Šta je novo?

Pirelli PRG AV4202N - podešavanja za IPTV

  • Začetnik teme Constantin
  • Datum pokretanja
C

Constantin

Guest
Uspeo sam za ovaj Pirelli PRG AV4202N ruter da podesim pristup netu, radi vrlo dobro. Ono što mi nije pošlo za rukom je da podesim Telekomov IPTV, u uobičajenoj konfiguraciji portova za Telekomove rutere (1 i 4 net, 2 i 3 IPTV).

Koristi li neko ovaj ruter i može li mi pomoći da ga do kraja podesim?

Svaka informacija bi bila od koristi, dump-ovi ekrana sa setovanjima još više, a najviše upload-ovan konfiguracioni fajl... :)
 
Telekom je svojevremeno davao ovaj ruter Pirelli DRG A226, a koliko sam uspeo da vidim na osnovu uputstva softver je prilično sličan sa ovim mojim.
Ako ga neko još uvek koristi, pomoglo bi ako bi se javio, verujem da bi to rešilo problem.
 
Evo citat sa jednog foruma koji sam našao, ali ja i dalje ne umem da konfigurišem ruter kako bi radio u paru sa 3G modem-om. U pitanju je konkretno mrža mtel CG, ili bilo koja mreža u Crno Gori... Tamo mi ruter prepoznaje mrežu (mtel)i očitava signal, ali ne znam gde treba ukucati parametre od mreže ili tako nešto. Pristupam uređaju kao Superuser, ali nisam primetio gde se mogu promeniti pomenuti podaci.
Da li je neko u mogućnosti da izađe u susret ili ću ga rado nekome ustupiti, već gubim nadu lagano...
P.S.
Možde je čovek već sve objasnio, ali svakako se ne mogu baš pohvaliti preteranim znanjem u ovoj oblasti, naprotiv...
Constantin-e, izvoli:
"Ovaj modem u potpunosti radi na našem ATM sistemu i to u maksimalnoj brzini. Najbolji rom za ovaj modem koji sam ja isprobao je "openrg-4.8.3.PRGAV_SIL_5.0.0.3703-BCM96368". I ako postoje noviji romovi ovaj mi radi bez ikakvih problema i gresaka a takodje dozvoljava da na modemu podesite sve. Taj rom je .img pa se instalira ne preko gui-a nego recovery moda i to jako jednostavno ako strpljivo sacekate da sam sve zavrsi (oko 5 min)(detalje oko ovog postupka lako mozete naci na internetu). Evo nekih bitnih informacija:
Pristupna IP adresa rutera: http://10.0.0.138/
Super user: XQvfPUoO19_ai64j
Password: GtwdTdMRgfUIMFwoAU5m

Od naprednih funkcija proverio sam DDNS, VOIP i rade bez ikakvih problema.
Za sve ostalo ima fantastican web gui i lako se moze podesti

E sad jedino je komplikovano (citaj neobicno) namestanje dsl konekcije. Najlakse je namestiti iz odeljka network connections. Tu cete naleteti na svasta ali sve sto u startu treba da uradite je da izbrisete sve vezano za dsl i da krenete u kreiranje nove konekcije. i to ovim redom DSL over ATM -> PPPOE , LLC, vpi=8 vci=35, LLC , UBR ubacite user name i pasword dobijeni od provajdera i to bi trebalo dabude to. Sve ostalo stavi na auto i radice kao mećava."


Odgovor na temu
 
Hvala na trudu bigd, znam za ovaj post, pomoću njega sam podesio net i to radi "kao mećava". :)
Ali, problem je u tome što ne umem da podesim da pored neta prima i IPTV. Ideja je da ovaj ruter kompletno zameni Telekomov ruter, jer ima dva USB-a i još što-šta dobroga što mi je potrebno, a Telekomov bi se koristio kao AP u drugoj sobi.
Pokušao sam da prenesem podešavanja sa Telekovog rutera na Pirelija, ali očigledno nešto ne radim kako treba... :-(
 
Imam ADB PRG AV4202N AB-000-1A1-BX A1 Telekom Austria fw verzija adb_536_E3.0.10_unlocked!
ADSL sam podesio i radi odlično, kako ga naštelovati za telekom IPTV...ne mogu da mu napravim PVC bridge konekciju na LAN-u 2.
 
Da li nekome uz ovaj ruter lepo radi 3G veza (uz USB 3G modem)? To je ono što me jedino zanima. Hvala! :)
 
Nazad
Vrh Dno