Šta je novo?

Koja tastatura?

dumus

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2007
Poruke
44
Poena
309
Drustvo,
doslo vreme da sinu uzmem novu gaming tasturu (do sad je imao A4-X7 G600) uglavnom igra LOL i CS.
Izbor se trenutno sveo na dva modela (treba da bude svetleca - po mogucstvu da se regulise osvetljenje):
Logitech G105 ili komplet CM Devastator (mada nece da menja svog X7-747 misa).
Sta mislite o ovome ili mozda imate neki bolji predlog (cenovni rang nije bas sjajan, ali sta je tu je 30 -40e).
pozzz
 
Devastator, mis nece da se baci. :)
 
Meni je na G105 iritantan G1 makro taster, jer je preblizu Esc, pa mi se dešava da ih pomešam.
 
I ja sam imao isti problem dok sam imao G105. Prvo što me je iritiralo je CoD MW logo, a onda G tasteri koji mi nisu služili nizašta, osim da ih pritisnem kad omašim Eskejp ili Šift.
Zamenio sam je Džinijusom KB-G265. OK tastatura. Ima YU raspored tastera + 8 multimedijalnih i 2 USB porta, ali mi je vremenom dosadilo plavo pozadinsko osvetljenje.
Gotovo da sam kupio Bladi 120, ali sam onda video najavu za CM Supresora. Belo pozadinsko osvetljenje, bolje postavljeni makro tasteri, i najverovatnije YU raspored tastera, pošto najavljena samo za istočnoevropsko (i rusko) tržište. Jeste da će verovatno moći da se kupe dve B120 za jednog Supresora, ali ću najverovatnije sačekati sa kupovinom dok ne vidim kakav će biti novi CM.
 
Uuu ova mi se svidja, sad je trilema :eyebrows:

Dzaba sto mi se svidja kad je nigde nema.
Pajz sad : uvoznik je uvezo CELIH 50 kom. (mozete da predpostavite kolko dugo je trebalo ta VELIKA kolicina da se proda),
tako da se ne zna da li ce jos uvoziti OVE godine (daj boze dogodine.....) . Zemljo SRBIJO ...................................:wall::wall:
 
Poslednja izmena:
Tačno. Nema je nigde. Kontaktirao sam jednu beogradsku prodavnicu računara, i pre neki dan su mi odgovorili da u poslednjem uvozu A4Teka nije uvezena i B120 tastatura. Stigla im je A4-Q100, takođe iz Bladi serije, sa crvenim pozadinskim osvetljenjem, pa vidi da li ti možda ona odgovara. Košta oko 1000 dinara manje od B120.
 
LJudi koja sreca,
nahvatao sam zadnji komad u Nisu!!!! Juce stigla.
Tastatura je stvarno bruka za te pare .....
Eno klinac ne moze da se odovoji od nje.
A sad nesto novo kao tema :
Isto to al malo drukcije, treba mi tastaura za mene (za obicno kuckanje) al da ima pozadinsko osvetljenje (sa regulacijom). Da li je Logi G105 isto sto i G103 samo sto ima pozadinsko osvetljenje. Posto su G103 nahvalili kao odlicnu tastauru za kucanje, razmisljavam se da uzmem G105 (zbog cene) K740 ne dolazi u obzir zbog cene .
Sta mislite ?????
 
Novi favorit :
Genius KB-G265.
Kazu da je sasvim pristojna za kucanje, plastika dosta solidna a i osvetljenje kazu da nije lose. Jel ima neko iskustvo sa njom???
 
Ja sam je imao našto više od godinu dana. Promenio sam je zato što mi je dosadilo plavo pozadinsko osvetljenje.
Inače, sasvim OK tastatura. Ima YU raspored tastera, 8 multimedijalnih za koje nije potreban nikakav dodatni softver, i dva 2.0 USB porta. Tasteri su relativno mekani i nisu bučni. Osvetljenje nije prejako. Neće smetati u mraku. Malo više se ističu dve LED "trake" na palm restu i statusni LED-ovi, ali po meni to nije ništa strašno.
Jedino što je trebalo da naprave duži palm rest.
 
Dobio komplet Devastator za rodjendan i reponja otegao papke posle jednog dana, a i taj jedan dan nije uopste koristen zbog manjka vremena(30 minuta surfa i pusten film). Tastatura je radila ok ali ni nju nisam nesto koristio. Ono sto mi je malo zasmetalo jeste to sto su tasteri skoro necitljivi dok se ne upali osvetljenje.
Sa druge strane 2 A4Tech misa mi besprekorno rade godinama, ali to uzmite sa rezervom jer zbog hronicnog nedostatka vremena ne stizem da se igram pa je u pitanju pretezno umereno koristenje za CAD, Office, surf itd.
 
a koliko je ova B120 bucna kada se kuca po tasterima?......i kada se tasteri nesto energicnije pritiskaju prilikom igranja,npr street fighter 4 :) ?

da li mi mozete predloziti neku gejmersku tastaturu koja je nesto kvalitetnija,da je necujna ili sto je moguce tisa prilikom kucanja,da ima naslon za dlanove i da joj tasteri svetle (pozeljno crveno,a da je ona crna)? :D
 
au,sto dobro izgleda,gledajuci slike i specifikacije...

ali to mi deluje kao neka teska egzotika,sto se tice dostupnosti u nasim IT prodavnicama......na koje oglase si mislio?
 
Meni je bio obrnut slucaj. Misonja je jako brzo crkao ali mu je radilo osvetljenje a tastatura je normalno radila.
Zamenili su mi komplet i za sada sve radi ok mada je upotreba minimalna a o ozbiljnom gejmingu i ne pomisljam zbog nedostatka vremena. Jedino intezivnije koristenje je bilo pre par noci dok sam kucao jedno 6h i posluzila je solidno. Na poslu imam moju staru Logitec tastaturu koja je vec presla 10 godina i jos uvek sjajno radi i ujedno je najbolja tastatur na kojoj sam za sada imao prilike da radim. Nemam pojma koja je oznaka ali svakako cisto sumnjam da se jos uvek proizvodi. Sa A4 Tech imam sjajna iskustva sa njihovim starijim skupljim misevima ako ti nesto znaci kao informacija.

P.S. Da se nadovezem na kolegin post. Ako Devastator tastatura treperi to je ozbiljan problem jer se slova na tasterima ne razaznaju skoro uopste ako svetlo nije upaljeno. Ja licno nemam taj problem na mom kompletu, ali sa druge strane svetlo mi stalno svetli dok je ukljucen komp pa nije iskljuceno da ce poceti posle nekog vremena tako da se ponasa.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu.. Šta trenutno dobro od tastatura ima da se kupi kod nas?
Uslovi koje treba da zadovolji su:

- full size (sa odvojenim INS i DEL tasterima)
- YU raspored
- pozadinsko osvetljenje
- koristiće se prvenstveno za kucanje (programiranje i tekst)

Dodatna zapažanja:
- Logitech K800 mi se ne sviđa zbog plitkih tastera (i nakalemljene podrške za YU slova)
- pre par dana kupio sam CM Storm Devastator komplet, ali mi se ne sviđa (tasteri su nestabilni - samo spuštanje prstiju na njih proizvodi glasan zvuk i tasteri se pomeraju levo-desno - deluju rasklimatano, pozadinsko osvetljenje mi se takođe ne sviđa - bilo bi dobro da svetli samo taster, a ne da blješti i sve oko tastera, takođe voleo bih normalan font na tasterima, a ne neki "Star trek" nečitljivi derivat).
Takođe mi se ne sviđa i slabo izraženo obeležavanje tastera F i J (za pozicioniranje kod slepog kucanja)

Cena tastature nije bitna stavka - raspoložen sam da platim koliko treba, ali da dobijem ono šta želim... pretpostavljam da će to biti neka mehanička tastatura sa YU rasporedom - ali ne nalazim ih nešto u ponudi... Šta da tražim?
 
Poslednja izmena:
Pogledaj odgovor na predhodnoj strani za Genius KB-G265.
Ako još neko ima iskustva sa njom bilo bi lepo da okači ovde na forumu.
Najgore je to što se tastature sa osvetljenjem sada prave više za gejmere nego za nas smrtnike :type: .
Možda Logitech Illuminated Keyboard K740, ali preskupa i pretanka za moj ukus.
 
Nazad
Vrh Dno