Šta je novo?

The Long Dark

Doktor

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2006
Poruke
1,525
Poena
360
Odlican koncept. Koliko je alpha obogaljena u odnosu na full verziju kad bude spremna ?
 
Odlican koncept. Koliko je alpha obogaljena u odnosu na full verziju kad bude spremna ?

Ima uzasno puno stvari u alphi i bitno je da je igriva. Moze da se skine, 250mb je teska i sa ovim je dovoljno za igranje. Svaki put kada se pocinje, igra baca na drugo mesto. Ja je igram sa sluskama i pojacanim zvukom i to je bas ludacki osecaj. Beznadje, da si sam u sumama Aljaske, svaki uzdah se cuje, pa osecaj umora, proracunava kalorije, temperaturu... Ima bas dosta caka. U alphi za sandbox nije aktivna mapa, a i da se ja pitam nema potrebe za njom. Najduze sto sam izgurao je 3 dana. Vreme se konstantno menja, dan, noc, temperatura ispod nule. Sama grafika je odlicna. Kao da je sve iscrtano pastelnim bojama, a na nebu proleti po koja ptica, kada je sunce. Stvarno, moja preporuka za igru. Ako se kupi, mislim da se za sandbox dobijaju i sve ostale mape i drugacija okruzenja koja su uradjena. Mislim da cak moze da se vozi i heli. Postoji i story mod, ali njega nisam igrao. Ovaj sandbox je brutalan.
 
Poslednja izmena:
Moram probati,a ako vredi i kupiti!Volim te igre gde se prezivljava!Zato sam juce i pazario Dead State!Hvala za preporuku!
 
Kada je prezivljavanje u pitanju, ova igra nema premca. Uzasno je brutalna, nijednom nisam poziveo duze od sat vremena. Grafika mi ne prija, ali je zato atmosfera u igri fenomenalna. Da ima AAA grafiku i da je koncept razvijeniji (osim vukova bas i nema puno drugih zivih bica) ova igra bi bila vrhunska. Ima ono nesto.
 
Za ovo sto sam probao izgleda dosta zahtevna. Pocinje se bukvalno samo sa kutijom sibica, a sve je potrebno. Otvarac za konzerve, noz za divljac, puska, municija... Prvi put sam izgurao dan i po, nisam bio provalio kako da nadoknadim kondiciju.. Sada u drugom pokusaju nadam se da ce ici lakse, brzo sam naleteo na kamp...
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg
 
Za ovo sto sam probao izgleda dosta zahtevna. Pocinje se bukvalno samo sa kutijom sibica, a sve je potrebno. Otvarac za konzerve, noz za divljac, puska, municija... Prvi put sam izgurao dan i po, nisam bio provalio kako da nadoknadim kondiciju.. Sada u drugom pokusaju nadam se da ce ici lakse, brzo sam naleteo na kamp...
Pogledajte prilog 152533Pogledajte prilog 152534Pogledajte prilog 152535Pogledajte prilog 152536Pogledajte prilog 152537

Igra ne prasta i uzasno puno stvari mora da se kombinuje i provali sta, kako funkcionise.
 
ja se zaglavio u nekoj kolibi, pored sporeta i gojim se od srnetine i vucetine :D
 
Svaka cast kako su ovo smislili, mora na sve da se pazi jer svaki propust moze da bude fatalan.
Drugi pokusaj i pored 7-8 metaka...
1.jpg
 
Baš je izašla nova verzija. Moram reći da sam se dosta zabavio.

 
Meni ovo deluje kao tip igara koje se fokusiraju na iskustvo prilikom igranja, ne na završetak.
 
da li igra ima kraj, izuzev kad crkneš, tj da li ima neki cilj koji kad postigneš, predješ igru?

Igra je early access sto znaci da idejom igre podrzavas (kupovinom) razvijanje ideje igre u kom pravcu vodi. Drugim recima igra jos nije kompletna i jos se razvija i prolazi kroz razne transformacije. Ocekuje se uskoro story mode koji ce biti od nekoliko epizoda koje ce izlaziti periodicno. Oni sto su pazarili u early access-u dobice epizodu 1 besplatno. U sandbox modu igras do iznemoglosti.


 
Ja sam do sada izbegavao survival igre, ali posle jedne partije danas mogu reci da sam se primio. :) Nikad ne bih rekao da je ovo alpha, da ne znam mislio bih da je retail. Jedino sto mi smeta je sto se ne mozes zagrejati kada trcis, to su malo zanemarili.

Mene sada zanima da li postoji slicna igra, da tezi realnosti i da kazljava propuste kao u ovde i u RL?
 
Kao sto rekoh jos dosta ce se raditi na njoj pa tako ce mozda i biti to da se zagrejes kada trcis. Kada te uhvati hladnoca napolju upali fenjer. Jedina je survival na ovaj nacin gde vuce na realnost gde su ti jedini neprijatelji priroda i zivotinje. Zombija imamo vec previse :)

Ima jos nekih ali nisam igrao npr. stranded deep koji je na ostrvima i u letnjom okruzenju takodje early access. Vidjao sam jos par ne bas u potpunosti slicnih.
 
Nema nista survival na foru The Long Dark ali najbolja sledeca u nizu survival sandboxa je The Forrest. Na povrsini je onako, ali dole u pecinama zna biti jezivo.
 
Ma kakav The Forrest, nisam mogao ni gameplay klipove da gledam koliko mi je ono sumorno i mracno, bljak.
 
hqdefault.jpg
 
najviše volim kad neko nešto pita, odgovoriš mu, i dobiješ: "ma kakvi" :)

ovo je posebna skupina survival naslova okrenutih pve-u. za razliku od recimo rust-a (kome uvek dajem prednost), ili još bolje unturned-a, a gde je gameplay određen čistim pvp-om, i gde bi doslovno insistiranje na realnosti samo razvodnjilo iskustvo, u ovakvim igrama imamo priliku da palimo vatru pomoću štapa i kanapa, da se grejemo uz vatricu dok napolju pirka tajfun i slične, manje više totalno dosadne stvari za nekog ko je navikao na interakciju sa drugim igračima.

nema puno tih naslova, i ne znam ni za jedan koji je izišao iz early access-a, ali osim spomenutih, dodao bih još i subnautic-u koja se pre svega razlikuje po okruženju, mada nivo detalja i realnosti definitivno nije kao u the long dark-u.

ali, ako tražiš baš igru koja tezi realnosti i da kazljava (šta god to značilo) propuste, možda je najbolji naslov space engineers, samo što za njega treba besna mašina da bi to imalo smisla, a i više vuče na inžinjeriju nego na survival :)
 
hvala na preporuci za project zomboid,steta sto nema AI range da se podesava i da se izmuze da radi i na slabijim racunarima,koliko citam treba dobar kvadkor da bi tecno islo...

edit: konkretno mislim na malo starije i slabije laptopove za koje bi ovo bila sjajna igra.
 
Nazad
Vrh Dno