Šta je novo?

Gigabyte On/OFF Charge

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,003
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Je l radi nekom ovo na 770T-UD3 ploci rev. 1.1? Ja sam flesnuo najnoviji bios (f10) i onaj drajver, al nece da sljaka, odnosno cim ubodem telefon, upali se komp, umesto da se puni dok je komp na sleep ili kad je skroz ugasen
 
Skini odavde manual na engleskom pa procesljaj malo...Pise sigurno
 
Ako mislis na ovaj 770T-UD3 v1.1 nisam nasao nista konkretno. Jedino sto jos pise na sajtu Gigabyte-a, a nisam probao, je da se tu koriste bas neki usb portovi obelezeni crvenom bojom na ploci?! Gigabyte ON/OFF Charge
Ali tako nesto nisam primetio na ploci...
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi odavno, kad je kompjuter iskljucen. Puni Windows Phone bez problema, jedino da bi punio iPhone, primetio sam da mora da bude ukljucen (iPhone) , dok je pc iskljucen. Opcije sleep i hibernation sam iskljucio i ne koristim, tako da ne znam da li tada radi.

Znam da nisu iste ploce, ali racunam da je tvoja novija i da bi trebalo da ti radi.
 
Poslednja izmena:
Sredio sam ovo za iznenadno paljenje, isklucivanjem opcije za power on preko usb u BIOS-u. A kad stavim da se puni samo na ekranu pokaze znak da je priljucen na usb, ali se ne puni. Nego koliko sam razumeo ovo nije samo za iPhone i ostale "jabuka" uredjaje, vec mogu i ovi ostali?
 
Moja ploca nema tu funkciju, ali kad hocu da punim iPhone/iPad najlakse je da ih povezem pre nego sto iskljucim PC, onda nastave da se pune, sve dok se ne iskljuce.

Vecina uredjaja koji nisu Apple ce se puniti i bez ON/OFF opcije sa iskljucenim PC jem.

Ako na ploci nemas crvene portove, nemas potreban hardver za tu funkciju.
 
Pa nema crvenih, a na sajtu kao pise da podrzava ON/OFF...
Kako ja ne znam...
Inace u pitanju je obican Sony telefon, koji po gasenju kompa, prestaje da se puni, tako da sam mislio da je to eventualno rezervisano samo za Apple.
 
Postoje razlicite hardverske revizije, na plocama iz tog perioda su portovi obelezeni crvenom bojom, ako nisu te funkcije nema.

Za taj sony ako je u pitanju android, probaj da prebacis na mod za punjnenje u USB opcijama, to bi trebalo da resi problem.

A ON/OFF je samo za Apple uredjaje, koji imaju neki vid detekcije originalnog punjaca, pa je caka kod ON/OFF-a da se ta komunikacije emulira, pa se dobija da Apple uredjaj misli da je povezan na originalan punjac.
 
Imam stariju plocu od ove koja se spominje u pitanju, nemam crveno obelezenih usb portova, Apple iPhone se normalno i regularno puni kad je PC iskljucen. Jednostavno, radi i kad se prikljucuje na iskljucen racunar, jedini uslov je, da Apple IPhone nije iskljucen u trenutku prikljucivanja.
 
Poslednja izmena:
Ma nek se tera u @%#*^ . Necu vise sa tim da se zamaram.
 
Eto pade mi na pamet opet ovim da se pozabavim. Dakle nasao sam u Program Files folder GIGABYTE i u njemu folder On/OFF Charge u kome se pored par fajlova nalazi i exe fajl. Kada ga pokrenem javi se sledeci problem (prikazano na slici). Da li je tu mozda resenje problema, tj. drajver ne funkcionise kao treba zbog neceg povezanim sa tim...
Evo i sta pise kada pukne programcic
Problem signature:
Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: onoffcharge2.exe
Problem Signature 02: 1.0.0.0
Problem Signature 03: 519ecc55
Problem Signature 04: OnOffCharge2
Problem Signature 05: 1.0.0.0
Problem Signature 06: 519ecc55
Problem Signature 07: 2
Problem Signature 08: 2d
Problem Signature 09: System.NullReferenceException
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: 0a9e
Additional Information 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Additional Information 3: 0a9e
Additional Information 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
 
Nazad
Vrh Dno