Šta je novo?

sa GTX Titan na GTX 970 SLI za 1080p igranje - Da li se isplati ?!?

MikeleBGD

Cenjen
Učlanjen(a)
20.12.2012
Poruke
2
Poena
151
Pozdrav,

Veliki sam obozavac igrica, i na Titanu svi AAA naslovi dobro rade u 1080p rezoluciji.
Medjutim, vidim jako dobre review-e za GTX 970 , pa razmisljam da GTX Titan zamenim necim novijim, a to je GTX 970 SLI.

E sad, posto u poslenje vreme imam jako malo vremena za igre, a u skorijoj buducnosti cu imati jos manje, zanima me da li se u datim okolnostima ispalti prelaziti sa GTX Titan na GTX 970 SLI ??

Molim Vas za savet !
 
To ti treba samo za 2K i 4K reozlucije. Nabaci neku vodu na Titana i nasviraj ga do daske. Trajace on jos dugo. :)
 
2k ? Koja je to tacno rezolucija i da li moze da se koristi na monitorima koji su 1080p ?

Ono sto mene zanima je sa strane isplativosti --> Volim da odigram dobre AAA igre, volim full detalje na max, ali imam jako malo vremena i verovatno cu imati sve manje ? Vidim da je GTX 970 i DX12 kartica. Zanima da me da li se isplati uzimati u ovim oklonostima GTX 970 SLI ili ostati pri Titanu?
 
jedan gtx 970 je na defaultu jači od titana , uz manju potrošnju struje ,

imaj u vidu , da ćeš sa sli gtx 970 imati na raspolaganju samo 4gb vrama , dok na titanu imaš 6, što je veoma važno
na velikim rezolucijama/količinama textura.

perf_oc.gif
power_maximum.gif


da li se tebi isplati da prodaješ pa kupuješ, to ti znaš. zadovoljstvo nema cenu , a onaj crvić koji te kopka je glavni krivac za kapitalizam :)
 
Poslednja izmena:
Slazem se , ali a GTX 970 u SLI nije zapravo 8gb vram ?

Da li uopste ima smisla prelaziti sa Titana na GTX 970 SLI kad nemam bas puno vremena za igranje ? Da li postoje problem sa igrama u SLI rezimu ?
Da li ima u najjavi da ce izlaziti nesto jace od GTX 980 u dogledno vreme od Nvidia (tipa GTX 990 ili slicno)?

Ne znam sta da radim, taj "crvic" me bas kopka...
 
Slazem se , ali a GTX 970 u SLI nije zapravo 8gb vram ?

Ne. Imas 4GB po grafickoj, nema sabiranja.

Da li uopste ima smisla prelaziti sa Titana na GTX 970 SLI kad nemam bas puno vremena za igranje ? Da li postoje problem sa igrama u SLI rezimu ?
Da li ima u najjavi da ce izlaziti nesto jace od GTX 980 u dogledno vreme od Nvidia (tipa GTX 990 ili slicno)?

Ne znam sta da radim, taj "crvic" me bas kopka...

Sto se tice SLI mozda ces naleteti na igre koje ga ne podrzavaju barem dok nVidia ne izbaci drajver, ali nekih ozbiljnijih problema nema. AMD je u znatno vise kuburio sa CF ali su to sredili sa zadnjim generacijama grafickih.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno