Šta je novo?

laser ili inkjet?

Ako štampaš malo ali redovno (barem jednom nedeljno) onda se ink jet više isplati ali pošto ketridži umeju da se osuše, zapuše i prestanu da rade a relativno su skupi novi, laserski su bolji za samo jako povremeno štampanje. Ako ti nije boja baš potrebna, monohromatski, laserski su jako povoljni bez problema sa mastilom.
 
carvalho :
Ovaj inkjet koji si predložio ima 4 ketridža na jednu glavu. Ketridži mogu da se dopunjavaju koliko hoćeš ali glava je ta koja se zapeče. Ja sam svojevremeno kupio HP inkjet 6500a koji radi na istom principu sa 4 ketridža i ima skener ali sam se debelo opekao. :wall: I ako sam ga koristio redovno i nisam dozvolio da se zapeče, glava je crkla posle 2 meseca i nema da se kupi nova. Postojala je mogućnost da se nabavi polovna koja košta blizu 50e ali ni to nije bila garancija da će to da radi.
Zato ti savetujem da izbegneš taj štampač u širokom luku.


Za ovaj štampač dole se koristi toner HP 85A sa cenom do 1300 kompatibilni kineski koji radi posao za sve pare. Kupili smo ga za firmu i cepa.

http://www.emmi.rs/multifunkcionalni-uređaji-mfp-laser-a4-hp-m1132.11.html?productId=13125
 
Da ne bih otvarao novu temu interesuje me vaše mišljenje od EPSON M100 ITS/ciss mrežni inkjet crno-beli štampač?U jednoj našoj radnji je na žestokom sniženju i košta 8950,00din.Koristio bih ga za kućnu upotrebu znači neredovno štampanje pa me brine zapušavanje glave i slični problemi..

Svaki savet dobrodošao.
 
Nazad
Vrh Dno