Šta je novo?

17 inca 600 eura

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
Treba mi laptop za programiranje, 17 inca, grafika nebitna, za pomenuti budzet. Na njemu ce raditi kompajleri, browseri i ponekad virtualbox. Disk cu promeniti.

Najbolje sto sam nasao je ovo http://www.itsvet.com/proizvod/asus....3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/20/14543

Verujem da je kuciste nesto losije, ali ne dodaje mi se 50k dinara samo za aluminijumsko kuciste kod N serije.

Na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine, ima li iskustava ili nekih skrivenih mana?

Ili ako znate jos neki model koji se uklapa u zahteve i budzet?
 
Zanimljiv predlog. Izgleda da je malo stariji model x750 a ne x751, ima i usb 2.0 portove i 7xx a ne 8xx grafiku.

Video sam taj uporedni test naravno. Ako pogledas tamo videces da je passmark po jednom jezgru skoro isti i da 4500u trosi 3 puta manje struje.
 
Poslednja izmena:
Kao što reče čovek, zaobiđi U procesore u širokom luku.

Moj predlog je da učiniš sebi uslugu, dodaš 8.000RSD i kupiš ovako nešto

Vrhunska izrada, odličan CPU, RAMa više nego dovoljno i original windows. Moja puna preporuka.
 
Dobar je predlog. Kad je vec razlika manja od 100 eura isao bih na 4 jezgra http://www.itsvet.com/proizvod/hewl....3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/15/13830

Ne znam kucista kako izgledaju uzivo i kvalitet ekrana, u Nisu ih nema izlozenih, morao bih do BG samo zbog toga. Video sam stariji Probook koji ima dosta mracan ekran i blede boje. Nadam se da plasticni Asus nece da se istopi sa procesorom od 47 wati ili raspadne od 3 nosenja. Blizi sam Asusu jaci je, lakse se nabavlja, jeftiniji. HP mi se cini kvalitetnije kuciste, ne znam uzivo kako deluje.

Dobri su saveti, ladno bih se za**** da uzmem U procesor iako planiram da laptop pretezno koristim sa dodatnim ekranom i bezicnom tastaturom kao desktop, nosenje samo ponekad kad treba da se nesto radi ili iskopira, 3h autonomije mi je dovoljno, performanse su u prvom planu.
 
Dobar je predlog. Kad je vec razlika manja od 100 eura isao bih na 4 jezgra http://www.itsvet.com/proizvod/hewl....3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/15/13830

Ne znam kucista kako izgledaju uzivo i kvalitet ekrana, u Nisu ih nema izlozenih, morao bih do BG samo zbog toga. Video sam stariji Probook koji ima dosta mracan ekran i blede boje. Nadam se da plasticni Asus nece da se istopi sa procesorom od 47 wati ili raspadne od 3 nosenja. Blizi sam Asusu jaci je, lakse se nabavlja, jeftiniji. HP mi se cini kvalitetnije kuciste, ne znam uzivo kako deluje.

Dobri su saveti, ladno bih se za**** da uzmem U procesor iako planiram da laptop pretezno koristim sa dodatnim ekranom i bezicnom tastaturom kao desktop, nosenje samo ponekad kad treba da se nesto radi ili iskopira, 3h autonomije mi je dovoljno, performanse su u prvom planu.

Taj procesor je zver. Napomena samo ako slučajno nisi primetio - taj ne dolazi sa Windows-om. Ne znam da li ti je to bitno, meni je izuzetno bitno...
Što se tiče ekrana, najbolje da ga vidiš uživo, jer svako ima različite kriterijume i šta je meni mračno i bledo možda tebi nije.
Izrada je za te pare vrhunska, i generalno HP je u toj klasi mnogo bolji od svega što sam video a video sam dosta. Tošibe su kriminal, Asus plastikaneri koji škripe i sjaje se itd.
 
Nazad
Vrh Dno