Šta je novo?

Tagan modularno bez svih kablova pitanje

rmb

Čuven
Učlanjen(a)
30.12.2003
Poruke
115
Poena
619
Posedujem napajanje tagan bz500 http://www.anandtech.com/show/2724/24 koje osim napajanja za plochu poseduje i kabel sa sata i kabel sa molex konektorima ali ne i PCI-e,fale mi mnogi konektori... Posto je tesko/nemoguce pronaci kablove za modularna napajanja, da li moze da se iskoristi pcie-molex adapter za napajanje graficke? Znaci adapter bi spojio na 2 od 3 molexa koji su mi na toj grani, jedino mi nije jasno da li cu dobiti potrebnu snagu odatle ili graficka mora da se napaja sa predvidjene grane na modularnom? Mozda je malo nub pitanje za prave znalce.. :) Hvala unapred
 
Ako ima samo jedna šestica na tom GPU onda nema baš nikakvih problema sa 2 Molexa. Neke novije kartice čak i dolaze sa jednim takvim adapterom. To što je modularno napajanje, ne mora da znači i da ima odvojene grane tako da je svejedno odakle dolaze ako je samo jedna grana.
P.S. Sad videh to je PSU sa samo jednom granom na 12v, prema tome je sasvim svejedno.
 
ja naleteh na ovo:

TG2_1.jpg


ja bih rekao dve.nisam siguran ali mislim da su svi kablovi sa ovim konektorom tj od topower OEM-a komplementarni.kod nas je rasprostranjen LC Power mislim prophecy koji je takodje mislim ista platforma,pa mozes potraziti kablove za njega.cesto sam ih gledao po oglasima (necu te obradovati,najcesce neispravna,to govori o platformi,a i cinjenici da LC reklamira to napajanje kao napajanje od 800 i kusur vati,a ono nije u ligi najcesce sa napajanjima koja se inace reklamiraju kao toliko jaka,pa verovatno ih korisnici preopterecuju sa nekoliko grafickih) pa postoji neka sansa da ipak dodjes do kablova.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, pokusacu sa molex adapterom pa sta bude :) Gledam LC power prophecy, identicni su kablovi, nazalost nisam uspeo da nadjem po oglasima da neko prodaje. Mozda ako neko ima ovo napajanje i jedan visak kabel za napajanje graficke nek se javne ;) Gracias
 
okaci oglas i na kp.com i ovde,veca sansa da neki vidi i da ti se javi.
 
Hvala na odgovorima, pokusacu sa molex adapterom pa sta bude :) Gledam LC power prophecy, identicni su kablovi, nazalost nisam uspeo da nadjem po oglasima da neko prodaje. Mozda ako neko ima ovo napajanje i jedan visak kabel za napajanje graficke nek se javne ;) Gracias

Nece ti odgovarati kablovi sa LC, tako da ne moras da ih juris.
 
elaboriraj,posto je ista platforma istog OEM-a,bas me zanima zasto.
 
Pomisljao sam sam da napravim kabel, pod uslovom da je to standardni konektor. Najblize sto sam nasao kod jednog domaceg prodavca elektronike je XLR konektor sa 4,8 pina, nema sa 6 K39900_800_800.jpg K67419_800_800.jpg
 
Nazad
Vrh Dno