Šta je novo?

Pomoć pri izboru zvučne kartice

milooskv

Poštovan
Učlanjen(a)
24.10.2014
Poruke
9
Poena
51
Kao što sam naslov kaže, potrebna mi je pomoć pri odabiru zvučne kartice.
Trenutno koristim integrisanu zvučnu, čijim zvukom nisam baš zadovoljan, i hteo bih da pazarim neku polovnu zvučnu karticu, koja bi mi služila isključivo za slušanje muzike. Od slušne opreme koristim prvenstveno slušalice AKG hsd171 (verzija K171 sa mikrofonom) i muzički stub Panasonic SA-AK300. Što se drajvera tiče, potrebna mi je zvučna koja će raditi na Windows 8.1 x64.

Gledajući ponudu iz oglasa, a shodno budžetu koji sam namenio za kupovinu (do 20€), izbor sam suzio na sledeće modele:

1. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS (SB0350)
2. Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold (SB0350)
3. Creative Sound Blaster Audigy 4 (SB0610)
4. Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer (SB0730)
5. Creative Sound Blaster Xtreme fidelity (SB0790)
6. Creative Soundblaster Live! 24-Bit USB 5.1 External (SB0490)
7. ASUS Xonar DG

Prema specifikacijama mogu da zaključim koji je najoptimalniji izbor, ali me zanima kako su se ove kartice pokazale u praksi. Najviše bi mi značilo iskustvo nekoga ko je probao dva ili više od gore navedenih modela, pa da može da mi kaže koje su prednosti, a koje mane tih kartica. Ukoliko neko ima neki drugi predlog za kupovinu, a da je u ovom cenovnom rangu, može slobodno da ga iznese.
Napomenuo bih da mi je najbitnija stavka pri odabiru kvalitet zvuka na izlazu, eventualno snaga izlaza, pošto dosta koristim slušalice.

Pozdrav!
 
Video :D Slusalice inace jako retko koristim tako da ne planiram da kupujem nista dodatno. Btw u cemu je razlika izmadju essence st i d1/dx kartica (osim u ceni) ?
 
ST(X) ima pojačalo za slušalice, malo bolji DAC, u globalu je viša klasa, bolji elementi na štampanoj ploči blabla ... Ali tebi to koliko vidim uopšte nije potrebno, D1 (za PCI) ili DX (za PCI-e) ti je puna kapa.
 
Ako nemaš npr. sonus faber + valve tube ezoteriju , ne, ne isplati se i nećeš da primetiš razliku izmedju st i d1 .
 
Interesantna tema, sa dosta korisnih informacija. I ja sam ovih dana kupio pristojne Edifier zvučnike, i bio u dilemi čime da zamenim integrisanu ALC887. Većina misli je išla ka Xonar DX, ili D1, mada su prilično skupe, ali mi je juče kolega iz firme rešio dilemu. Imao je stari PC sa X-Fi Platinum (SB0460), tako da sam uz zvučnu karticu dobio i PC gratis. :) Za sad sam prezadovoljan, treba vremena da se naviknem, ali zvuk na prvu loptu deluje daleko ubedljivije, i detaljnije nego sa Realtek. Jedino nisam uspeo da postavim prednji panel koji ide uz Platinum karticu, imam kućište sa vratima, i ona udaraju u potenciometre, tako da je prednji panel i dalje vezan za Realtek. Ako neko zna za adapter za ove Creative kartice i nova kućišta neka slobodno napiše. Moja dalja dilema je koliku bi korist, po vašem mišljenju, imao da u nekoj budućnosti ovaj X-Fi zamenim za D1 ili DX (DG i DGX mislim da ne bi trebalo da su opcija).
 
SB0460 je Extreme Music. Nisi mogao da nadjes bolji X-Fi za muziku od njega. Ne znam koliko si vican tome ali ja bih na toj kartici zamenio kondenzatore i operacione pojacavace i svirace to jos mnogo bolje. Imas po netu gomilu uputstava sta i kako moze da se uradi.
 
Hvala na informaciji, za sad sam prezadovoljan. Celo jutro slušam muziku, od klasike do elektronske, i stvarno lepo svira. Plašio sam se zbog drajvera, ipak je stara kartica, ali radi sjajno sa novim Win 8. Što se drugog dela tiče, nema ništa od toga, ja sam duduk za elektroniku, a i nemam ovde gde živim nikakve uslove za takve akrobacije.
 
da se nadovezem na temu :) da li neko ima predlog za eksternu zvucnu kartu za laptop za sistem 5.1 nista pro neka ligth povoljna varijanta za filmove i muziku
 
creative x-fi xtreme music 7.1
Kartica je majka [emoji12]
Imam je i savrseno radi [emoji2]
ImageUploadedByTapatalk1415049033.927241.jpg
 
Sta si kupui na kraju..? Ja imam Xonar D1 i bas sam zadovoljan, pre sam imao Audigy Se soft modified to XiFI, i sa Xonarom sam mnogo zadovoljniji. Sa high end Soundblasterima nemam iskustva..
 
Pozdrav svima!

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom, bio sam u nekoj gužvi protekle nedelje, pa nisam imao vremena da odgovorim...

Pazario sam dve kartice, Creative Audigy SE SB570 i M-Audio Audiophile USB, i utisci su sledeći:

1. Creative Audigy SE SB570, kupljena za 650 dinara polovna, zvuk je korektan, bolji nego sa integrisane i za 20% jači. Za te pare, skroz OK varijanta, ali ništa posebno.
2. M-Audio Audiophile USB, kupljena za 2950 dinara polovna, zvuk izuzetan, čist, uravnotežen, dosta jači izlaz od Audigy-a, i mislim da za ove pare nisam mogao kupiti bolju varijantu. :)
 
Pa rekoh ti ja da ne kupuje low profile X-Fi kartice, isto vazi i za SB :). Nema veze, nisi mnogo platio.

Koji je tacno model tog USB M-Audia? Moze i neka slika.
 
odlična mašinica.

što se tiče low-prof creative, x-fi gamer je identična kartica kao x-fi extrememusic .

audigy se i x-fi xtreme audio, su verovatno najgore diskretne kartice na planeti, ikad proizvedene.
 
Ortak pazario nekog Asusa za tipa 40e, prikljucio na 5.1 sistem, izuvanje.

Ja sam se ponovio sa dva Pioneer CS 777 stuba sve zajedno sa nekim Sony-evim pojacalom, sjajan zvuk, malo se zezam oko kablova jer zna krenuti da pojacalo da bruji sto se manifestuje na zvucnicima, sem toga sve pohvale.

Planiram do NG da se ponovim i nekom zvucnom karticom, sta nudi Asus a sta Creative a da se vredi pazariti novo/polovno do 4000din top?
 
Vredi li da se kupuje zvucna za Razer Orca sluske, tj. da li ce biti dosta bolje u odnosu na integrusu? I da li moze zvucna da se bocne u PCI-E slot x16 umesto u x1? Ili da gledam neku PCI u istom cenovnom rangu?
 
Poslednja izmena:
X-fi xtreme music 7.1 keva za 20 eur, karta kolje u svakom smislu.
 
Ja imam Xonar U7 i svake slusalice koje sam testirao pa i one od 20-30€, neuporedivo bolje zvuce na U7 nego na integrisanoj zvucnoj, telefonu, TV-u...
Xonar D1 ako mozes naci za 4K, nemoj da se razmisljas mnogo. ;-)
 
Pozdrav, drugari ako moze preporuka za best buy, zvucnu karticu, od ovih modela : Xonar DG, Xonar DSA, Xonar D1, Asus Xonar DSA, Xonar DX?
Inace koristim slusalice, g500v, i zvucnike, genius sw 5000, i na kompu uglavnom slusam muziku, (dakle zvucna za muziku :d pre svega)

U napred hvala na pomoci! :)
 
Poslednja izmena:
^
+1

DS, DG zaobidji, juri DX ili D1 zavisno od slotova na tvojoj maticnoj ploci.
 
Nazad
Vrh Dno