Šta je novo?

Sta posle nexus 7 2012?

brancic

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2008
Poruke
789
Poena
330
Zeleo bih da menjam svoj nexus, zelja mi neki sa malo vecom dijagonalom ekrana. Cekao sam da vidim ovaj novi NEXUS ali burazeru PRESKUP!!! ,plafon koji bih jao mogao da izdvojim je nekih 35000 din i to samo na rate tako da neke kombinacije preko KP padaju automatski u vodu. Gledao sam LG G PAD on je nekih 28000 din, gledao sam i ovohttp://www.benchmark.rs/transformer_pad_16gb_crni_dock_-_tf103c-1a021a-6067 . Mada mi i ovi win tabletu nisu losi samo nisam imao prilike da ih koristim pa ne znam kako se ponasaju u praksi.

Svaki savet je dobrodosao !!
 
Ovo ti je u neku ruku i moja situacija, uskoro prodajem Nexus 7 2012.
Nije realno očekivati pojeftinjenje novog Nexusa, verzija 2013 je pojeftinila od svog izlaska do sada svega par hiljada din, a sa obzirom da će N9 32gb verzija u startu biti kod nas ~500 evra...
G Pad 8.3 je ok mašina.
Windows tableti (od 8 inča) mi nisu legli, to sam probao a 10 inča mi je preveliko.
Imaš i Galaxy Tab 3 7, i Galaxy Tab 4 8, pogledaj i njih ako nisi pa vidi da li ti odgovaraju.
Takodje i Asuse, kojih ima dosta modela sa sasvim finim odnosom uloženo-dobijeno.

Kod mene se sveo izbor što se tiče naslednika na Nexus 7 2013 i Lenovo Yoga Tablet 2 8.0, koji bi trebao uskoro da dodje i do nas.
Prvi zato što za tu cenu i dalje dobijam overal najbolji tab od 7 inča sa obezbedjenim apdejtima.
A drugi zbog 8-inčnog ekrana, monstruozne baterije što mi je bitno i po svemu sudeći ima dovoljno "soka" u specifikacijama da bude aktuelan sledećih godinu i po do dve.

Novi Nexus mi je takodje preskup a 9 inča bi mi pravilo probleme budući da tablet svakodnevno koristim i van kuće.
Tako da ga se nerado odričem, bar tako stoje stvari trenutno.
Opet nije isključeno da ću naprečac odlučiti drugačije i otići u neplanirane troškove i prilagodjavanje na veličinu taba, ipak sam postao fan nexus tableta :)
 
Nemam problem sa sa 10" ekranom , mnogo mi je malo sada 7" . mislim nije sad hendikep alo bih voleo ako mogu neki veci da nadjem. Ovi samsung galaxy S tab su bruka ali isto tako skupo.
 
Gledao sam ove jeftinije galaxy tab od 8" sto su dual core i TFT ekrani ali oni su sto se performansi tice isti kao i ovaj moj nexus 7 2012 tako da mi je apsolutno ne isplativo da menjam ,a ona nova serija S tab oni su najeftiniji koliko sam video oko 50k din .
Ne znam da li neko zna kad ce se pojaviti Asus Memo Pad 8 ME581CL kod nas koji ima full HD i 2 gb za razliku od Asus MeMo Pad 8 ME181C-1B006A koji ima manju rezoluciju i 1 gb rama
 
U idealnom slučaju ove cifre u evrima.
The Lenovo Yoga Tablet 2 for Android starts at $249.99 for the 8-inch model and $299.99 for the 10-inch model. Both models are now available for sale at Lenovo.com.

The Windows version is a bit more expensive. The 8-inch model starts at $299.99, while the 10-inch model starts at $399.99, though it does come bundled with a Bluetooth keyboard. Both models come with a free one-year subscription to Microsoft Office 365. The 8-inch model will be available at the Lenovo website in November, and the 10-inch will be available at Best Buy later this month.
 
Vozi samo tog nexusa , i da kupis najskuplji android tab neces primetiti neku razliku ja sam prodao moj za 100€ doda i kupio Samsung tab S 8.4 jeste tab brzi i nema problema sa manjkom memorije ali ipak razlika od 250€ nije opravdana cisto da budes u trendu i sebi ispunis zelju nista vise.
Jedini tab koji bi preporucio i ima razumnu cenu je MiPad
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno