Šta je novo?

Kako sam prevaren od strane ALTI doo

copycat

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2005
Poruke
279
Poena
319
Evo ovako...

U ponedeljak sam preko Emmi colcentra porucio napajanje LC Power LC420H-12 V1.3 po ceni 2299 dinara, kada mi je receno da ce napajanje biti isporuceno u cetvrtak tj. danas i zaista jutros oko 10 i 30 kurir City expressa je doneo napajanje i naplatio mi tih 2299 dinara koliko bi trebalo da bude naplaceno poruceno napajanje.

Dodjem kuci raspakujem paket kad... umesto napajanja LC Power LC420H-12 V1.3, poslato mi je napajanje Rhino Light Core RX420H-12. Pogledam maloprodajni racun koji sam dobio uz paket i na njemu uredno je navedeno napajanje koje sam porucio, a ne ono koje sam dobio. Inace Rhino Light Core RX420H-12 je po cenovniku jeftinije i kosta 2099 dinara.

Odmah, desetak minuta od pruzimanja, pozovem Emmi kolcentar, objasnim o cemu se radi i dobijem odgovor da ce u toku dana poslati kurira da posiljku preuzme, vrati je u maloprodaju koja mi je napajanje poslala, pa ce mi kada napajanje stigne ako je sve u redu poslati novac natrag.

Pa sad vidite... Znaci prvo su mi namerno ili slucajno isporucili nesto sto nisam porucio, naplatili mi skuplje od onoga koliko kosta i na kraju ja cu morati da cekam 10ak dana da mi vrate moj novac!!

Mozda se ne radi o velikom novcu, iako su u pitanju dve prosecne dnevnice u Srbiji, ali su me iz ALTI-ja prvo prevarili, a zatim i cu morati da cekam da mi novac vrate cime ce me jos dodatno i ostetiti jer ja i dalje nemam ono sto sam platio, a nemam ni novac kojim sam platio.

Inace kurir se nije pojavi danas da preuzme posiljku koju treba da vratisto ce jos za jedan dan najmanje produziti ovu igru.
 
Pre mesec dana stupio je na snagu novi Zakon o zaštiti potrošača.

Pročitaj ga informativno a onda pazi dobro - poneseš napajanje i fiskalni račun (dobio si fiskalni?) i odeš u najbližu prodavnicu, ispričaš šta se desilo, lepo ih zamoliš da ti vrate novac na licu mesta ili da ti daju neko napajanje koje tebi odgovara.
Znači, MORAJU da urade ili jedno ili drugo. Izbor je tvoj.

Ako krenu da zavlače - podesti ih na Zakon gorepomenuti. Iskuliraj, 100% ćeš to rešiti samo uradi kako sam ti rekao.
 
Ista situacija, porucim HAMA HDMI kabl od 1900din...dobijem fastasia od 200din...pozovem kazu isto sledece nedelje docice kurir...reko sledece sta? malo se posvetim razgovoru i sutra je na mojoj adresi stigao hama kabl i preuzeli su ovaj njih...
 
Uradi ovo što ti je Broz predložio.
Skokni do Kozjačke sa napajanjem i računom i fino zatraži svoj novac nazad.
Tamo se izgleda neko zeza i pakuje kako mu padne na pamet.
 
Ista situacija, porucim HAMA HDMI kabl od 1900din...dobijem fastasia od 200din...pozovem kazu isto sledece nedelje docice kurir...reko sledece sta? malo se posvetim razgovoru i sutra je na mojoj adresi stigao hama kabl i preuzeli su ovaj njih...

hahaha opasan si ti kad su kuriri u pitanju :D
 
Ja sam skoro mesec dana čekao naručeni eksterni hard od pc practica, nije ni stigao.Naručim drugi model i naglasim za garantni list od 36 meseci, hard stigne ali ne i garantni list na 36 meseci. Pošaljem mejl, odgovore sutra šaljemo kurirom. Evo prošlo 20 dana kurir ne dolazi. Pošto pc practic radnje nema kod mene je odem u winwin radnju i uzmen garantni list.
 
Ne vidim kako su te prevarili? Rekli su ti da ce ti zameniti, sad cekaj. Ako ti ne zamene i krenu da te zavlace nedeljama, onda otvaras ovakve teme.
 
Verovatno je greškom spakovano. A pošto je išlo preko call centra, moglo je biti poslato iz bilo koje altijeve radnje. (iz bilo kog winwina, emmija, pcpractica), tako da je emmi najverovatnije tu najmanje kriv.
 
Uh, što ne poslaše nekog Seasonica greškom ??
 
A opet mozda neko hoce da ih sabotira, da prlja casno ime emija i altija :hump:
 
Ne vidim kako su te prevarili? Rekli su ti da ce ti zameniti, sad cekaj. Ako ti ne zamene i krenu da te zavlace nedeljama, onda otvaras ovakve teme.

Bas mi je drago zbog tebe. Znaci prevare me, ja posteno platim i onda cekam da mi oni vrate pare koje su mi na prevaru uzeli.;) Mozda bih trebao i da im se izvinim?

Kakva prevara! Sigurno su hteli na tebi da zarade tih 300 RSD...

Ne radi se o 300 din, masis poentu. Jos malo pa ce poceti kao oni o kojima se pise u temi o Limundu, Kupujem prodajem, da salju zapakovane cigle i cepanice. Uostalom o kolikoj god sumi da se radi nije bitno, bitna je namera. I da siguran sam da bi ti cutao o tome.

A opet mozda neko hoce da ih sabotira, da prlja casno ime emija i altija :hump:

100% :D
 
Poslednja izmena:
Stvarno, jel bi se zalio da su ti poslali Seasonic-a? :)
 
Ovakva tema može da bude opravdana samo u slučaju da je bio neki artikal koji je jako redak i hitno neophodan, pa je ceo gubitak zapravo u čekanju da se obavi zamena jer je poslat neodgovarajući, ostalo sve nema previše smisla.

Kao što su drugi napisali, odnese se u najbližu radnju i zameni ili sačeka kurir ili im se prosto vrati kao neodgovarajući artikal i traži povraćaj para, a napajanje koje može da se kupi na svakom ćošku uzme u drugoj radnji.

Ali OK, poštujem činjenicu i da se na tome svemu nepotrebno troše vreme i živci, te da je copycata verovatno to više iznerviralo nego činjenica da je poslato pogrešno napajanje. Bar se nadam da je tako. :d
 
Ta dva napajanja imaju slicne kutije koliko znam, neko je verovatno u brzini spakovao pogresno. Desilo se i meni jednom nesto slicno, zamenili su bez problema...
 
Preteruješ, vidi se iz aviona. A samo ti znaš razlog što to radiš.

Evo u ovoj temi se pominje lik koji to isto radi, posalje "pogresno", pa ga posle juris da ti vrati pare, i svi su ga okarakterisali kao prevaranta. Problem je sto je ovo ALTI, a njih zbog visih ciljeva nesmes tako nazivati.

Ali OK, poštujem činjenicu i da se na tome svemu nepotrebno troše vreme i živci, te da je copycata verovatno to više iznerviralo nego činjenica da je poslato pogrešno napajanje. Bar se nadam da je tako. :d

Stvar je upravo u tome, pogresili pa sta, vrate kurira preuzme posiljku, vrati novac i cela prica gotova za po' sata. A ovako, bez ikavog izvinjenja (nisam ga ni ocekivao iskreno govoreci), ja moram da se jurim sa njima, dodatno trosim zivce, vreme i novac, da bih dobio svoje pare natrag.

Ali tako je to u ovoj nasoj jadnoj zemlji Srbijici...

Inace jos uvek niko nije dosao da pruzme napajanje.
 
Ta dva napajanja imaju slicne kutije koliko znam, neko je verovatno u brzini spakovao pogresno. Desilo se i meni jednom nesto slicno, zamenili su bez problema...
 
copycat, nisi ni sačekao da probaš da rešiš problem a već si otvorio temu "kako sam prevaren od ALTI doo" pa se iz takvog pretencioznog naslova očekuje prevara a ne prepust ili previd, kapiraš razliku?
A da si otpakovao i pogledao paket, što nije obaveza nego preporuka, video bi odmah grešku, ne bi uzeo paket, ne bi dao pare, a možda bi otvorio temu "kako je ALTI doo pokušao da me prevari" :d
 
Ja bih cutao i pravio se lud pa nek cesu glave kad im se ne bude slagalo stanje :D
I kad bude trebala garancija nesto, a ti nemas dokaz o kupovini :D

copycat, nisi ni sačekao da probaš da rešiš problem a već si otvorio temu "kako sam prevaren od ALTI doo" pa se iz takvog pretencioznog naslova očekuje prevara a ne prepust ili previd, kapiraš razliku?
Ako treba da ceka 10 dana da oni provere, po njihovim recima, to jeste prevarica.
Jer ce se to sigurno oduziti u mesec i nesto... mene su cimali za neku glupost, koju imaju na stanju, i koja im se uopste ne prodaje, da zamene iako im je servis deklarisao da treba zamena!
Pilicarizam!
 
To se slazem, mada ne znam da li dozvoljavaju.
Porucivanje online ne volim ni u Nemackoj, kamoli u Srbiji ;)
 
Da si lepo procitao prvi post video bi da sam preduzeo korake da korake da se stvar razresi. Deset minuta po prijemu paketa zvao sam kolcentar Emmi i prijavio da mi je poslato pogresno napajanje i od tada pa do sada od njih sam samo u dva navrata dobio obecanje da ce kurir doci da preuzme posiljku. Upkos obecanju jos se nista nije pomerilo sa pocetne tacke, tako da se stice utisak da i nisu bas voljni da situaciju rese, ili bar da zele resenje problema da prolongiraju sto vise.

Draga stvar sto se tice kurira, ocigledno da nemas puno posla sa njima. Retko koji, da ne kazem vecina ili ni jedan ti nece dati da otvoris posiljku pre nego sto platis, a kada je i otvoris pred njim otvorenu je sigurno nece uzeti natrag.

Dzi budi objektivan pa reci da li je ovo prva tema sa kako ti kazes "pretencioznim" naslovom. Naslov je napisan, onako kako se ja osecam u ovom slucaju, a da nisam jedini pokazuju ti jos par postova ljudi sa slicnim iskustvima.

Protumaci mi ti sled dogadjaja:

posalju ti nesto sto nisi porucio -> naplate ti vise nego sto kosta -> zavlace te u ispravljanju predhodno ucinjenog
 
Poslednja izmena:
Ček, aj ti budi objektivan pa razmisli možda je puka greška onog što je pakovao a ne smislena namera da te neko prevari kao što si je predstavio u naslovu i prvoj poruci?
 
nije prevara. ali nekorektno ponasanje prema kupcu jeste.ako nista vise morali bi kao kupca da ga ispostuju i da to odmah rese. a kako copy rece slagali su ga i za kurira koji to treba da preuzme?..i jos posle da ceka 10tak dana da mu vrate pare - a sve zbog njihove greske?
 
Zasto nije nemoguce da su jednostavno pogresno upakovali? Imaju dosta isporuka i apsolutno au greske moguce. Prihvatili su iz prve da zamene, osnosno vrate novac i bice sve ok... Nema potrebe za buku i viku "prevara", jer jednostavno to nije.
Sta bi bilo da su poslali duplo skuplji proizvod? Koliko ljudi bi se onda zalilo i vikalo "prevara" ?
 
Poslednja izmena:
Da mu vrate novac ali tek za 10tak dana? I pri tom rekli da ce kurir doci da preuzme-a kurir se ne pojavi? I to sve u sitauciji koja je nastala njihovom greskom? Po cenu gubljenja nesto svog novca ako je potrebno-morali bi to odmah da zavrse a ne za "10tak dana"..opet istina - otvarac teme je ocigledno u afektu otvori temu sa malo "tezim naslovom"

da rezimiram - ja generalno od bilo kog prodavca (kada prodavac sam pogresi) ocekujem da to korektnije zavrsi i odmah. A ne da bude "pogresili smo ali pare cemo vam vratiti kroz X dana..."
 
Nazad
Vrh Dno