Šta je novo?

Pomoc oko racunara

Dejan Aleksic

Poštovan
Učlanjen(a)
11.10.2014
Poruke
19
Poena
54
Pozdrav svim clanovima imam jedan malo cudan problem ja jednim racunarom koji je bio u servisu kod mene.

Dodje mi lik i kaze "brate pali racunar sve normalno ali slike na monitoru nema" ja kontam da je problem do graficke i testiram kuciste kod sebe i stvarno se ispostavi da je graficka posle zamene komp radi normalno uradio sam test ostalih delova sve oke. Radio je ko svajcarski sat. Medjutim lik odnese kuci kuciste i nakon 2-3 sata me zove opet i kaze da opet nece da upali na sta mu ja kazem da cu doci do njega da se uverim u to jer sam 100% siguran da je komp radio kod mene.
Odem kod njega i stvarno nece ono sto sam ja probao tamo da uradim je sledece:
testirao monitor on radi.
Testirao kablove oni rade.
Komp mu je bio na monofaznoj struji pa sam cak insistirao da prebaci komp na drugom spratu kuce gde mu je trofazna struja prebacili smo i opet nista.
Na kraju sam izvadio iz maticne ploce ram memoriju da bi cuo da li ce maticna da pisti (beep zvuk) zbog nedostatka rama medjutim nije se culo nista.
Iznerviran onako posteno posto ne znam sta mu kazem u cemu je problem pokupim i kuciste i njega i odemo do mene gde povezem kuciste koje upali iz prve najnormalnije.

Da li ima neko ima resenje u cemu je problem jer sam video do sada svasta sa kompovima ali ovako nesto jos nisam.
 
Ja mislim da nije do struje,nego se on pali kod tebe jer ste ga protresli usput... Smesno zvuci,ali secam se,kad sam bio klinac i kad nisam znao nista, stricu se nije palio komp, isti skroz slucaj kao tvoj... On ga protrese,komp proradi :D I tako redovno... Delovi povadjeni i vraceni lepo, ali se i dalje se sve to desavalo... E sad, posle nekog vremena i nekom drugaru se desilo slicno,ja mu kazem protresi kuciste, ono isto proradilo :D
Ja nemam pojma do cega je to i sad mi mnogo smesno zvuci, ali sta znam, bio sam klinac i to je radilo :D :D

Mozda je do napajanja,sad kad logicno razmislim...
 
Poslednja izmena:
Proveri sve vece elektrolitske kondenzatore koji se nalaze u blizini procesora i ram slotova. O kojoj se maticnoj radi?
 
Nisi naveo koji procesor i graficka je u pitanju.
Proveri kabal od dodatnog napajanja za CPU.
Ako je ta graficka veci potrosac od one stare
sumljam na struju u njegovoj kuci.(merite amperazu, ne samo napon)
Proveri napojni kabal(predpostavljam da ga ne nosite sa sobom)
 
Poslednja izmena:
Baci ga na neki sres test Zameni napajanje
Ako ima 2 plocice memorije izvadi jednu pa probaj Odradi memtest ...
 
Imao sam isti problem. Ispostavilo se da je bio u pitanju kuler i to na napajanju. Napajanje je bilo (i sad je) blueberry 450w.
To napajanje ima ventilator okrenut na dole i to onaj veliki od 120mm. Elem, vent je crko odradio svoje (vrteo se ali čudno) a napajanje zbog njega nekad pali nekad ne.
Otvorio sam napajanje i zamenio ventilator novim, crvena žica na +, a crna na -. I komp evo i dan danas šljaka lepo bez problema.

Proveri napajanje obavezno. Prvo probaj neko svoje ispravno i ako ide sve ok, onda menjaj kuler ili jednostavno zamenite napajanje novim ~1500din +-.

Drugo rešenje, izvadi bateriju BIOS-a na 2min pa je vrati. Time resetuješ BIOS na default u slučaju da je došlo do nekog power failure-a. Sad često nestaje struja u ovom predzimskom periodu, pa se podešavanja ponekad poremete.
 
najcesce je kratki spoj sa limom kucista,najsigurnije je povaditi sve i na nekoj tkanini prostri komponente i redom,dakle samo napajanje i cpu,pa memorija,pa graficka,pa hdd-ovi pa ako sve na kraju radi van kucista znaci da je do toga.
 
Moze da bude problem i do tastature i misa, takodje, usb slotovi, ako prave bilo kakav spoj, racunar nece dati nikakvu sliku. Sta je bilo sve povezano na racunar kod njega kuci kada si isao?
 
Izvinjavam se svima sto kasnim sa odgovorom resio sam problem zamenom maticne ploce.
 
Nazad
Vrh Dno