...

nego,evo jos jedne prevare
https://www.kupujemprodajem.com/842326-1-ivana-svi-oglasi.htm

zovem,pitam sta imaju sve od telefona, kaze ima samo nekoliko,a u oglasima gomila... reko' jel mogu da dodjem da pogledam i da uzmem,ona kaze "ne,ne....mmm,ne ne ne.... ne moze"... Pa pitam jel mogu da otvorim paket da vidim sta je unutra kad donese kurir,ona kaze ne moze ni to,jer su telefoni novi neotpakovani :D :D :D :D hvala prijatno, gg wp, reported :D
 
Postoji hiljadu nacina da se jednostavno i 100% tacno neko verifikuje.

Nema potrebe banalizovati.
Poenta je da se indijancima prevarantima ne bi isplatila muka laznog prestavljanja u 99,99% slucajeva a postenima ne bi prestavljao problem takav sistem.
 
Poslednja izmena:
Čovek je uporan, ne menja tekst. Zapamtio sam ono "slanjem kurirske službe" :)
 
Ja bih mu namerno naricio na neku levu adresu, pa nek placa postarinu kad je majmun [emoji38]
 
Da je boga i pravde pa da neko "zagrize mamac", uhvati ga u prevari, pa ga ili izlomi ili preda nadležnima, i sve to lepo da dospe u javnost...manje bi bilo ovakvih...
 
Cela fama oko internet prevara se svodi na to da ti prodavci ili imaju malo ocena, ili kradu slike koje se lako image searchuju, a cena je naravno uvek prava sitnica.
Izuzetno je tesko popiti prevaru od nekog sa 20-30 ocena, pa i malo manje ako ima na KP-u, bez negativnih.
 
Jednu stvar samo trebazapamtit, Sve je to VIRTUELNI BUVLJAK a po nekim stvarima još gore, pa se tako treba i ponašati. Na pravom buvljaku bar može bolje da se vidi i opipa predmet a na virtuelnom mora čak i slici da se poveruje.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je vaše iskustvo sa mobilnisvet.com kupovinama?

Ja sam nekad davno kupio Acatel OT-990 i prošao polu-prevaren :)

A ima na oglasima trenutno nešto što deluje povoljno, jeftinije nego na KP oglasima, ali ipak po meni ne sad "nerealno povoljno" :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno