Šta je novo?

Prevaranti sa domaceg e-trzista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam poslao ovaj ebay link na KP, brzo su reagovali.
 
Prevara je samo kada za novac koji si platio ne dobijes ono sto ti je obecano.
 
Ja sam poslao ovaj ebay link na KP, brzo su reagovali.
Beše istu sliku postavio? :)

Drago mi je što se više ljudi angažuje da prijavljuje prevarante. Postalu smo bar u nečemu kao Švajcarci! :)
Nije dovoljno da želimo da živimo kao što se živi u razvijenim zemljama. Treba i delati, makar na sitno kao što vi ovde radite.
Meni ne bi palo ni na pamet da kupim od nekog takvog lika, ali mnogo njih koje ste upravo spasli nisu tako oprezni. :)
 
mada meni ni nisu jasni ljudi koji narucuju preko posrednika,kao da su nesposobni da kliknu 3 puta na stranom sajtu.
To su uglavnom ljudi koji nemaju email adresu, vec samo facebook (sta god to znacilo). Culi su da na internetu ima virusa, koriscenje kartica za online kupovinu je jako nebezbedno i to koriste samo budale koje posle prate Amerikanci i sl.
Onda kupe od "proverenog" coveka sa fejsa... jer eto, pa fejs je ustvari internet.
 
To su uglavnom ljudi koji nemaju email adresu, vec samo facebook (sta god to znacilo). Culi su da na internetu ima virusa, koriscenje kartica za online kupovinu je jako nebezbedno i to koriste samo budale koje posle prate Amerikanci i sl.
Onda kupe od "proverenog" coveka sa fejsa... jer eto, pa fejs je ustvari internet.

tacno tako :D

jos kad vidim one silne grupe "vasa idealna haljina" i slicne,a sve krs sa aliexpressa gde je 5x jeftinije... I ribe kao narucuju i sve je gotiva :D
Isti slucaj za folije i maske za telefone...


Skoro me se javlja lik na KP, stavio sam oglas da kupujem proc i plocu... Naravno lupio cenu, ja kazem uzecu na aliexpress onda, ne treba mi od pilicara preprodavaca takvo nesto,sto kupuju po 2-3x nizoj ceni pa ovde valjaju ******ma. On kaze "krizna vremena,mora tako".... Pa ako su krizna vremena, uzmi kopaj kanal, radi, izgradi drzavu, a ne da je unistavas jos vise pilicarskim poslom... Svi bi neke pare iz fotelje,a nista da ne rade, a drzava d'uradi nesto... Nasli se oni najpametniji, pa da preprodaju nesto sto je SVIMA dostupno... Cuj, krizna vremena, pa zato nam je i tako :)
 
"Nemam email, imam facebook" je rečenica koju sam prošle godine čuo od jednog momka koji ima 17-18 godina. Ne mogu da opišem moje razočarenje kada mi je to rekao... aj nekako da mi je to rekao dekica sa 80 godina.
Trebao sam da pošaljem neku ponudu za njegovog rođaka. Poslao sam poštom.

Izvinjvam se za off, ali eto, ovakvi ljudi možda najčešće i budu prevareni na netu.
 
Pa ne može,u tome i jeste fora :)
 
Taj mail se pravi sa sifrom koja se zaboravi u roku od 2 minuta i vise se nikada ne upotrebljava :) Koliko samo takvih ljudi poznajem...
 
Danas je moguce kreirati nalog i bez e-maila, tj. vezati ga za telefonski broj. Prilagodjavanje noob korisnicima sirom sveta, koje donosi nemali broj korisnika, a bogami i profit. Sta mislite kome je namenjena usluga prenosa novca preko FB koja se sprema?!
 
Taj mail se pravi sa sifrom koja se zaboravi u roku od 2 minuta i vise se nikada ne upotrebljava :) Koliko samo takvih ljudi poznajem...


Koliko sam samo profila morao da recover-ujem zbog ovoga... Na kraju sam noob poznanicima i rodbini vezao mailove za jednu moju adresu, pa kad zas**u nešto, ne gubim vreme i živce na njihova sigurnosna pitanja već rešavam sve u par klikova... A lepo kažem "ljudi zapišite".

Ja prijavljujem svakog na koga naiđem a postoji osnovana sumnja da je prevarant. Na limundu ih je par ostalo bez naloga, imali višestruke naloge i dizali cene sebi...
 
^ Veliki +1
Uvek kada dodjem kod nekog da mu sredjujem komp i da mu "opravim" skype i facebook izgubim zivce, niti znaju username niti password samo mi kazu zovi mi tog i tog :mad: Pa onda izgubim pola sata na objasnjavanju da bi mi oni na kraju rekli: "sinko ne znas ti to dobro" :smash: . Zato im sada uvek zapisem negde i kazem da lepo cuvaju jer ne mogu zapamte dve stavke.
 

Prica oko tog Nikole je sledeca... Posto sam bio medju prevarenima iznos oko 200e, pa znam sta se izdesavalo. Uglavnom on je preko Rumunije dovozio garderobu, tamo je studirao i ljudi naruce preko njega, on naruci na adresu u Rumuniji i posle to prebaci preko granice ovamo, posalje ljudima i tjt. Ja sam licno 4-5x preko njega narucivao stvari i sve je bilo ok, problem je bio samo to sto kad uplatis novac cekas 2 nedelje da to stigne, a narucivalo se uglavnom petkom koliko se secam. Meni se tako desilo da sam 2 porudzbine porucio i kad je trebala da stigne prva nije je bilo :) onda su krenuli izgovori itd, ali je on tvrdio da mu je roba ukradena itd, tog i tog datuma, ali kad je trebala druga porudzbina da stigne, nije bilo ni nje, i na njegovoj fb stranicu su se javljali ljudi koji su ranije porucili i kojima nije stiglo nista, a on je odmah brisao komentare, kao da je 00-24h bio na fb... Onda su ljudi napravili fb stranicu preko koje su se povezali svi prevareni, bilo nas je oko 15-20, iznos za koji nas je prevario je bio preko 100 000 din. Organizovali smo se, otisli u policiju i raspitali sta i kako, receno nam je da ga svi kolektivno tuzimo, i u medijima smo izasli, jer smo preko prijatelja itd uspeli da im plasiramo pricu. E onda se desio obrt, to je tako trajalo nekih skoro mesec dana oko natezanja, da bi ljudima novac poceo da se vraca, Nikolin otac je kontaktirao sa ostecenima i vracao im je novac, tako je i meni novac u 2-3x vracen nazad, a msm i ostalima. Na kraju od svega toga je doslo do totalnog apsurda, da je Nikola tuzio novine koje su objavile clanak, ali su nas advokati istih tih novina kontaktirali kao svedoke posto je on tvrdio da je to laz :)


mada meni ni nisu jasni ljudi koji narucuju preko posrednika,kao da su nesposobni da kliknu 3 puta na stranom sajtu.

Eto izvini ali moram reci da lupetas... Jesi li nekad narucivao nesto sa SD? Ili jos bolje pitanje, jesi li narucio 10 predmeta kojima je cena preko 100 eu? Znas li koliko ces platiti sve troskove za tu robu itd? Ja sam porucivao preko posrednika, a smatram za sebe da nsiam nesposoban, nego mi je tako bilo jeftinije. A porucivao sam i preko sajta direkt pa gledao da namikarim da ne prelazi 50e roba pa onda natrpam i gluposti neke do tog iznosa... Tipa adidas duks kosta 30-40 £ , pre cu posredniku da dam 4-5e za njega nego da preko sd porucim pa da platim 15-20e za troskove dostave , plus sto ako hocu 2 duksa da kupim prelazim preko onih 50e ispod kojih se ne carini pa nisam nedokucan da tako porucim pa da mi spice carinu, spediciju itd....
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da je tema dozivela, dali je moguce da nekako editujemo prvi post, pa da napisemo korisnike, nickove da se ne cita tema od pocetka...?
 
Ne želim da se neko oseća uvređenim, ali po meni ne postoji nikakav opravdani razlog da pošaljem novac tamo nekom ko ima neki nalog na facebook-u i tvrdi da može da kupi nešto u inostranstvu, pa da onda to prošvercuje ovde i nakon toga pošalje meni...
Bilo carine ili ne, ja znam da ću taj predmet sigurno dobiti i znam po kojoj ceni ću ga dobiti. U slučaju poklanjanja novca tamo nekom na fejsu, sve navedeno ne važi.
Ovde su ljudi sami i svesno išli da budu prevareni, a kako bi "uštedeli" par eura po artiklu. Imali su sreće što je otac tog lika pošten čovek i što je imao dobru volju da vrati novac.
Još čovek tuži novine jer mu kvare "posao" :S:
 
^ Stoji sve sto kazes ali nije u pitanju usteda od par eura, jer se niko naravno ne bi cimao zbog par eu pa da rizikuje... Taj lik je godinama ljudima donosio tako garderobu i sve je bilo ok, sta se izdesavalo pa da napravi prevaru niko ne zna. U sustini sve te trgovine na nevidjeno mogu da se zavrse kao prevara. Kupis nesto preko kp, limunda i slicnih sajtova, pa dobijes ciglu, a ne saljes novac unapred tkd o tome ne vredi ni raspravljati, cak i na stranim sajtovima dolazi do prevara krastavac...
 
Da,ali ti strani sajtovi vrate novac, odnosno ne daju novac prodavcu dok ne potvrdis da je sve ok... Trgovina na fejsu nije nikako regulisana... Na domaćim sajtovima kp, kup, lim bar imas pisani dokaz da si prevaren, dok je fejs trgovina samo i iskljucivo sreca... Niko meni ne garantuje da ce nekome tamo, koji godinama uspesno posluje, da klikne u mozgu i da resi da turu od 100.000 zadrzi za sebe. Tako da je svaka trgovina preko fejsa, sauplatom novca unapred, po meni, ravno singlu na kladionici.
 
Da,ali ti strani sajtovi vrate novac, odnosno ne daju novac prodavcu dok ne potvrdis da je sve ok... Trgovina na fejsu nije nikako regulisana... Na domaćim sajtovima kp, kup, lim bar imas pisani dokaz da si prevaren, dok je fejs trgovina samo i iskljucivo sreca... Niko meni ne garantuje da ce nekome tamo, koji godinama uspesno posluje, da klikne u mozgu i da resi da turu od 100.000 zadrzi za sebe. Tako da je svaka trgovina preko fejsa, sauplatom novca unapred, po meni, ravno singlu na kladionici.

Covek je i preko kp prodavao, a kakav pisan dokaz sa npr kp imas ne kontam? Sa prodavcom se dogovaras preko inboxa, i tjt, ni jedan od tih domacih sajtova ti nece vratiti novac. Isto tako i preko limunda, kupinda, kp mozes da naletis na nekoga ko ce da cvrcne sa mozgom i da zezne brdo ljudi a da je prethodno dobro poslovao.

Nisam znao da na stranim sajtovima prodavac dobije novac tek kad ja potvrdim da je sve ok :) To je verovatno neka novina, posto kad sam npr kupovao preko ebay-a cim kupim predmet novac mi se skida sa racuna i nikome nista posle ne moram da potvrdjujem da mi je predmet stigao i da je sve ok :)
 
Poslednja izmena:
Зашто ови наши сајтови не направе заштиту као акиекспес и слични сајтови.
 
^ Postoji "Limundo keš" opcija koja nudi zastitu, a ne vole je ni kupci ni prodavci.

Kad kupujes van zemlje PayPal-om imas PayPal protection. Postoji i escrow, na Zapadu ranije imao smisla za vece iznose a sa istoka podrazumeva se za sve - prodavac nece fizicki dobiti novac dok se ne potvrdi prijem i stanje posiljke.
 
Poslednja izmena:
Kod KP i Lim/Kup, imaš koliko toliko njih kao posrednike, ujedno svedoke, naravno ako se pridržavaš pravila i koristiš isključivo sajt kao komunikaciju. Ukoliko slučaj dobije epilog na sudu, imaš čvrste dokaze (recimo, oni imaju pristup IP adresama), koje su oni dužni da dostave. Najviše slučajeva masovne prevare dospe na sud. Drugo je to što nam je sudstvo i zakonodavstvo u buli, to nije ni tema, ali sajtovi su dužni da daju dokaze, ipak ti njima plaćaš proviziju.

Kao što reče kolega gore, postoji Limundo keš koga se svi sete kad je već kasno.

Uvek postoji veća šansa ako kupuješ preko ovih sajtova da izvučeš nešto nazad kad te prevare, neko kad kupuješ preko Facebook-a.
 
^ Dzabe sto su oni posrednici kad ti nece vratiti novac ako si prevaren. I preko fb ako stupis u kontakt sa nekim ko nesto prodaje ostaju poruke, koje mozes da uslikas i prilozis kao dokaz ( sto smo i mi uradili kad je doslo do prevare ) zajedno sa uplatnicama na kojima je bio broj racuna koji je bio od prevaranta, ime i prezime itd ( nije bila fantomska osoba kao onaj prevarant Dragana Mirkovic itd ). Bio je utvrdjen tok novca ka njegovom racunu i sve transakcije su bile evidentirane i sve se poklapalo sa porukama sa fb kad je ko uplatio itd pa prevarant nije mogao da kaze da nije primio novac i da mu taj i taj nije uplatio bla bla.
 
Ja nigde ni nisam naveo da će ti vratiti novac. Naveo sam da su u obavezi da ti omoguće sve potrebne dokaze jer si prevaren na njihovom terenu. Facebook zabole ona stvar za prevare, ugase mu profil i zdravo đaci. Ti si i u ovom slučaju druže imao mnogo sreće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno