Šta je novo?

Kako sam prevaren od strane ALTI doo

Ako mene pitate, veći prevaranti su, po skali prevaranata, ovi iz kurirske službe ako "ne dozvoljavaju" da se paket otvori i proveri.
Zato je stradao i onaj s ciglom...
 
jos da moze nesto da se kupi tipa odes uzmes, poslacu ti pare za 10 dana kurirom...
 
Ako mene pitate, veći prevaranti su, po skali prevaranata, ovi iz kurirske službe ako "ne dozvoljavaju" da se paket otvori i proveri.
Zato je stradao i onaj s ciglom...

Nema kurirska služba ništa sa time šta se šalje, dogod to što se šalje ne krši osnovna pravila o slanju (tipa, ne može zapaljivo, eksploziv, biohazard,...)
Oni su tu samo posrednici koji ti naplate uslugu, a ti se posle juri sa onim što ti je poslao.
Potpuno je besmisleno nazivati ih prevarantima, prevarant je onaj koji ti pošalje ciglu umesto napajanja, a ne onaj koji ti je isporuči.
 
Zato što neće sebe da dovode u situaciju da se onaj koji prima paket "predomisli" po otvaranju istog, njima je to čist gubitak, a nemaju sa tim ništa.
 
Verovatno su u radnji koja ti je poslala pokusali da ispeglaju stanje, jer su poslato imali viska, a poruceno manjka.Ranije je neko dobio skuplje i nije se bunio.Veliki problem je kod njih veoma nezadovoljni prodavci koji rade jako traljavo ali ima druga tema o tome.
 
Ako mene pitate, veći prevaranti su, po skali prevaranata, ovi iz kurirske službe ako "ne dozvoljavaju" da se paket otvori i proveri.
Zato je stradao i onaj s ciglom...

Jasno,ali ne mogu oni da ti zabrane da ga otvoriš,a to što neće da čekaju pa ne platiš im dok ne otvoriš paket,a ako se i dalje bune jednostavno ne preuzmeš paket...
 
Kuriri su posrednici samo...nema on veze sta je unutra niti ga zanima....njegovo je samo da ne razbije i donese paket u mint stanju na lokaciju....ti se kasnije cimaj sa onim ko ti je poslao....
Tako je svuda u svetu...
 
Неће да дају пакет док не платиш, пре пар година сам тако добио хард, тип није дао да отворим без пара па сам му дао паре али је морао да сачека да отворим, погледам како изгледа споља и онда сам га пустио да оде. Да је било оштећење, направили бисмо записник а после како буде, да ли ће он да врати или ћу да им јавим па да шаљу другог ... није мој проблем.
 
Kuriri su posrednici samo...nema on veze sta je unutra niti ga zanima....njegovo je samo da ne razbije i donese paket u mint stanju na lokaciju....ti se kasnije cimaj sa onim ko ti je poslao....
Tako je svuda u svetu...
A kad razbiju i polupaju paket, onda nikom ništa? Liku ovde na forumu razbiše GS3 i ništa...
 
Izvini, poslali su po kuriru - trebalo je da otvori i proveri paket a ne temu na forumu...
Lično iskustvo: poručim robu u Altiju vrednosti 120k (za firmu), kurir iz City-ja je dovozi, i ja ga pitam da li mogu začas da pogledam pakete da vidim da se nešto nije oštetilo prilikom transporta. Au kako me je pogledao lik i krenuo da urla da nema šanse on mene tu da čeka ja nešto da proveravam...
 
Sta ocekujes od neobrazovanog coveka koji nije uradio nista od svog zivota i radi posao koji ne voli i lose je placen.
 
Poslednja izmena:
A kad razbiju i polupaju paket, onda nikom ništa? Liku ovde na forumu razbiše GS3 i ništa...
Procitao si valjda sta sam napisao ...(njihovo je samo da ne razbiju paket)
Ne branim ja kurire samo kazem da nisu u obavezi da te cekaju da otvaras paket ili sl.
Decko je dobio pogresnu stvar...nije ostecena....nije kurir za to kriv sto isto tako u altiju rade nezainteresovani i nepazljivi likovi....koji su isto kao i kuriri smesno placeni...i generalno sve u zemlji boli bas za sve, najgore na kraju mi prodjemo zadnje karike na lancu - kupci ....
 
Kakva prevara! Sigurno su hteli na tebi da zarade tih 300 RSD...

Nije 300.00RSD, već 200.00RSD...

LC Power LC420H-12 V1.3 po ceni 2299 dinara, kada mi je receno da ce napajanje biti isporuceno u cetvrtak tj. danas i zaista jutros oko 10 i 30 kurir City expressa je doneo napajanje i naplatio mi tih 2299 dinara koliko bi trebalo da bude naplaceno poruceno napajanje.
Dodjem kuci raspakujem paket kad... umesto napajanja LC Power LC420H-12 V1.3, poslato mi je napajanje Rhino Light Core RX420H-12. Pogledam maloprodajni racun koji sam dobio uz paket i na njemu uredno je navedeno napajanje koje sam porucio, a ne ono koje sam dobio. Inace Rhino Light Core RX420H-12 je


@Copycat

Čoveče vidiš li da je došlo do poptuno slučajne nenamerne greške? Napajanja se zovu skoro isto, koštaju slično i desilo se. Nije opravdanje za njih, ali nema ni razloga da tako reaguješ.
Procedura ja da oni
1. dobiju pare od kurira
2. to proknjiže na svoj račun
3. izdaju nalog za povraćaj tvojih 200RSD
4. pošalju ti 200RSD
I to zaista traje do 10 dana, i možda 1 dan manje može.

Ja za ovo ne bi ni pokretao temu, zaista.
 
Nema otvaranja pre placanja vise nigde ja mislim. Nekad je moglo, ali su valjda nestajali delovi paketa u tom procesu, pa su iz kurirskih centrala to zabranili svojim radnicima.

Sto se tice ove situacije, kapiram da je blizu nemoguceg da je to namerna prevara. Ali iz ugla kupca jeste lose iskustvo zbog nezasluzenog cekanja.
Ne moze tu sada ne znam sta. Mogli bi eventualno da urade nesto na svoju stetu kako bi to brzo ispravili, ali im verovatno random kupac nije toliko bitan, pa nece.

Ja sam cesto kupovao kod njih, i meni nikad nisu to uradili. A drugu su jednom dali duplo vise rama nego sto je platio, tako da eto, ima i toga.

Ali poslali su mi jednom plocu koja nije imala sve kablove, a imala je i jos neke vidljive tragove otpakivanja, iako za graficke, ploce, napajanja uvek pisem u napomeni da necu nikakav outlet ili nesto slicno, ne bih li tako smanjio sansu za coil whine. Na kraju sam je vratio, a proces Vracanja je potrajao preko 10 dana, od cega sam kurira za preuzimanje cekao tipa 7.
 
Ovo je verovatno prevara veka :)
 
Nije 300.00RSD, već 200.00RSD...

LC Power LC420H-12 V1.3 po ceni 2299 dinara, kada mi je receno da ce napajanje biti isporuceno u cetvrtak tj. danas i zaista jutros oko 10 i 30 kurir City expressa je doneo napajanje i naplatio mi tih 2299 dinara koliko bi trebalo da bude naplaceno poruceno napajanje.
Dodjem kuci raspakujem paket kad... umesto napajanja LC Power LC420H-12 V1.3, poslato mi je napajanje Rhino Light Core RX420H-12. Pogledam maloprodajni racun koji sam dobio uz paket i na njemu uredno je navedeno napajanje koje sam porucio, a ne ono koje sam dobio. Inace Rhino Light Core RX420H-12 je


@Copycat

Čoveče vidiš li da je došlo do poptuno slučajne nenamerne greške? Napajanja se zovu skoro isto, koštaju slično i desilo se. Nije opravdanje za njih, ali nema ni razloga da tako reaguješ.
Procedura ja da oni
1. dobiju pare od kurira
2. to proknjiže na svoj račun
3. izdaju nalog za povraćaj tvojih 200RSD
4. pošalju ti 200RSD
I to zaista traje do 10 dana, i možda 1 dan manje može.

Ja za ovo ne bi ni pokretao temu, zaista.


Zaista ne bi bilo potreba da se pokrece ova tema da su imali bar malo razumevanja i zelje da isprave svoju "gresku".

Prvo, mogli su da vrate kurira koji mi je doneo paket, da napajanje preuzme nazad meni vrati pare i nikom nista, jer ja nisam porucio Rhino vec LC power napajanje, a kolcentar sam obavestio 10 minuta posto mi je kurir doneo paket. Na taj nacin ispravili bi gresku, ja ne bih sumljao da je greska u pitanju, napajanje bih kupio na drugom mestu ugradio ga gde treba. Sve bi proslo po onoj narodnoj i vuk sit i ovce na broju. Umesto da se desi ovo predhodno zenska osaba se kolcentra je samo ponavljala takva je procedura i pri tom bila vrlo drska.

Drugo, kada sm video da kurir nije dosao po napajanje pozvao sam da kolcentar ponovo. Opet bez izvinjenja sto nije uradjeno kako je obecano, ali barem normalnijim i uljudnijim tonom receno mi je da ce kurir doci sutradan, u petak. Danas je subota, napajanje nije otislo ni danas a kada sam pozvao emmi uz izvinjenje obecano mi je da ce ispitati zasto je kurirska sluzba zakazala i da ce napajanje biti otpremljeno verovatno?! u ponedeljak, sto ce biti peti dan kako je sam im dao novac za dzabe, a pritom procedura povracaja jos nije ni zapoceta.

Trece danas sam ponudio da mi ostave ovo napajanje samo da mi posalju drugi racun na kome je upisano Rhino napajanje zbog zbog garancije a da se ja odricem svojih 200 dinara vise naplacenih. Nije ni to moglo. Onda sam ja ponudio da odnesem napajanje u najblizu radnju i na taj nacim ubrzam proces i dobio sam odgovo da napajanje mora da se odnese u maloprodaju iz koje je fiskalni.

E sad ja to gledam ovako... Pogresiti nije problem ali kad neko pogresi potrudi se da gresku ispravi sto pre i sto bezbolnije po onog ko zbog greske trpi. U ovom slucaju iz Altija nisu ni pokazali volju da gresku uopsste, isprave tako da sam ja stekao utisak da greske nije ni bilo tj da je u pitanju namera.

Odatle i tema i naslov.
 
Loool, potpuno sam zaboravio na to, e to su vec dve najvece svetske prevare :d

Da li ti uopste razumes znacenje reci "prevara" ? Kupio sam pre godinu dana GTX660 za 130e sa kupujemprodajem, dobio neispravnu noname kartu staru 10 godina, nikada nisam tog coveka nasao. To se zove prevara i to je po nasem zakonu sitna prevara gde panduri uopste nece da reaguju. Niko ovde nije nasamaren i prevaren, stvar ce se resiti, nista sto je nenormalno i prvi put vidjeno u nekoj trgovini.

Ovaj thread postoji samo zato sto neko ima previse slobodnog vremena u zivotu, isto kao i za torbu koju sam prodao da bih jedva nasao ono prikazano na fotki kad mi je vracena, to je unutrashnji deo rucke koji se ne vidi osim ako je ne okrenes naopako i uperis reflektor od 300W. Ako ti mislis da sam ja to namerno uradio da bi se blamirao za sitne pare, a zna me pola doruma i ovde sam od prvog dana, i ti bi trebalo da se zaposlis nesto pametno da radis.
 
Poslednja izmena:
Malo mi simptomatično sa ovim "prevarama" u poslednje vreme, prvo devojka koja je potpisala paket gde se za dinar dobija L520, ona dobila L630, viče prevara, sad ovo...
 
Vidim ti si bas u poslu do guse i nemas kad da komentarises bez veze po forumu;)
 
Ček, aj ti budi objektivan pa razmisli možda je puka greška onog što je pakovao a ne smislena namera da te neko prevari kao što si je predstavio u naslovu i prvoj poruci?

Na tu temu već može i da se filozofora.. :) Recimo ti meni pozajmiš 1.000 evra i ja ti ne vratim.... Ne zato što sam imao "smislenu nameru" da te prevarim, već zato što NEMAM iz ovog ili onog razloga....
Pretpostavljam da će ti biti mnogo lakše, i da ćeš preći komotno preko toga :D

Inače slažem se da je naslov teme "prejak", ali nekako mi se čini da kupci i korisnici usluga uvek nekako treba da imaju razumevanja prema prodavcima...Možda je čoveku trebalo to napajanje da bi završio neki posao... ko plaća izgubljenu dobit ?
I ne znam kada se desilo da mi, kupci, nekako ostanemo " u plusu", hoću da kažem da prodavci retko kada naprave propust na svoju štetu...
 
Možda je čoveku trebalo to napajanje da bi završio neki posao... ko plaća izgubljenu dobit ?
I ne znam kada se desilo da mi, kupci, nekako ostanemo " u plusu", hoću da kažem da prodavci retko kada naprave propust na svoju štetu...

Pa sve i da mu je trebalo da završi neki posao hitno, završio bi ga i sa ovim što je dobio, nije da je poručen ne znam kakav specijalan uređaj koji ne odgovara po specifikaciji/portovima ili šta god. Stvarno ću početi da sumnjam u teorije zavere kada u isto vreme krene negativna kapmanja protiv neke firme u više tema sa bombastičnim naslovima...

BTW, inače - da, treba imati razumevanja da se greške u isporukama dešavaju, jer tamo isto rade ljudi kao što su i vaši brat, sestra, roditelji, koji će zbog te greške koju su napravili možda biti kažnjeni ili im se odbiti od plate, a tek ako je neki ozbiljniji iznos u pitanju pa kupac umesto da reši to sa njima direktno, digne frku po forumima, negativan marketing i sl... mogu i bez posla da ostanu koji im, kakav god da je, veoma znači.

Devojka u Emmi call centru je uvek bila ljubazna kada sam ih zvao, a ako je i ostavila utisak drskosti, pretpostaviću da je to iz frustriranosti koja nastane kada vas neko zove povodom nečega što ne možete da mu rešite na drugi način nego pominjanjem navedene procedure i on insistira na tome, pa mu morate ponoviti više puta identičnu rečenicu 'procedura je takva i takva, biće rešeno tako i tako' a on hoće da mu rešite odmah.

Zaista ne vidim zbog čega se očekuje da call centar u Čačku vrati CityExpress ili kojeg već kurira koji je bio pre 10 min na vrata da ispravi neku grešku, pa taj kurir ima svoju rutu i obaveze, nije on lokalna Altijeva dostava, nego zasebna firma koja radi svoj posao. Doći će ponovo kad mu upute nalog da pokupi pogrešno isporučenu robu i to je to. Malo strpljenja i dobre volje je sve što je potrebno. Ali OK, svako ima pravo da živi i radi kako misli da treba, a mi ovde naklapamo nedelju dana za 200 din razlike u ceni. :d

Evo, recimo moj primer od pre nekoliko godina - poručim iz Repromarketa neku HAMA kutiju za diskove od 2000 RSD i kurir dođe i naplati mi samo dostavu - jesi li siguran da nema otkupa, nema. Okrenem telefon, pozovem prodavce, pitaju jesam zadovoljan, jesam, odlična je, sad mi samo pošaljite uplatnicu da vam platim i artikal, a ne samo dostavu. :) Izvinili se ljudi, uz pohvalu što sam se javio, njihova je greška, uplatio sam novac i idemo dalje.
 
Pa ako nece da saradjuju ti ih zovi i odmah saseci problem u korenu. Reci da ces ih prijaviti poreskoj upravi. Ja tako radim. Jer nece, ne moze? Ok odoh do poreske i onako je blizu :) Da vidis kako moze odmah istog sekunda. Moja topla preporuka.
 
Zato uzimam od madjara sa KP koji imaju 150-200 ocena, niko se ne zali, cene uvek jeftinije od domacih, stize sve u roku od 24h, eventualno 48h ako je vikend/praznik/vremenska nepogoda u pitanju, postarina uvek fiksno 250-300din ma sta god da je, moze placanje u evrima, ili odmah im uplatim na racun njihov, a vecina njih je super predusretljiva pa plate oni postarinu, isto i kada prodajem, najbolju saradnju imam sa fizickim licima iz tog reona.
 
Mislim da su neki ovde (ne sumnjam iz najbolje namere) promašili temu.

Niko ovde ne komentariše da li je greška namerna ili slučajna. TO NIJE BITNO.
Bitno je da li je greška napravljena ili nije. To pod 1.

Pod 2, kupac nema šta da čeka procedure, knjiženja i rasknjižavanja. To je besmislica i izmišljotina neodgovornih trgovaca. Nema šta on tebi da objašnjava knjigovodstvo. Firma treba da ispravi svoju grešku a eventualnu štetu snosi odgovorno lice a ne kupac.

As simple as that.
 
Zato uzimam od madjara sa KP koji imaju 150-200 ocena, niko se ne zali, cene uvek jeftinije od domacih, stize sve u roku od 24h, eventualno 48h ako je vikend/praznik/vremenska nepogoda u pitanju, postarina uvek fiksno 250-300din ma sta god da je, moze placanje u evrima, ili odmah im uplatim na racun njihov, a vecina njih je super predusretljiva pa plate oni postarinu, isto i kada prodajem, najbolju saradnju imam sa fizickim licima iz tog reona.

Potpuno se slazem,trgovina s madjarima i opste sa ljudima iz Vojvodine je na visokom nivou,valjda zbog tog evropskog mentaliteta a ne balkanskog.
 
Nazad
Vrh Dno