Šta je novo?

Asus 4850 problem

jafazec

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2007
Poruke
826
Poena
320
Pre izvesnog vremena poceo je u Windowsu da puca drajver,medjutim do sam resio downclockovanjem iz catalyst centra..Sinoc se prvi put pojavio problem da i prilikom post-a baca artifakte,tj linijice po ekranu..Pored toga,nece normalno da butuje u win,izbacuje BSOD sa porukom da je u pitanju atikmpag.sys ili atikmdag.sys fajl..Kad iz safe mode-a iskljucim taj fajl tj renamujem ga,onda hoce da udje u win,isto ima linija po ekranu,uglavnom crvene boje,ako to nesto znaci..

Inace sledece me zbunjuje..Kad se to desilo sinoc,ocistio sam karticu odmah detaljno od prasine i podmazao ventilator,pastu nisam menjao jos uvek..Vratio u komp i ista prica..medjutim sat vremena nakon toga upalim komp i sve radi normalno,nema linija,butuje ok..od jutros je opet krenula da baguje,tj da baca artifakte..Zbog cega mislite da se ovo desava?

Posto je kartica na rezervnom kompu,koji sluzi za filmove i surf,da li je moguce nekako resiti problem bar privremeno do kupovine nove?Po netu videh da su ljudi resavali problem pecenjem u rerni :D a drug mi savetuje da probamo sa preduvavanjem onom duvaljkom..Sta mislite da li nesto od ovog moze da upali bar privremeno? Svaki drugi savet dobrodosao;)
 
Mislim da je neki od memorijskih modula rekao zbogom. Gledaj da uzmes drugu karticu kad ti se ukaze prilika.
 
Privremeno resenje ti je to u rerni ili preduvavanje. A ako pomogne, ne mozes znati da li ce raditi bez problema jos dva dana, dve nedelje ili dve godine...

Tako da slobodno uzmi nesto polovno za 10-15 evra, ionako ti je to sekundarni komp za filmove i net. Ne treba mu nista jako.
 
da nema slucajno neko integrisano resenje taj komp?mozda bi moglo da se skarabudzi da odradi taj posao,filmovi i net nisu zahtevni.
 
HD filmovi i net (YT, flash i sl) su poprilicno zahtevni. Jedino ako mu je proc dovoljno jak da radi softversko dekodiranje onda nema frke, moze bilo koju karticu da bocne, radice mu to sto mu treba. Ako je proc slabasan, onda obavezno karticu sa HW decodiranjem.
 
Kontam da mu je to masina iz profila. Procesor moze da prodje, ali ploca nema integrisanu koja bi svakako bila slaba.
 
kaze u prvom postu da je to rezervni komp za surf i net,dk nam ne kaze tacno o kojem cpu i mb se radi,samo nagadjamo.
 
Tako je. I opet kontam da je bas to njegov stari komp, koji je sada rezervni. :D

Bilo kako bilo, ako nije Sandy, Ivy, Haswell ili AMD APU iz poslednje 2-3 godine - integrisana grafika je slaba za filmove iole ozbiljnijeg kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
valjda bi napomenuo.a meni su e4300 i plojka od 1,5k jednom silom prilika zavrsavali posao. :)
 
Jeste konfiguracija je iz profila :) Kartica je vracena u zivot preduvavanjem,sad cak radi sasvim lepoi normalno na default clockovima:) Jel da je drzim na default clockovima ili ipak da spustim malo sta mislite?
 
vozi na maksu pa koliko traje,jednom se zivi. :d
 
Tako je. I opet kontam da je bas to njegov stari komp, koji je sada rezervni. :D

Bilo kako bilo, ako nije Sandy, Ivy, Haswell ili AMD APU iz poslednje 2-3 godine - integrisana grafika je slaba za filmove iole ozbiljnijeg kvaliteta.

Hajde daj neki primer da probam da vidim sta ce da secka. Imam E3400 sa G41 integrusom i Athlon 64 X2 3800+ sa 790GX integrusom, pa me bas zanima sta ce raditi kod njih i da li ce 8600GTS ili GT240 pomoci.


Izvinite za off, sto se tice prvobitne teme, ja bih ipak preporucio da smanjis klok memorije malo, nece mnogo da se oseti, a mozda pozivi duze(mada ne mora da znaci).
 
pa probaj neki 1080p debelo nakompresovan.
 
Nazad
Vrh Dno