Šta je novo?

Sta zadrzati Athlon II x2 280 ili Athlon II x4 620

^a najvise volim linkove sa gamedebate/gpuboss/cpuworld!
 
Za : ivicanikolic34


Ne, ali to je tek mesanje baba i zaba,

Svaki Quad (zadnje dve generacije izuzev FX AMD posto Quad ima 2 threta tek Octa core ima 4 threta) je bolji od bilo kakvog Dual Core procesora makar imali i 4 threata

A okaci neki drugi ako ti smetaju pomenuti sajtovi najlakse je pljuvati bez iole potkrepljene teoreme :p za Borgof

A FM1 i Athloni jesu nastali od II X4 640 sa vise L2 memorija


Nego ne mrzi me pa cu opet da vam okacim link sa gd cisto da ne zaboravite Athlon II X4 640 VS i3 2100, bolji je Athlon 15 % dok u Sandri ide i do 50% u korist Athlona II X4 640

sve u svemu jos uvek za jeftin gaiming kuju stari AMD X4 i X6 (Athloni i Phenomi)

http://www.game-debate.com/cpu/inde...mpare=core-i3-2100-3-1ghz-vs-athlon-ii-x4-640
 
Poslednja izmena:
@ Dovla,
A jesi zapeo za taj game-debate covece... sta meni znaci sto oni porede frekvencije procesora, kolicine kes memorija, TDP itd.
Nisi uopste okacio ni jedan jedini pravi test da potkrepis tvoje tvrdnje, zato EVO pogledaj malo.
Napomena ovde na linku (kod Ananda) je cak athlon 465 a ne 460.

Mozes videti koliko ga i3 sabija u igrama iako ti ocigledno tvrdis suprotno... takodje tamo gde Athlon ima prednost u pitanju su aplikacije koje bolje rade sa fizickim jezgrima nego sa virtuelnim (Threadovima).

Edit:
Upravo sam ovo procitao na tom tvom game-debate:
The Athlon II X4 has a 1536 KB bigger L2 cache than the Core i3-2100 3.1GHz, and although the Athlon II X4 does not appear to have an L3 cache, its larger L2 cache means that it wins out in this area.

:lupko:
 
Poslednja izmena:
Kakva 2 threta, kakva 4,kakav fx, sta prica ovaj xD sta je threth??? XD

Ja iskreno mislim da nas lozi sve ovde... :-D
Athlon x4 bolji od i3, o maaajko moja :-D
 
Lozi itekako...flejmuje namerno i ponavlja se iznova. Nisi pratio ranije u sta je u nekim drugim temama pisao. Covek nikako ne prihvata tudje misljenje, cak ni kada je jasno da gresi. Meni to tuzno.
Zreo je za bananu na mesec-dva.

A ja mu jos lepo na prethodnoj strani postavio testove u najnovijim igrama koje koriste i 4 threada, gde se jasno vidi da je i3 bolji.
Strasno koliko covek izaziva flame i offtopic...
 
Poslednja izmena:
Za ivicanikolic34

Threads izvinjavam se sto u brzini pisem threat- objasnjeneje sa wiki-ja, koliko sam shvatio to je "nit" uz pomoc koje jezgra dele memoriju L1,L2,L3

Svaka generacija kod proizvodjaca imaju drugaciju arhitekturu i raspodelu jezgra i Thret-ova FX Quad ima 2 thread-a a 4 jezgra npr

dok starije generacije AM3 i AM2+ imaju isti broj jezgara i thredtova, kod Intela je to drugacije to jest Thred-ovi mogu asimetricno

da povuku memoriju L1,L2,L3 to jest svu cache memoriju moze da koristi samo jedno jezgro sto je intel pantetirao pa takvu arhitekturu

ne moze da koristi a da ne plati AMD koji je kod FX napravio totalno obrnutu (mozda pogresnu) arhitekturu svaki Thread dele po dva jezgra

i to asimetricno, tako da FX sa 4 jezgra ima 2 Thred-a, sa 6 jezgara ima 3 Thred-a asa 8 tek ima 4 threda (sto ima svaki Intel Quad i stariji AMD Quad)


http://en.wikipedia.org/wiki/Thread_(computing)
 
Poslednja izmena:
Nista ovo nema veze s vezom sto pisete, zapravo ovo je brkanje pojmova.. FX 4XXX serija ima dva MODULA sa po dva jezgra (threada), FX 6XXX ima tri modula sa po dva jezgra, FX8XXX ima cetiri modula sa po dva jezgra-threada, svaki modul ima L2 kes koji dele ta dva jezgra unutar modula.. Kod phenoma je npr drugacije, X6 ima 6 jezgra (svako jezgro ima svoj L2 kes) i 6 threada itd... i7 quad ima 4jezgra ali 8 threada sto znaci da simulira rad 8 jezgralnog cpu-a, i7 sa 6 jezgra ima 12 threada itd...
 
@dovlagenja i @DeRadicci

Molim vas da diskutujete kao normalni i civilizovani ljudi, bez licnih kvalifikacija i potezanja ka ruznom recniku. Tome sluzi forum i samo takvoj, cinjenicnoj diskusiji ovde ima mesta, u protivnom cu morati da vas sankcionisem obojicu, a to ne bi smo zeleli zar ne?

Stoga, umesto sto mlatite praznu slamu, pomozite coveku, a ostalo resite u kafani uz pivo.
 
Nazad
Vrh Dno